Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с мотофреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Работа с мотофреза

    То с фрезата не може да се очаква да дърпа тежести, но аз и не искам да го товаря, по-скоро за дреболии и за на близо да не паля джипа за всяко нещо... Та значи ще си търся йофтин заден мост... от нещо

    Коментар


    • #47
      От: Работа с мотофреза

      Аз моя заден мост го вземах от скрапа. Докараха това голфче и с флекса си одрязах каквото ми требваше. После на кантара и ми излезе 20лв с джантите и гумите. Конструкцията отгоре сам си я направих от подръчен материал. Но за твоя случай може да го правиш по-малко ремаркето с цел по-леко да стане, че мойто съм го правил с ламарина 2мм и си тежи и то бая килца. Ако няма да го товариш, те съветвам остта да я сложиш в задния край на ремаркето. Ако го направиш на кантар няма да можеш да го ползваш в баирите.

      Коментар


      • #48
        От: Работа с мотофреза

        Повече ще се возя, по-малко ще товаря. Уви нямам как да правя заварки сам, та ще го мисля след време, като намеря мост от нещо. То аз имам джанти и гуми от сиера, та може би да му намеря и такъв мост... знам ли, не съм се разбързал, първо да му наглася плуг да има...

        Коментар


        • #49
          От: Работа с мотофреза

          Малко встрани, но все пак - вътре...в темата, де.. Когато за борба с плевели се използват механични средства, конкретната обработка се избира според преобладаващия вид плевели. Какво имам предвид: ако преобладават коренищни плевели и такива с подземни стъбла (троскот), фрезоването довежда до размножаването на плевелите...защото нарязва стъблата и коренищата и от всяко парче прораства нов плевел!!! Съветът ми е: първо се провежда химична борба - съобразена с вида плевели, предстоящата култура, периода, в който ще се провеждат мероприятията и т.н. - изобщо - нека да дойде грамотен човек и да даде съвет на място. Относно орането и фрезоването от гледна точка на механиката - има тежести, които се поставят на джантите и значително подобряват сцеплението. Практичен съвет - качваш се на машината - единия крак на мотоблока, другият - върху фрезата или плуга...оре като луда и ако откараш до тъмно ще видиш как ауспухът става червен - красиво е!! За съжаление, когато правех тези щуротии нямаше никакви мобилни телефони камо ли - с камера, та нямам филмчета....
          00359893488603

          ....нямам си вече LR...

          Коментар


          • #50
            От: Работа с мотофреза

            Проблем с плевелите за сега няма, където съм копал, макар и ръчно, нищо не се показва. То преобладава копривата и малко тревица. Химикали не слагам, предпочитам да скубя ръчно... не е толкоз фатално. Чудя се още как да закача тежестите, но може би с болтове и ще си отлея сам едни бетонни. Това за сега не е спешна задаче, но ми се струва, че ако отворя земята с плуг, макар и плитко ще е по-лесно фрезоването. Казвам го защото там където мина тоя меткащ се плуг и отвори горния слой, после фрезата доста по-лесно задълбава. Като е на не орано подскача и си е доста по-зор.

            Коментар


            • #51
              От: Работа с мотофреза

              Разбира се, че като се изоре после е по-лесно. То на оранта и се казва ОСНОВНА обработка на почвата.

              Относно ремаркето-слагаш две главини от задни колела на някаква кола, като механизмите за ръчната спирачка ще ги използваш за обикновена крачна, но с механичен привод-посредством регулируеми щанги(арматура 8 мм с резба в краищата). Към така направения механизъм може да сложиш и една ръчна спирачка която да натиска директно педала. Така ще имаш и паркинг спирачка.
              Коша на ремаркето става идеално от метален шкаф за преобличане. По комунистическите заводи ги има в изобилие. Ако не са ги дали на скрап вече де...
              Ако бяхме наблизо, както съм свободен щях да ти спретна едно ремарке, ама...

              А относно химията бъркаш и то много, ама както си знаеш.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Работа с мотофреза

                За хербицидите, Кольо е прав. Спасение няма, освен ако го ореш (фрезоваш) всяка седмица.
                Пръскане яко. И особено пролетно време, когато тревите са в силата си, и преди да пуснат семе. Коренищните, също.
                След оране-Стомп.
                С плевелите борбата е много трудна.


                ПП: Кофтито при фрезоването след оран, е че трябва да се улучи точния момент.
                Ако е много кално, нищо не правиш. Ако пък изчакаш да се опекат буците, хептен нищо.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #53
                  От: Работа с мотофреза

                  Ще викна по-голяма машина за да изоре на есен, то е ясно.Човек се учи дорде е жив, може и да почна да слагам химия, но на тоя етап градината отстъпва на ремонтните дейности... Така или иначе, където съм изкопал и засадил няма 1 плевел вече бая време! Надявам се догодина да съм доста по-свободен и да напредна и с нея. Сега е като опреснителен курс, щото от години не съм садил извън саксия , a и старците ми ги няма вече да показват и помагат. Но и сам воинът е воин, нали така? С ремаркето аз скоро няма да мога да се заема, та ако ти се занимава можеш да сметнеш, колко ще струва. Щото Еконт доставят всичко и сигурно няма да е повече от 50тина лева да се прати... Ще погледна как са им цените, но то зависи, колко ще тежи. То и пари не е като да имам излишни, но пак зависи, може и да измисля нещо.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Работа с мотофреза

                    Заеби таз идея. Трябва си работа на място, да се направи захвата към фрезата, че и там си има заигравки.
                    Все ще намериш кой да ти сглоби едно елементарно ремарке по Софийско.
                    Съвет-фрезата ти няма скоростна кутия, да понижи оборотите, та слагай колкото може по-малки гуми. То не е като джип-от гумите да зависи клиренса. Гумите са близо една до друга, и не е страшно, че между тях ще има желязо което ще е почти до земята. А с малките гуми ще имаш достатъчно въртящ момент, и ще можеш да товариш поне малко ремаркенцето. Колкото и да се кълнеш, че ще е само за транспорт-апетита идва с яденето. А с повечко товар и липса на предавки ще скапеш двигателя доста бързо.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Работа с мотофреза

                      Ами то гумите вече са на лице. 4х8 мисля им е размера. Полуоските, които им взех позволяват да се извадят и още малко в страни, но не виждам смисъл. То си личи от снимките на първата страница и захвата също. То за да завива там се гъне и предполагам ще е подобно на шиша за фрезоване, тръба и през нея минава болт. Не му разбирам много де. Е сигур ще намеря някой да ми спретне едно ремарке. Обаче то аз много нямам, с какво да го товаря просто, освен от градината да закарам картофите до къщата или някое дръвце да преместя, като да ми замести ръчната количка. Миналата година се откинах да нося мебели, плоскости, керемиди и какво ли от пътя до къщата... Че и 1 пале гипс картон, а се задава още едно. Но не е като да сипя 1/2 тон и да катеря баири, повечето си е пускане. Сега като ги написах тия неща и тотално осъзнах, колко работа и чанч щеше да ми спести ако имах... Че и магаре с каруца виках. Хубаво ще е да е голямо като се замисля, да събира кофражни платна и гипс картон. Ауу прави си, ще го товаря. Но умерено де. То за повече си има друга техника .

                      То аз по пътната мрежа няма да се движа с него реално, няма къде просто.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Работа с мотофреза

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        То за да завива там се гъне и предполагам ще е подобно на шиша за фрезоване, тръба и през нея минава болт.
                        Това за да се движи в хоризонтална плоскост.
                        Но нали се сещаш, че освен завиването, има движение и в друга равнина-вертикална. За там си трябва още един шарнир. Става лесно, но си трябва запознат с техниката човек.
                        Абе както и сам каза-все ще намериш някой запознат да ти спретне едно ремарке.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Работа с мотофреза

                          Както казва бат Кольо апетита идва с яденето... Та що да не направим едно ремаркенце за фрезата...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_130737.jpg
Прегледи:1
Размер:245.4 КБ
ID:5488644
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_130746.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5488646
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_130754.jpg
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5488647
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_130812.jpg
Прегледи:1
Размер:280.9 КБ
ID:5488648
                          Днес до тука я докарахме и материала посвърши та затова е така проветриво ремъркето още.

                          Тия ги правих, че нещо много лека идва техниката и боксува на места из градината, като й пробвам части от инвентара. ю
                          Друго, ако не е поне изглежда зловещо.
                          Кокошките и кучето не влизат в инвентара!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_161426.jpg
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5488649
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_162336.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5488650

                          Резултата след днешният трудоден.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130601_172927.jpg
Прегледи:1
Размер:316.0 КБ
ID:5488645

                          Не стреляйте по заварчика той толкоз си може завалията.

                          П.П. Сега прочетох за шарнира сте писали и вие днес го мислих, но не остана време за реализация. Но наистина трябва да го има иначе ще изпокъса заварките от осукването.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Работа с мотофреза
                            Здравейте.

                            Видях, че дискутирате за ремаркета към фрезите... Та да питам и тук....

                            Трябва ли някаква регистрация за теглене на малко ремарке с мотофрезата?
                            Ако изляза с нея на пътя...
                            Трябва да прекося едно шосе и да мина 500 м по асфалт. Ще имам ли проблем при среща с полицията?

                            Поздрави.
                            WJ 4.7 Limited
                            0889 70 70 42

                            Коментар


                            • #59
                              От: Работа с мотофреза

                              Здравейте
                              Мисля, че най лесно става така.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5489732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14104.JPG
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5489725
                              WJ 4.7 Limited
                              0889 70 70 42

                              Коментар


                              • #60
                                От: Работа с мотофреза

                                От тук....
                                "Глава четвърта.
                                РЕГИСТРАЦИЯ И ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ ЗА РАБОТА С ТЕХНИКАТА




                                Чл. 11. (1) (Изм. - ДВ, бр. 22 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 74 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 34 от 2006 г., в сила от 01.01.2008 г., доп. - ДВ, бр. 100 от 2008 г.) Собствениците регистрират самоходната техника с мощност на двигателя над 10 kW, несамоходните и стационарните машини, съоръженията, инсталациите и апаратите, използвани в земеделието и горите, в 30-дневен срок от придобиване на собствеността в съответната регионална служба на Контролно-техническата инспекция (РС на КТИ) по постоянен адрес - за физическите лица, или по адреса на съдебната, съответно търговската регистрация - за юридическите лица и едноличните търговци."


                                Явно не трябва регистрация...
                                WJ 4.7 Limited
                                0889 70 70 42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X