Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с мотофреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Работа с мотофреза

    колега а като работиш махаш ли предното пластмасожо колело, че с него няма как да се работи- това колело служи само за добър екстериоерен вид на фрезата по снимките на кашоните в големите магазини

    Коментар


    • #32
      От: Работа с мотофреза

      То колелото е на пружина и много лесно се вдига и връща обратно... За мен е грозно, та не знам за добрия вид, но като е на ножове с него що годе можеш да се преместиш с някой метър.

      Коментар


      • #33
        От: Работа с мотофреза

        Няколко см и ги дават над 20... И си ги копа. С шиша и натиск се вкопава чудесно. Но наистина ръцете ми бързо се скапват. Сигурно ще посвикна с времето. Та така, научих се да фрезовам, сега остава да се поупражнавям и да задобрея, но поне мегдан има за работа . Остава да направя и плугО да е читаво фанат и да видя как ще е с него хавата.

        ПП Май ще сипвам бензина до 1/2, че от меткането нещо изтича по малко, а не трябва ли капачката да затваря плътно... хмм странна работа.

        Коментар


        • #34
          От: Работа с мотофреза

          Обикновено не затварят плътно за да не става подналягане и да спре храненето на карба. При транспорт или обръщане за нещо слагам парче чист найлон под капачката и така не тече временно.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #35
            От: Работа с мотофреза

            Ясно, значи ще и сипвам по-малко бенз, че я бях напълнил до горе

            Коментар


            • #36
              От: Работа с мотофреза

              С тези фрезички за дворче от 200-300кв.м са супер. Ама за по-големи полета се разглобяваш от всичкото лашкане. За оран и дума не може да става, като се има предвид каква е тежестта на това чудо. Имам подобна и тежи около 50-тина кг. Сам я товаря и разтоварвам в колата, но я ползвам за много малки площи. Имам мотоблок с който извършвам оран и фрезовка, и ремарке имам за него, но само мотоблока тежи около 250кг с тежестите. С фрезата нато се пусне на 1-ва и си върви спокойно без да се усеща че работи.
              При твоя случай на неработено място си намери голям трактор да го изоре и след него почваш с фрезата. Иначе нищо няма да отгледаш тази година.

              Коментар


              • #37
                От: Работа с мотофреза

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Ами той филма е голям, а аз се готвя за есента от сега просто защото правя и ремонт на къщата и още 100 неща. Но ми е кеф, аз за това и се махнах от Софе и се забих у гората, да видя малко зор . От работа не бягам... Миналата година щях да орЪ, но не остана време и само изчистих къпините. Сега кося и вадя трева като ми остане време. Екпсериментирам с фрезата на терен около 50-60 квадрата за да трупам опит. Все пак ако направя тоя плуг да не се метка като луд мисля, че ще оре що годе, щото и сега свърши малко работа. Ясно е че ще се вика трактор за голямото като зачиста и ще е към то есента. Инак за сеенето не е толкоз късно щото при мен е по-хладнично и изостават нещата с близо месец. Така или иначе за тази година нямам план да стане градината голяма и изпипана, но все пак действам. Инак имам и едно по-малко п'рче до къщата и него си го прекопах и засадих вече. Явно съм я надценил фрезата, че може и да оре , та от там и грешката. Фрезата е хускварна, но инвентара не, щото искат 400 лева за плуг с метални колела и 700 за гумени, пък аз се вместих в около 250. Само дето закачането не става така и съм го натъкмил, колкото да виси там, но не и да оре. Ще му правя друго захващане. Първата снимка показва как не може да се оре в една посока и само криволичи. Сега вече няма корени и като цяло е разбито, но пак така се получава. Ще сложа ножовете на фрезата да видя дали ще има ефект. Това го водят плуг, не знам дали е браздир, не трябва ли да е на лястовица браздира?
                [ATTACH=CONFIG]587058[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]587059[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]587060[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]587061[/ATTACH]
                Това червеното "чудо" няма как да не се мандахерца закачено по тоя начин,трябва да е хванато на профил,който да влиза в другия!
                Ама после пак ще си биеш главата у него...(чудото...)
                Нищо не мога,и нищо не знам...

                Коментар


                • #38
                  От: Работа с мотофреза

                  Дам, така го виждам и аз... само дето няма да си бия главата или него у главата, че не беше особено скъпо. Но мисля, че ще ми върши работа за това, за което го искам. Вие с тея грамадни трактори и неща май решихте, че аз искам да заместя тях с таз малка машинчица. По-скоро искам да си спестя лопатата и мотичката, а не първото оране на не орана земя. Просто тестовете ги правя на не орано, щото няма орано, пък ми е мерак . А и след днешното фрезоване с шиша нещата изглеждат доста по-различно и по-добре от вчера. Вкопава се над 20 см без проблем, само в началото малко се метка, че и е твърдо. Второто минаване и третото вече са супер и се движи свободно и лесно. Извади много корени, камъни и така... Аз съм доволен.

                  Дали може де са мисли за ремарке за около 200-300 кинта или само по над 600 има готови? Или направо да го мисля ТНТМ положение?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Работа с мотофреза

                    Фрезата ти няма заден ход,какво ремарке...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Работа с мотофреза

                      Как реши, че няма?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Работа с мотофреза

                        Упс...Грешка...
                        Сега го видях.
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Работа с мотофреза

                          Нищо де, човешко е да се греши . А с ремаркето ще си ходя на офроуд и ще му викам субару-то . Мисля с тракторките ще е доста проходимо, хахаха

                          Коментар


                          • #43
                            От: Работа с мотофреза

                            Браво радвам се че се получило Но за ръцете ........... няма да свикнеш ,все така ще си е ,но пък няма всеки ден да фрезоваш ,за два три пъти в годината все ще устискаш , а пък си е 100 пъти пи добре от колкото да млатиш с мотиката
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Работа с мотофреза

                              Ремаркенцето при нас ще бъде от заден мост на форд фиеста и творческа рамка от винкел...
                              Мисля до към 350-400 кг (плюс мойте 120 ) ще се справи да ги тегли по нашият равнинно хълмист терен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Работа с мотофреза

                                Ремъркето в равното без проблем се тегли и с 1 тон на 5-та скорост с моя мотоблок (около 15-20км/ч). Правил съм го от заден мост на голф1. Ползвам за сега само ръчната спирачка, но мисля са му сложа и маслена помпа. Оставил съм цялата спърачна система на задния мост. Благинка е ремаркето. Едим път исках да се кача по един баир с 1т баластра и почна да буксува, а аз стигнах до средата. Мотоблока с тежестите ми тези около 250кг. Като почна да буксува слязох от ремаркето с мисълта от страни леко да го побутвам, ама не мръдваше. Завъртях и на задна качи баира до горе без никакъв проблем. Тежеста по този начин падна върху движещите колела и се получи добро сцелпение. От тогава избягвам да го товаря така юнашко като ще качвам голям баир. до 700кг напреде си качвам баирите преспокойно, като гледам тежеста да я слижа преди остта на ремаркето.
                                Един познат си беше направил ремарке и моста му беше в задния край на ремъркето. нямаше проблеми с баирите, но в един момент започнаха да се късат заварките на теглича от големия товар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X