Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 64

Тема: Работа с мотофреза

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Работа с мотофреза

От няколко дни съм горд собственик на мотофреза. От вчера вече я и подкарах. За сега се боря с направата на захвата за плуга, защото оригиналните аксесоари не ми бяха по джоба. С колелата се опавих, но ще се наложи по-сериозно преправяне за да сложа и плуг. Днес все пак съумях да го закача криво ляво, но не става добре. Хлабаво е и той се мандахерца ту у лЕво ту у дЕсно. Освен това ми се струва, че ножа е насочен твърде надолу и задълбава и фрезата само буксува на едно място. Демек орането не ми се получава ич. Пробвах и да фрезовам, но пък ножовете изобщо не потъват достатъчно и става много плитко. Понеже нямам и грам опит с такава машина рекох да пусна темата с идеята, че тук ще се намери кой да ме светне къде бъркам и какво да правя. Плуга ще се наложи да бъде хванат по-стабилно, но дали ако оправя ножа да е успореден към земята ще спре боксуването, без да стане пък плитко орането? Тежести ли да търся за фрезоването? Ще нацъкам снимки, а може би и кратко филмче за да покажа нагледно, какво се получава.

Място
    Ивански;Шумен
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Работа с мотофреза

Плужно тяло,захванато към рамата на фрезата оре 10-12 см.
    Силно нерентабилно,според мен!
    За дълбочината на фрезоване,ако мястото не е работено,едно минаване копае около 8см.С 2-3 хода постигаш18-20 см.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,175
    Точки (при гласуване)
    20

Насов, тая работа с филмчета по нета трудно ще стане! Намери някой да ти покаже на живо, че ще се изтъркат бая киборди иначе.
    Тел. 0877 517965
    Кия спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Кия Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Мястото не е работено и има доста корени от коприва и трева... Ще повторя значи още няколко пъти, но мисля да изчистя ръчно първо. Може би трябва първо да минавам с мотичката за да няма треволяци и прочее? Плужното тяло е захванато калпаво, та още не е ясно дали прави нещо изобщо... аз бутам и така. Значи ще мина още 2-3 пъти след като зачистя да видя, какво се получава. Това в малко парцелче за опити, пък голямата градина още я кося и чистя от клони... май ще викна трактор да я мине веднъж, че не е копана от години и с фрезата ще е цикъл голям. Благодаря.

ПП: Пенчо показвали са ми, но при мен не се получи подобно на показаното. Надявам се да не се наложи да си изкъртиш клавиатурата в тази тема...

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,175
    Точки (при гласуване)
    20

Намери ми темата, дето търся момък с храсторез и виж кой да викнеш. Същия с който те дърпахме зимата.
    Може и да ти помогне. Щото Момъци много, зад клавиатурите, ама на живо ги няма никакви!
    Тел. 0877 517965
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    4

не работен от години земеделски терен е много трудно с фреза да го приведеш в готов за засаждане на зеленчуци терен, но след стабилно обработване сега със стабилен малогабаритен трактор, есента с фрезата работата ще ти бъде елементарна. Аз пролет и есен фрезовам градините и земята е вече много рохкава и лесна за работа

Място
    Варна
    Публикации
    1,911
    Точки (при гласуване)
    7

Ако е необработвано няколко години и с добра купешка не се получава. Ако е двор (няколкостотин кв.м.) първоначално е трябвало да играе лопатата и после само фрезозоваш.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!

Публикации
    126
    Точки (при гласуване)
    4

с една кубота 20к.с. парво се минава с плуга, след това с фрезите на куботата и ще стане градина един път

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,695
    Точки (при гласуване)
    5

Първо чистиш тревата ако е гъста и висока (защото се насуква на мотичките) ,после фрезоваш и чак тогава правиш вади с плуга ,ако на не обработена почва започнеш с плуга ,няма да стане нищо .Този плуг мисля че не е плуг а си е браздилник (само за бразди) ,до сега не съм виждал фреза да оре ,по простата причина че е лека и като пуснеш работното тяло и тя почва да си боксува на едно място . Ако имаш възможност цапни една снимка на самото тяло а и на целия ти инвентар.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,175
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Насов Преглед на публикациите
    Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.
    Верно драстично е объркването! Щом са декари, без дълбока оран с немалък трактор - няма как да стане. Дай снимки на терена все пак, ама с апарат!!
    Тел. 0877 517965

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,695
    Точки (при гласуване)
    5

Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

О приятелю ,бая се смях . Стъпките ти са следните ако държиш да я обработваш от тази година . Първо косиш ,после махаш тревата, после голям трактор да ти я изоре ,след това фрезата да я фрезоваш (имай предвид че ще се убиеш с тази фреза защото земята е суха и ще стане на големи буци) и след фрезоване сееш ама ти си изтървал вече всичко за сеене ,освен късни картофи . По добре изчакай есента ,чисти тревата ,една дълбока оран на есен и на пролет я лепваш с фрезата и си ти . Успех , дано съм помогнал малко.

Публикации
    7,985
    Точки (при гласуване)
    25

Насов, вече ти казаха, оран с мотофреза е ташак рабта. Първо се оре с по стабилен трактор, фрезата е само за наситняване на изораната почва.
    По принцип се оре наесен, но щом не е орано тогава, няма как. За пролетната оран е важно да разрохкаш изораното веднага, най много до два три дни, че после буците изсъхват и нямат разбиване.
    Може и направо с фрезата, с три минавания, но оранта е за предпочитане.
    Щом имаш много коренищни плевели ще видиш доста зор докато изчистиш градината. Приготви се за голям филм.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Ами той филма е голям, а аз се готвя за есента от сега просто защото правя и ремонт на къщата и още 100 неща. Но ми е кеф, аз за това и се махнах от Софе и се забих у гората, да видя малко зор . От работа не бягам... Миналата година щях да орЪ, но не остана време и само изчистих къпините. Сега кося и вадя трева като ми остане време. Екпсериментирам с фрезата на терен около 50-60 квадрата за да трупам опит. Все пак ако направя тоя плуг да не се метка като луд мисля, че ще оре що годе, щото и сега свърши малко работа. Ясно е че ще се вика трактор за голямото като зачиста и ще е към то есента. Инак за сеенето не е толкоз късно щото при мен е по-хладнично и изостават нещата с близо месец. Така или иначе за тази година нямам план да стане градината голяма и изпипана, но все пак действам. Инак имам и едно по-малко п'рче до къщата и него си го прекопах и засадих вече. Явно съм я надценил фрезата, че може и да оре , та от там и грешката. Фрезата е хускварна, но инвентара не, щото искат 400 лева за плуг с метални колела и 700 за гумени, пък аз се вместих в около 250. Само дето закачането не става така и съм го натъкмил, колкото да виси там, но не и да оре. Ще му правя друго захващане. Първата снимка показва как не може да се оре в една посока и само криволичи. Сега вече няма корени и като цяло е разбито, но пак така се получава. Ще сложа ножовете на фрезата да видя дали ще има ефект. Това го водят плуг, не знам дали е браздир, не трябва ли да е на лястовица браздира?
    DSC_1627.jpg
    DSC_1630.jpg
    DSC_1629.jpg
    DSC_1631.jpg
    Последно редактиран от Насов ; 25-05-13 в 19:20

Място
    София....
    Публикации
    5,250
    Точки (при гласуване)
    17

Идваш ми на гости в почивен ден (с фрезата), викам съседа и той ти казва и показва, и виждаме какво може да се ореже и презавари за да не "лопче"...
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
    Последно редактиран от Насов ; 25-05-13 в 19:43

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,695
    Точки (при гласуване)
    5

Тъй като гледам ,плуг си е....... ама надали ще оре целина ,ако сложиш мотичките вместо колела ,ще е по зле ,фрезата ще се закопава но не и да тегли плуга

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,175
    Точки (при гласуване)
    20

Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
    Ми, като е фанато с една бурма, кво да прави?

Деде, ако се изтърся и аз, дали може да гътнем булбара, та да го омажа с боя?
    Че ми се отваря път в твоята посока.
    Тел. 0877 517965

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    10,175
    Точки (при гласуване)
    20

То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.
    Ми то фрезата си е за няколко сантиметра все пак. Оранта е за Трактори. Дълбоката - за големи, може и верижни даже.
    Тел. 0877 517965

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Мотофреза...каква?
    От Гробаря във форум Агрономия и животновъдство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 03-06-13, 12:02
  2. Купувам: Купувам мотофреза или култиватор
    От bgbul във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-06-12, 19:47
  3. Полуоска за мотофреза Руджерини
    От endur0 във форум Архив