Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 64

Тема: Работа с мотофреза

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Работа с мотофреза

От няколко дни съм горд собственик на мотофреза. От вчера вече я и подкарах. За сега се боря с направата на захвата за плуга, защото оригиналните аксесоари не ми бяха по джоба. С колелата се опавих, но ще се наложи по-сериозно преправяне за да сложа и плуг. Днес все пак съумях да го закача криво ляво, но не става добре. Хлабаво е и той се мандахерца ту у лЕво ту у дЕсно. Освен това ми се струва, че ножа е насочен твърде надолу и задълбава и фрезата само буксува на едно място. Демек орането не ми се получава ич. Пробвах и да фрезовам, но пък ножовете изобщо не потъват достатъчно и става много плитко. Понеже нямам и грам опит с такава машина рекох да пусна темата с идеята, че тук ще се намери кой да ме светне къде бъркам и какво да правя. Плуга ще се наложи да бъде хванат по-стабилно, но дали ако оправя ножа да е успореден към земята ще спре боксуването, без да стане пък плитко орането? Тежести ли да търся за фрезоването? Ще нацъкам снимки, а може би и кратко филмче за да покажа нагледно, какво се получава.

Място
    Ивански;Шумен
    Публикации
    480
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Работа с мотофреза

Плужно тяло,захванато към рамата на фрезата оре 10-12 см.
    Силно нерентабилно,според мен!
    За дълбочината на фрезоване,ако мястото не е работено,едно минаване копае около 8см.С 2-3 хода постигаш18-20 см.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

Насов, тая работа с филмчета по нета трудно ще стане! Намери някой да ти покаже на живо, че ще се изтъркат бая киборди иначе.

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Мястото не е работено и има доста корени от коприва и трева... Ще повторя значи още няколко пъти, но мисля да изчистя ръчно първо. Може би трябва първо да минавам с мотичката за да няма треволяци и прочее? Плужното тяло е захванато калпаво, та още не е ясно дали прави нещо изобщо... аз бутам и така. Значи ще мина още 2-3 пъти след като зачистя да видя, какво се получава. Това в малко парцелче за опити, пък голямата градина още я кося и чистя от клони... май ще викна трактор да я мине веднъж, че не е копана от години и с фрезата ще е цикъл голям. Благодаря.

ПП: Пенчо показвали са ми, но при мен не се получи подобно на показаното. Надявам се да не се наложи да си изкъртиш клавиатурата в тази тема...

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

Намери ми темата, дето търся момък с храсторез и виж кой да викнеш. Същия с който те дърпахме зимата.
    Може и да ти помогне. Щото Момъци много, зад клавиатурите, ама на живо ги няма никакви!

Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    4

не работен от години земеделски терен е много трудно с фреза да го приведеш в готов за засаждане на зеленчуци терен, но след стабилно обработване сега със стабилен малогабаритен трактор, есента с фрезата работата ще ти бъде елементарна. Аз пролет и есен фрезовам градините и земята е вече много рохкава и лесна за работа

Място
    Варна
    Публикации
    1,893
    Точки (при гласуване)
    7

Ако е необработвано няколко години и с добра купешка не се получава. Ако е двор (няколкостотин кв.м.) първоначално е трябвало да играе лопатата и после само фрезозоваш.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!

Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    4

с една кубота 20к.с. парво се минава с плуга, след това с фрезите на куботата и ще стане градина един път

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    5

Първо чистиш тревата ако е гъста и висока (защото се насуква на мотичките) ,после фрезоваш и чак тогава правиш вади с плуга ,ако на не обработена почва започнеш с плуга ,няма да стане нищо .Този плуг мисля че не е плуг а си е браздилник (само за бразди) ,до сега не съм виждал фреза да оре ,по простата причина че е лека и като пуснеш работното тяло и тя почва да си боксува на едно място . Ако имаш възможност цапни една снимка на самото тяло а и на целия ти инвентар.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Насов Преглед на публикациите
    Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.
    Верно драстично е объркването! Щом са декари, без дълбока оран с немалък трактор - няма как да стане. Дай снимки на терена все пак, ама с апарат!!

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    5

Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

О приятелю ,бая се смях . Стъпките ти са следните ако държиш да я обработваш от тази година . Първо косиш ,после махаш тревата, после голям трактор да ти я изоре ,след това фрезата да я фрезоваш (имай предвид че ще се убиеш с тази фреза защото земята е суха и ще стане на големи буци) и след фрезоване сееш ама ти си изтървал вече всичко за сеене ,освен късни картофи . По добре изчакай есента ,чисти тревата ,една дълбока оран на есен и на пролет я лепваш с фрезата и си ти . Успех , дано съм помогнал малко.

Публикации
    7,895
    Точки (при гласуване)
    25

Насов, вече ти казаха, оран с мотофреза е ташак рабта. Първо се оре с по стабилен трактор, фрезата е само за наситняване на изораната почва.
    По принцип се оре наесен, но щом не е орано тогава, няма как. За пролетната оран е важно да разрохкаш изораното веднага, най много до два три дни, че после буците изсъхват и нямат разбиване.
    Може и направо с фрезата, с три минавания, но оранта е за предпочитане.
    Щом имаш много коренищни плевели ще видиш доста зор докато изчистиш градината. Приготви се за голям филм.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Ами той филма е голям, а аз се готвя за есента от сега просто защото правя и ремонт на къщата и още 100 неща. Но ми е кеф, аз за това и се махнах от Софе и се забих у гората, да видя малко зор . От работа не бягам... Миналата година щях да орЪ, но не остана време и само изчистих къпините. Сега кося и вадя трева като ми остане време. Екпсериментирам с фрезата на терен около 50-60 квадрата за да трупам опит. Все пак ако направя тоя плуг да не се метка като луд мисля, че ще оре що годе, щото и сега свърши малко работа. Ясно е че ще се вика трактор за голямото като зачиста и ще е към то есента. Инак за сеенето не е толкоз късно щото при мен е по-хладнично и изостават нещата с близо месец. Така или иначе за тази година нямам план да стане градината голяма и изпипана, но все пак действам. Инак имам и едно по-малко п'рче до къщата и него си го прекопах и засадих вече. Явно съм я надценил фрезата, че може и да оре , та от там и грешката. Фрезата е хускварна, но инвентара не, щото искат 400 лева за плуг с метални колела и 700 за гумени, пък аз се вместих в около 250. Само дето закачането не става така и съм го натъкмил, колкото да виси там, но не и да оре. Ще му правя друго захващане. Първата снимка показва как не може да се оре в една посока и само криволичи. Сега вече няма корени и като цяло е разбито, но пак така се получава. Ще сложа ножовете на фрезата да видя дали ще има ефект. Това го водят плуг, не знам дали е браздир, не трябва ли да е на лястовица браздира?
    DSC_1627.jpg
    DSC_1630.jpg
    DSC_1629.jpg
    DSC_1631.jpg
    Последно редактиран от Насов ; 25-05-13 в 18:20

Място
    София....
    Публикации
    5,050
    Точки (при гласуване)
    17

Идваш ми на гости в почивен ден (с фрезата), викам съседа и той ти казва и показва, и виждаме какво може да се ореже и презавари за да не "лопче"...
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
    Последно редактиран от Насов ; 25-05-13 в 18:43

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    5

Тъй като гледам ,плуг си е....... ама надали ще оре целина ,ако сложиш мотичките вместо колела ,ще е по зле ,фрезата ще се закопава но не и да тегли плуга

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
    Ми, като е фанато с една бурма, кво да прави?

Деде, ако се изтърся и аз, дали може да гътнем булбара, та да го омажа с боя?
    Че ми се отваря път в твоята посока.

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.
    Ми то фрезата си е за няколко сантиметра все пак. Оранта е за Трактори. Дълбоката - за големи, може и верижни даже.

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Мотофреза...каква?
    От Гробаря във форум Агрономия и животновъдство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 03-06-13, 11:02
  2. Купувам: Купувам мотофреза или култиватор
    От bgbul във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-06-12, 18:47
  3. Полуоска за мотофреза Руджерини
    От endur0 във форум Архив