Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости и съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скорости и съединител

    Свалили са цялата скоростна кутия. Правиха ми допълнително от много тънък клингерит уплътнението й , тъй като при отварянето й се е скъсало. Бил е запушен и отдушника. Допълнително майстора ми се обади да си купя семеринга в края на разпределителната кутия, към кардана. Ох, бая главоболия бяха, но само на буксир, че е опасно. Въобще, обясниха ми, че едва ли не щяло да бъде по-лошо, ако не било станало така. Сложих допълнително към маслото и добавка за скорости кутии на СТП и сега да не сърдя дявола само леко прокапва от уплътнинието на скоростния лост, тъй като на път за вилата имам за около 30 м. две 30% изкачвания и предполагам тогава прелива.
    Ако си от Сф, ще ти дам на лични телефона на майстора. Доволен съм от него.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #17
      От: Скорости и съединител

      Може и клингерит, може и силикон на Victor Reinz например, а може и двете. А може и подходяща хартия + силикон. Моята не тече от никъде, или поне не течеше след интервенцията. Към момента не знам как е.

      И за информация - кутия+раздатка се сваля и носи от сам човек, даже кльощав като мен. Няколко трупчета и крикчета (в моя случай и транспалетна количка) вършат чудеса и работата става почти без усилия. Не съм я свалял 4 пъти, а само веднъж.

      Със същите приспособления се сваля и качва кутия на камион. Трябва само търпение, мислене, и подходящо количество трупчета и гредички. Това не съм го правил, но съм го гледал с очите си.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Скорости и съединител

        Колега,благодаря ти за предложението,но съм от Перник и мисля че ще свърша работа на местно ниво.Въпроса сега е кога ще се реша да пристъпя към действие демонтаж на скорости и дали аз ще си ги правя,или ще ги правя при моя майстор.
        Благодаря на всички които отделиха от времето си и ми помогнаха с информация,а най вече на Сашо2.Без неговите снимки и подробна информация много неща нямаше да са ми ясни и не бих се захванал да я правя самия аз,но сега може и да рискувам само с един помощник в определени моменти.
        По отношение на гарнитурата тук прочетох различни предложения и за имам едно:-От Баща ми(господ да го прости) е останал един материал който се нарича прешпан и е с различни дебелини.Използваха го в Ц.Р.База при пренавиването на двигатели и в бобинажните цехове на други предприятия.Този материал е изключително подходящ за такива гарнитури и с едно макетно ножче,замби с подходящо Фи,малко търпение и по голяма прецизност се получават чудесни резултати.
        Очаквам една последна информация от Сашо2 за самия болт,дали резбата му е през цяло,или от пред е като шарнир.

        Коментар


        • #19
          От: Скорости и съединител

          С този пост искам да изкажа специални благодарности на сашо2,защото благодарение на неговите снимки и подробно описание на демонтажа на скоростите,успях да се справя без особени проблеми и вече си имам задна скорост!!!
          Снимки на демонтажа и отстраняването на проблема не съм правил защото сашо2 се е постарал и е качил подробни такива,но мога и аз да кажа нещо по отстраняването на повредата.
          Аз си позволих да сваля капака и гумените обезшумителни маншони вътре от купето от където развих четирите болта 12-ки и след това като освободих гредата на която лежи скоростната кутия,бръкнах с една тресчотка и развих хоризонталния болт 12-ка,като така освободих скоростния лост със щангата напред.Така вместо да лежиш под джипа,работиш вътре от купето много по лесно.
          Капака на скоростите след отстраняването на проблема,намазах само с силикон,защото този капак е направен да се монтира без гарнитура,т.е метал в метал.Поне на моята скоростна кутия нямаше такава.
          Благодаря на сашо2 и на другите които взеха отношение и се опитаха да помогнат със съвети.
          Ако някой изгуби задна да се обажда,мисля че вече мога да му помогна.

          Коментар


          • #20
            От: Скорости и съединител

            Колеги да помоля запознатите за малко помощ. Става въпрос за Bertone 2.0 двг-BMW, по-точно РСК и един проблемен лагер, който се намира в задната част на първичния вал с размери -външен 33мм, вътрешен-23мм. Тук проблема е във вътрешния размер, за сега не се намира лагер с такъв вътрешен размер. Въпросната РСК няма номера по нея, а има емблема на Роки.
            Моля, ако някой има идея какво да се прави, да сподели. Благодаря, предварително...

            Коментар


            • #21
              От: Скорости и съединител

              Колеги,

              Някой от собствениците на Бертоне с двигател 2,7 бензин да е сменял съединител? Едни майсторчета ги чакам 2-ри ден да свалят скоростите и да ми кажат от размерите за да видя от БМВ ли е съединителя или от Дайхатсу 2,8 дизел. Ако някой има някой жокер, ще съм благодарен да го сподели.

              Коментар


              • #22
                От: Скорости и съединител

                Скоростната кутия колко тежи

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X