Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

    Здравейте колеги имам голям проблем с работата на бензин, пали трудно но неможе да се кара прекъсва и неможе да се форсира. Преди ереме ми изгоря помпата и я карах блозо година само на газ след като сложих помпа проблема е на лице. Изчистих дюзата на моното на ултра зву но нищо всички вакумчета си работат помпата е витарова, но от клапата на излишното гориво не тече и капка бензин, като го духам с компресор минава въздух но с уста не. Нека някои ако има подозрения да сподели от какво може да е проблема. Благодаря предварително. На газ колата работи перфектно пали от четварт а днес реших да пробвам да врътна малко делкото и започна да пука в генерацията и отвреме на време и във въздушния фклтър.

  • #2
    От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

    Първоначално публикуван от devil. Преглед на мнение
    ... но от клапата на излишното гориво не тече и капка бензин...
    Е те тука е заровено кучето. Първо, провери дали до инжектора изобщо стига бензин. Ако НЕ стига, проверяваш как е положението преди и след филтъра. И съответно намираш проблема. Ако стига до инжектора, но не връща от обратния и след като при подаване на въздух под налягане обратния все пак отваря, 95/100 проблема е в помпата, просто не вдига нужното налягане.
    Работното налягане на моното е 2.8 бара по спомен (тоест, на толкова трябва да отваря клапана на обратното гориво), а самата помпа трябва да вдигне доста повече, ако мериш директно на нея. Последното - вниматено, защото ако помпата е затворена, първо вдига между 6 и 8 бара (ако е здрава де), второ, се тормози адски и може и да изгори, ако я оставиш по-дълго така.
    Има и трети вариант, проблем по тоците, който на Витарките е често срещан. Обикновено се отебава масата и от там нататък става леко мазало.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

      до инжектора стига гориво но не връща през клатана слагах помпа и от инжекцион и пак не връща. А ти за коя маса говориш? за тази на помпата или?

      Коментар


      • #4
        От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

        Щом до клапана стига гориво, но не може да го отвори и да премине през него-значи помпата не може да вдигне налягане.Или помпата да е читава, но някъде по системата да има тапа. На-вероятно запушен филтър или някоя смачкана тръбичка. Пробвай отзад напред докъде стига налягане(ако изобщо има такова де), и ще откриеш къде е проблема.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

          Има логика във версията за клапана. Горивото постъпва при определено време на отваряне на инжектора, но при налягане 2,65bar (tef4o не в грешка). Та при по-високо налягане, което помпата прави , за времето на отворен инжектор ще влезе повече гориво и оттам ще се наруши качеството на сместта. Ще я оправиш, сигурен съм.Успех!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

            Ако е прецакан само регулатора на налягането (клапана на "обратния") - пали и бачка, макар и доста гадно. между другото, за да запали изобщо, макар и зле, е нужен съвсем малко бензин. Вече не помня, но май до към 1.5 бара някак пали.
            Има друга гадост, помпата УЖ работи, ама ... само толкова. Тоест, чува се, че върти, има някакъв бензин до инжектора, ама налягане - нъц. Не съм мислил от какво се получава, но съм го виждал на няколко пъти. проверява се суперлесно - откачаш маркуча за високото, пъхваш му някой шлаух и гледаш като дадеш на контакт как излиза бензина. Ако всичко е ОК, блъска доста добра струя. Ако обаче помата е прецакана, едва - едва олива по малко и като го затапиш леко с пръст - всичко спира.

            Масата - да, на самата помпа най-често се белосва. След което масата започва да минава по кабела на нивомера, след което се скапва окончателно. По-рядко се белосва куплунга на калника, най-вече ако има дупка в калника и ако се тъпче с кал.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

              а ако помпата прави по голямо налягане отколкото трябва разтоварващия клапан си работи ще оправи ли нещата?

              Коментар


              • #8
                От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                Нали точно той определя максималното налягане в системата. А ако излязат прави колегите за помпата -ми той не може да повиши налягането. Манометър преди входа на моното ще даде много яснота по въпроса.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Нали точно той определя максималното налягане в системата. А ако излязат прави колегите за помпата -ми той не може да повиши налягането. Манометър преди входа на моното ще даде много яснота по въпроса.
                  Кратко и ясно. Ако все пак не е ясно, правиш проста проверка 2:

                  махаш алуминиевия ръкав на моното. ОТКАЧАШ буксата на делкото. караш някой да завърти 7-8 оборота на стартер, а ти гледаш как пръска инжектора. При нормална работа се вижда тънък филм бензин върху дроселната клапа. Ако шурти здраво - прецакан регулатор и, с известна степен на вероятност, прецакан инжектор.
                  Ако всичко е сухо (както подозирам) ... или помпа или по трасето.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                    При по-високо налягане пали и върви бясно. Няма добри тихи обороти(богата горивна смес-дави се демек), и гори яко.
                    Но случая явно не е такъв.
                    И аз залагам на скапана помпа.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                      сега пробвах да махна ръкава и да гледам как пръска докато един приател върти по дросела се образува тънкия филм. но колата пак не работи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                        Е сега вече стана интересно
                        Два въпроса: спира ли ти (ама със сигурност) газта, когато цъкнеш на бензин? И да не би случайно да се липсват някъде тоците по запалването, като си на бенз? Знам, че не би трябвало да има проблем там, но за да има някакъв бензин през дюзата и да не захапва хич ... де да знам.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                          да доста интересно, направо незнам вече какво да права. Мисла да се обада на един приател с витара и да почваме да сменяме част по част и да вида от каде е проблема но незнам дали ще се съгласи. Газта спира със сигурност. Тя заработва на бензин но неможе да вдигне повече от 3000оборота и през клапана за излишното гориво не минава грам бензин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                            Първоначално публикуван от devil. Преглед на мнение
                            да доста интересно, направо незнам вече какво да права. Мисла да се обада на един приател с витара и да почваме да сменяме част по част и да вида от каде е проблема но незнам дали ще се съгласи. Газта спира със сигурност. Тя заработва на бензин но неможе да вдигне повече от 3000оборота и през клапана за излишното гориво не минава грам бензин.
                            Абе човек ... ми така кажи Аз разбрах, че хич не гъква на бензин.... сори, явно не съм дочел някъде.
                            Пак отиваме на помпа. Няма налягане.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: витара 1.6 8в проблем с работата на бензин

                              в първия пост съм написал че трудно пали и неможе да се форсира. След малко отивам и я почвам пак ще сложа друга помпа и ще вида дали ще има напредък. А може ли да ми кажете кои цилиндър е 1-ви този от към делкото или от към агренажа?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X