Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам) :D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

    Евала колега продължавай само така. Гледай да си набавиш екипировка , че паднеш ли лошо.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

    Коментар


    • #32
      От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

      Браво колега, последното преминаване на скалата беше като по учебник и най-много ми хареса. Продължавай в същия дух. Тренирай на открити места , а после пренеси наученoто в гората. Казвам го не за друго, а защото в гората е малко по-тегаво /сам знаеш/ , я е кално , я наклон, я допълнителни камъни!!

      Също като колегата Stanislav WR ще те посъветвам да помислиш за екипировка. Едно падане от наглед безобидна ситуация , може да ти коства изключително много , да не дава Господ разбира се !!
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #33
        От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

        Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
        Браво колега, последното преминаване на скалата беше като по учебник и най-много ми хареса. Продължавай в същия дух. Тренирай на открити места , а после пренеси наученoто в гората. Казвам го не за друго, а защото в гората е малко по-тегаво /сам знаеш/ , я е кално , я наклон, я допълнителни камъни!!

        Също като колегата Stanislav WR ще те посъветвам да помислиш за екипировка. Едно падане от наглед безобидна ситуация , може да ти коства изключително много , да не дава Господ разбира се !!
        Благодаря и на двамата!
        Екипировката почти я имам останаха ми ботуши и наколенки ,който скоро мисля ,че ще имам... Малко са хората ,който знаят какво е да паднеш без екипировка....
        Вече започнах всички да ги качвам като последния опит и без затруднения,а в гората практикувам много често и затова е реката и камъните в нея .

        Ето още едно клипче ,което забравих да кача ,а е от голяма полза в камъните този трик и в гората по пътечките го използвам почти навсякъде !




        Имам и клип с падане от задна гума като Jarvis :Д После ще го кача!
        Ако може давайте коментарите си ,а няма да е лошо да публикувате и ваши клипове и каквото и да било темата е за всички ,който имат желание да напредват и да изучават Хард Ендурото хохо

        Коментар


        • #34
          От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

          Както бях казал по-горе ще кача падането
          Ще обясни как паднах ,дано не го приемете като оправдание (само обяснение ) :Д
          Прекантарих го с цел да чукна калника и да го върна както обикновено, но от лакомия ,че не беше достатъчно отпуснах спирачката да се прекантари още ,но не прецених ,че мотора вече е намалил скоростта си доста и вместо от спирачката да се върне той спря и ...Ето го клипа


          Коментар


          • #35
            От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

            Колега Георги Гущеров , каза ,че ти е харесал последния опит , качвам още един ,който е точно с цъкването на предната гума и е станало пак като по учебник / попринцип това са единствените опити до сега не съм го пробвал/
            Съжалявам ,че са така разкъсани ,но някой сега ми ги пращат ,а някой сега ми ги одобрява youtube.

            Заповядай:





            Ще се опитам да направя един трик от Jarvis по нанагорно да направя 180 без да пускам крака ,но ще е по-късно или утре.
            Ако има проблем ,че са накъсани клиповете нека някой модератор ги съедини коментарите в един ако е възможно.
            Поздрави.

            Коментар


            • #36
              От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

              Ето и нещо малко извън темата ,но се надявам да се хареса на аудиторията с БМВ и Хусварни понеже стават за пилажи аххаха
              Това е на събора в Благоевград , на който направихме много добро шоу.

              Коментар


              • #37
                От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                Ето клипчето от реката ,явно съм направил някаква грешка по--горе в коментара си за което се извинявам.
                Тук сме аз с Хусяварна Вр 360 и моя приятел Еди с ЦРФ 450 2008 година.
                Мисля ,че трасето ще ви хареса.

                Коментар


                • #38
                  От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                  Колеги понеже не ми се спира с мотора да експериментирам , продължавам да качвам клипове . На вас явно не ви се експериментира или си пазите клиповете за себе си ... )) Значи вчера бях да пробвам някой друг трик , попадах малко ама свикнах да слизам по нанадолно на предна гума по стълби и пътеки /апаратчето не доживя до стълбите и т.н ,а там беше най-интересното/ , но се надявам и това да ви хареса.!

                  На първия клип опитвам да карам по равно на задна гума на прекантар само с спирачка и се получи добре , за жалост когато го заучих много апаратчето.......... Ето го.




                  Ето едно скокче на което при връщането надолу изнесох тялото назад и се приземих на задната гума първо , което за мен е голяма грешка /мое мнение/...

                  [YOUTUBE]J2LzHT8olAo&feature[/YOUTUUBE]


                  Тук вече Jarvis ме зариби много по това слизане на предна гума и вече го правя ,но го правя от седнало положение ,а трябва да се науча като него прав и тялотто изпънато назад към калника! А стълбите ги слизах на апредна всички /към 20тина стълби достат стръмни/



                  Оправданието за това ,че изгасна е ТЕГАВИЯ СЪЕДИНИТЕЛ , предмишницата ми капва след 10тина натискания .......




                  Тази дупка е с доста добра дълбочина и вече я минавам без проблем и въобще като видя по гората такива дупки не се замислям ,а директно скачам!!!!




                  Това вече го владея до съвършенство ,но на клипа пуснах десния крак!




                  Тук е отвесно нагоре , не знам защо на камерата изглежда толкова елементарно ,но все пак ще го кача.




                  Това също го заучих вече доста добре , защото видях ,че Jarvis като е бил тук в родината ни го прави на един клип , та си виках да не остана по-назад




                  Тук ще оставя вие да прецените как съм се справил , височината на това което качвам е над метър и е като стена!




                  Разбира се без да чукна калника не мога да се прибера!




                  НАКРАЯ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО!!! ПАДАНЕТО

                  За мое съжаление не прецених добре как трябваше да дам тялото ,а и не прецених ,че това е гума и обира по-голямата част от цъкваннето на предната гуми и вместо да ме изтласка ме заби... След това го направих ,но не се брой щом не е записано
                  Ето колеги посмейте се малко на мой гръб







                  Моля за повечко внимание към тези ,който обичат да експериментират.
                  Вижте на последния клип как се научих да карам на задна гума , като Jarvis прав и лекичко , но това не е най-важното загледайте как отивам натам и след това как се връщам на клипа !
                  ЩЕ ВИ ХАРЕСА!







                  Поздрави на всички и очаквам и вие да споделяте , кога къде и как напредвате в Ендурото.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                    Добре е колега, много добре се справяш. Защо не се пуснеш в някое ендуро състезание, хем да добиеш опит , хем да видиш какво е ?!!

                    П.п Клипчетата са супер , но лично мое мнение е,че ако ги направиш в един клип , като компилация от разни елементи , а защо не и някакъв лек музикален фон, ще стане много по-добре и ще е по-приятно за гледане ) /това си е мое мнение , не те ангажирам с него /

                    П.п.п Лично аз , не че, имам клипове и си ги пазя за мен , ами моя мотор е доста тежичък и е трудно да ги правя тея магарий !! А на задна гума не мога да карам . Мъчих се веднъж да се науча , но не става , нещо явно страха от падане е по-голям и не ми се получава номера. Затова пък в гората като ми се наложи успявам да изправя за кратко мотора за да преодолея дадено препядствие ... , но това е друга тема

                    Продължавай напред. Следя темата
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                      Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                      Добре е колега, много добре се справяш. Защо не се пуснеш в някое ендуро състезание, хем да добиеш опит , хем да видиш какво е ?!!

                      П.п Клипчетата са супер , но лично мое мнение е,че ако ги направиш в един клип , като компилация от разни елементи , а защо не и някакъв лек музикален фон, ще стане много по-добре и ще е по-приятно за гледане ) /това си е мое мнение , не те ангажирам с него /

                      П.п.п Лично аз , не че, имам клипове и си ги пазя за мен , ами моя мотор е доста тежичък и е трудно да ги правя тея магарий !! А на задна гума не мога да карам . Мъчих се веднъж да се науча , но не става , нещо явно страха от падане е по-голям и не ми се получава номера. Затова пък в гората като ми се наложи успявам да изправя за кратко мотора за да преодолея дадено препядствие ... , но това е друга тема

                      Продължавай напред. Следя темата
                      Колега сподели клип ако може на това как го изправяш на дадено препятствие .?
                      Иначе за съвета ти с компилацията и музиката ДА съгласен съм мислил съм го ,но не разбирам много от програми и .....Ще се опитам да направя каквото мога .

                      Искам много да се пусна на някое състезание ,но нямам средства никакви /от към финанси/ иначе ще дам всичко от себе си за някое състезание !
                      Обмислям да се пускам на Разлог и Бобошево ,но там е КРОСС ,а аз не мога да карам много на писта ,но все пак колкото да ми премине тръпката от състезание и да се поотпусна за другите напред!
                      Също така обмислям вариант да се включа като участник в някой СТЪНТ клуб ,но с ендуро мотор ,понеже мога доста магарии ...
                      Радвам се ,че ти харесва и очаквам не само коментари с текст ,а и снимки и клипове скоро време.
                      Не само ще продължавам ,а няма да се СПИРАМММ ))
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                        Браво, напредваш много бързо, аз втори сезон се мъча да карам на задна гума и ми се получава нещо като на първото клипче, но не мога да вдигна толкова предната гума. Ако живеех някъде където да има наблизо място за трениране сигурно щях да съм се научил, ама на. А колко тежи тоз мотор твоя Хусквраната ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                          Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                          Браво, напредваш много бързо, аз втори сезон се мъча да карам на задна гума и ми се получава нещо като на първото клипче, но не мога да вдигна толкова предната гума. Ако живеех някъде където да има наблизо място за трениране сигурно щях да съм се научил, ама на. А колко тежи тоз мотор твоя Хусквраната ?
                          Колега намери си место където можеш да тренираш на спокойствие и ако си по самоуверен ще свикнеш без проблем. На какъв мотор се мъчиш на задна гума ,защото съм карал доста мотори и 2т и 4т и мога да ти дам някой съвет ,ако разбира се желаеш.
                          Модела на мотора е Husqwarna Wr 360cc 2t 96г. и е 15 килограма от филтъра назад рамката е от алуминиевите ,а отпред си е от старите.
                          Последно редактирано от Петър Богданов; 26-09-13, 19:54. Причина: ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                            Ем Пепи, нямам клипчета, на мен няма кой да ме снима отстрани.... Аз сам съм си оператор, ама не се виждат много от нещата , които се случват.
                            Когато не съм сам , пак аз съм оператор и кофти..
                            Ам иначе твоя мотор е лек и има предостатачно сила за каране на задна. Моя е около 115-120 кг сух !! И не ми е лесно, то не ,че не може , просто аз не мога хахахах

                            П.п Има лесни видеоредактори , където всичко се прави само с влачене и нещата се получават лесно и приятно Поздрав !
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                              Аз се мъча със Сузуки ДРЗ 400 и гледам от Офроуд фанатик в Ютюб, то е същото като на Джарвис схемата. Сядам отзад на мотора, почти на задния калник, пускам си и двата крака на земята и се опитвам да вдигам мотора с помощта на съединителя, като ако тръгне да се преобръща се опитвам да го контролирам пак със съединителя... /това нали е първата фаза, според инструкциите, после като свикна би трябвало да си слагам десния крак на стъпенката, за да мога да го връщам /мотора/ със задна спирачка/ Също така се оглеждам за място с лек наклон, за да карам по него нагоре и да е по-лесно да се вдига мотора. А, бе, теорията мисля, че горе-долу я схващам. Проблема е, че покрай мен няма много мераклии за тоя тип тренировки. А, в жилищен комплекс в София няма как, трябва да ходя до много далече.
                              Последно редактирано от LightOfJah; 26-09-13, 21:16. Причина: корекция

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хард Ендуро Тренировки ( Научи се сам)

                                Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                                Ем Пепи, нямам клипчета, на мен няма кой да ме снима отстрани.... Аз сам съм си оператор, ама не се виждат много от нещата , които се случват.
                                Когато не съм сам , пак аз съм оператор и кофти..
                                Ам иначе твоя мотор е лек и има предостатачно сила за каране на задна. Моя е около 115-120 кг сух !! И не ми е лесно, то не ,че не може , просто аз не мога хахахах

                                П.п Има лесни видеоредактори , където всичко се прави само с влачене и нещата се получават лесно и приятно Поздрав !

                                Измисли нещо да направиш някой клип ,че ми е интересно да гледам и други учещи се като мен , също така не се притеснявай за силата на мотора и т.н .
                                Аз на Хусяварната ги редя от 1ва до 6та ,а също мога и от 1ва до 3та и да ги върна до 1ва само на задна гума .
                                Тренирай ! И ако може на лично да ми пратиш линк с някоя програма ,че да мога да пооправя нещата ,че и за аудиторията предполагам ,че е изнервящо така както ги поставям тези клипове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X