Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

    ЛЦ4-ката си замина, в събота я изпратих с еконта, а в понеделник пристигна другата оранжада - КТМ 525 ЕХС(SX).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sx525.jpg
Прегледи:3
Размер:124.5 КБ
ID:6014917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20052013306.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:6014918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20052013307.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:6014919

    Рамка и окачване 520 ЕХС, двигател 525 SX, 6 скорости, HOT CAMS вал
    Няма стартер, но пали от първото ритане.
    Трябва да му направя фар-а да свети, да сложа стоп и после ще го регистрирам(с английски документи е).
    Вече поръчах стоп от КТМ. От ибей чакам реле-регулатор и кондезатор(дано са достатъчни да има светлини).

    Сега е с таралежки, но скоро ще бъде обут в сликове. Супермото джантите и спирачките от ЛЦ4-ката са си при мен, само трябва да ги "напасна" да стант. До колкото четох из нета, предната джанта е с по-голяма ос от ЛЦ4-ката и трябва да сменя лагерите и дистанционната фтулка вътре - и лагерите и фтулката са поръчани. Задната уж трябва да пасне без преправяне.

    Карах го само от еконт до гаража и след това едно кръгче в махалата. Първото качване ми беше доста странен - кормилото беше назад, ниските му бяха доста различни от ехс-то, а веригата леко хлабава и при ниските обороти тракаше.
    Нагласих си кормилото, обтегнах веригата и все едно се качих на друг мотор - много ми хареса как върви. Загасна на един стоп и си помислих, че защото е SX и за това гасне на ниските, но след това се сетих че не съм пуснал бензина и съм запалил и карал на остатъците в карборатора. Пуснах бензина, ритнах и веднага запали.

    Някой ако е слагал фар и стоп на SX да даде малко акъл, че си нямам представа какво ме чака и какво къде да свържа.

  • #2
    От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

    Честито колега и дано проекта да стане, че скоро да гледаме снимки с новата оранжада
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

      Мерси, мерси
      снимки ще има, даже се надявам и клипчета да има

      Коментар


      • #4
        От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

        И да не забравиш да си смениш аватара, че този вече не е актуален
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #5
          От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

          Лека носталгия като го гледам в чужд гараж
          Краси ако го научиш да върви без бензин си го прибирам
          Да си го карате със здраве и много да ви радва.
          Иначе във високите много избухва , заради вала и портнатата глава, предполагам със сликовете ще го усетиш най-добре.
          Аз поизмих малко ЛЦ-то и май му свикнах с паленето.
          Краси ако искаш за регистрацията да ти пратя имам мигачи предни , опашка с мигачи , огледала - после ще ми ги пратиш наобратно.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #6
            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

            Сутринта пак го пробвах без бензин. Ритам, пали и после гасне и тяна няколко пъти.
            Викам си, бре що не иска тоз мотор, а то пак не съм пуснал бензина.
            Отидох при едон познат сизвън града че има малко черно при него да го пробвам, ама храс и "дятото се счупи посредара".
            Касетата на съединитела се е развила и е жулила в капака. Единият феродов диак даже беше изкочил, а капака се е пуканл 1-2см точно до прозорчето за малслото.
            Сега чакам човека от КТМ да ми звънне като се прибере в Пазарджик да ида за контра шайба и още едни половинки шайби, че са станали на парчета.

            Иначе за регистрацията мигачи и огледала няма да ми трябват, само ако може да ми пратиш как е се връзва релето регулатора(кое краче къде за какво е - маса, плюс,фаза, минус), на твоето ЕХС трябва да е същото.

            Коментар


            • #7
              От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

              Ще погледна на моя как са тоците Мисля даже че имам и диаграма .
              А за съединителя не усети ли да почва да прибоксува нещо. Ако не стане с лепеното на капака , пращай да го нося да го заварят
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                Сутринта пак го пробвах без бензин. Ритам, пали и после гасне и тяна няколко пъти.
                Викам си, бре що не иска тоз мотор, а то пак не съм пуснал бензина.
                Отидох при едон познат сизвън града че има малко черно при него да го пробвам, ама храс и "дятото се счупи посредара".
                Касетата на съединитела се е развила и е жулила в капака. Единият феродов диак даже беше изкочил, а капака се е пуканл 1-2см точно до прозорчето за малслото.
                Сега чакам човека от КТМ да ми звънне като се прибере в Пазарджик да ида за контра шайба и още едни половинки шайби, че са станали на парчета.

                Иначе за регистрацията мигачи и огледала няма да ми трябват, само ако може да ми пратиш как е се връзва релето регулатора(кое краче къде за какво е - маса, плюс,фаза, минус), на твоето ЕХС трябва да е същото.
                Е...си и късмета. Кога взе мотора, кога по ремонти тръгна.....
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                  Е, поне повече изкара от ЛЦ4-ката, тя на 2-рия километър ме остави на околовръсното с изгоряла електроника.

                  Иначе само дето беше шументсъединитела, а като натисна ръчката и шума намаляваше и вчера извенъж съединитела изчезна в движение. То аз и не съм карал много - 3л. му сипах като го взех в еконта и още има доста в резервоара.

                  Вчера взех шайбите от КТМ Пазарджик(пича отвари само заради мен), взех масло и филтри, след малко отивам да до събирам. Мился като го сглобя първо да му налея старо масло(от друг мотор не това със стружките), да го припаля, да видя дали всичко е наред, след това пак да източа маслото, да изчистя цедките още веднъж и чак след това да сипвам новото масло.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                    Събрах го. Първо със старо масло за промивка, но като го запалих касетата пак дрънчеше. Отворих да видя дали не се развил отново, но всичко си беше на място. За това смених филтрите и налях новото масло. Поне капака държи.
                    Съединителя сега си дрънчи, не знам до колко е нормално. Като натисна съединителя шума е по-слаб

                    Ето клипче
                    http://www.youtube.com/watch?v=KG1IvjHVE2c

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                      Човече, аз като луд фен на супермотото, КТМ и всички японски машини, нещо започвам да се разочаровам от оранжадите. Как и да го гледам, мотор втора-трета ръка и прочие, но това не ми изглежда нормално. Не си спомням при ЕХС-то на брат ти имахте ли някакви ядове, когато го купихте???
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                        Не е проблема в оранжадите, касетата не е била стегната и за това се е развила, демек може да се случи на всяка марка.
                        На брат ми ЕХС-то на скоро имахме проблем с помпата на съединитела - течеше и не можех да я обезвъдуша. Но пак заради човешкия фактор-и болта за маркуча и болта за обезвъдушаване бяха преправяни от предишния собственик. С малко поксипол и малко пинизи го оправих. А ако не съ споменал - на ехс-то коловете протекоха на 2-рия ден, но пак има голямо "НО" - протекли са защото са били стегнати накриво. Така че не са виновни оранжадите!
                        Всички мотори се чупят - чупил съм и хонди и сузукита(по две от всяка марка), но КТМ имат голямо предимство заради частите. Ако беше Хонда и ми трябват тия две шайби, трябваше да чакам поне 2 седмици доставка и да ходя да ги взимам от Бултрако, а сега звънкам на КТМ Пазарджик и ако нямат нещо налично, доставката е 4 дни. Цените също според мен са доста добри на частите.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                          Ето и малко снимков материал, нали искахте снимки
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24052013310.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5485759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24052013309.jpg
Прегледи:2
Размер:193.6 КБ
ID:5485760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25052013312.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5485761

                          Остана време и да направя повдигачи на кормилото
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25052013313.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5485762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25052013314.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5485763

                          Оранжадата си заслужи и една хубава лепенка
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25052013315.jpg
Прегледи:3
Размер:164.2 КБ
ID:5485764

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                            Абе изобщо не ми го снимай, докато не си му сложил 17-ките Едва тогава ще му обърна някакво внимание, да знаеш Иначе КТМ отдавна са в Пловдив и ти се чудя, защо все за Пазарджик говориш, но както и да е, това не е толкова важно. За частите си много прав, че идват бързо и за по-новите мотори има всичко, но за цените им не съм съгласен! Просто мое мнение. И накрая опазил ни Господ от некадърни майстори, не само по моторите и колите ни, а на всякъде
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                              КТМ имат и продължават да имат представителство в Пазарджик, това в Пловдив и София е Еди мото, който вече също е представител.
                              И 17-ките ще сложа, имай търпение.

                              Но за сега трябва да се оправя с регистрацията и да видя от къде е шума.
                              Разгледах схемите и имам няколко идеи:
                              - съединителя ми е от ЕХС, а лагерчето и напрайника на шиша които повдигат предискателния диск са от СЬ
                              - разчетох се из нета и мненията са две - едните казват че това си е нормално за РФС, другите са намерили решение като сменят "woodruff key", което е шпонката(ако така се казва) на вала, под първичната зъбчатка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X