Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

    Две клипчета от вчерашната разходка

    http://www.youtube.com/watch?v=bmqh6...tailpage#t=41s

    http://www.youtube.com/watch?v=pVA6o...tailpage#t=24s

    Сложих новите гардове, уж само за проба, но май с тях ще си карам поне за СМ.

    Коментар


    • #47
      От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

      Браво за клиповете и старанието, само дето си мислех, че тоя с пасата ще ти се опъне повечко, ама нейсе......
      Пак си късметлия, че ако пред теб имаше голф 2-ка с РК регистрация, тогава големи ядове щеше да береш
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #48
        Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

        Ето ги сложени гардовете....
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013974.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5501968

        Голяма мъка беше местенето и гласенето на мотора в гаража, защото няма удобно място за хващане на задницата и за това се оборудва с това
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013973.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5501971
        Пристигнаха и частите за съединителя
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12072013970.jpg
Прегледи:1
Размер:194.0 КБ
ID:5501973Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12072013971.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5501972

        Всичко хубаво, но понеже оста на касетата е от 2003 и е с гайка, няма мясъто за този лагер.
        Работата не стана.
        Остана вариянта да си взема оригинален претискателен диск от моделите 2003->.

        Като обтягах веригата забелязах и луфт в лагера на амортесьора, така че и той ще се сменя.
        Хубавото е че е само един, та за това мисля оригинален да взема от КТМ, а не да търся евтин вариянт.

        Коментар


        • #49
          От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

          Така или иначе, никога не коментираш шегите ми, но както и да е....
          Относно новите ти гардове мога да кажа, че просто не стават за СМ
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #50
            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

            За пасата не знам, но си мислех че скутера ще ми се опъня повече
            Иначе по нашия край са на мода астрите комби в комбинация с мургави индивиди вътре.
            Веднъж даже един такъв искаше да се дърпане на един светофар, аз бях с ВТР-а.....

            Гардовете не са толкова зле, ако не е някое сериозно падане няма да има проблем, за сега единствената работа дето вършат е да го подпирам на тях(нали няма подпирачка..), а за подпиране са екстра


            Иначе какво ще кажеш за портокала като цяло?
            Харесва ли ти със СМ джантите и калника?
            Как мислиш че ще е до ДРЗ-то?

            Добавих и музичка на едното клипче
            http://www.youtube.com/watch?v=HbpHyJaoFAA

            Коментар


            • #51
              Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

              Ето го и в HD формат

              http://www.youtube.com/watch?v=NayqSkpuKPM

              Коментар


              • #52
                От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                Супер е моторчето Догодина живот и здраве може и аз да се сдобия със Супер мото , а Пистата да намери друг собственик

                Коментар


                • #53
                  Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                  Малко да изтупаме прахта от темата.
                  Мотора вече е със сменено масло и антифриз. На 15-тия час старото масло беше източено и подменено със свежо SUNOCO 10W60.
                  Имах и лек теч от болчето за точене на антифриза та реших да сменя и него.
                  Да ама както винаги нещата не минаха толкова гладко.
                  Взен ново болче с дихтунг от КТМ, взех антифриз и изпълних процедурата по подмяната както ми обясни 4ef4o.
                  След смяната на маслото и антифриза дойде време да го запаля за проба. Ритах,ритах, със смукач, без смукач......накрая едва едва запали. Нямаше пушене, двигателя работеше добре. направих 30 метра на улицата пред гаража и на 2 метра от него мотора препука и изгасна. Бре тоз мАтор, какво му стана....как какво, най-логичното - забравил бях да пусна бензина, даже се чуда как съм успял да запаля че и загря без бензин. Пуснах кранчето и запали от първото иртане.
                  Хубаво но погледнах как е новото болче - сълзше отново. проверих дали е стегнато и опала, то се се върти свободно - резбата беше заминала. Много яд ме хвана, ама какво да се прави.
                  На следващата седмица пренавихме резбата на 7мм за сега държи.

                  Имам няколко излизания на черно с него и мога без съмнение да кажа че за гората няма по-добро от ЕХС-то, а SХ-а си е мъка. ЕХС-то нито ме мори, нито гасне, нито те лашка като СХ-а. Да няма този ряз, ама в гората е по-добре, че го няма, а с SХ-а на всяко тръгване на наклон съм се закопал до ушите.

                  За да оправя нещата взех статор и капак от ЕХС, а преди няколко дни намерих и маховик. Чакам го до 16-ти септември да е пристигнал от САЩ и да се насладя на едни плавни и стабилни ниски обороти.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131007.jpg
Прегледи:2
Размер:111.1 КБ
ID:5516058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131008.jpg
Прегледи:2
Размер:90.3 КБ
ID:5516059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131009.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5516060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131010.jpg
Прегледи:1
Размер:264.4 КБ
ID:5516061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131011.jpg
Прегледи:1
Размер:289.4 КБ
ID:5516062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131012.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5516063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070920131013.jpg
Прегледи:1
Размер:265.3 КБ
ID:5516064
                    Вчера ми остана малко време за моторетката

                    Коментар


                    • #55
                      От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                      Какво става с мотора, някакво развитие има ли?

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                        Какво да стане...мотора хвана гората
                        Стана супермото, даже и с Берингер диск и апарат се оборудва, но това лято е бил само една седмица със СМ джантите, защото гората си го иска обратно




                        Коментар


                        • #57
                          От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                          Ееееех, старата любов
                          Само една генерация с единична тръба му трябва.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                            На доста места казват, че двуцевката е по-добра от единичната тръба в ниските и средните обороти, а за гората точно това е нужно, така че не мисля да я сменям. Но пък се обзаведох с това
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140714_002.jpg
Прегледи:3
Размер:101.4 КБ
ID:5615517Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140718_003.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5615518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140718_002.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5615519

                            DEP System 7- Бюджетно гърне, не е Акрапович, но го дават с доста добри характеристики, а и е доста лека и добро от към звук - плътен е и не трещи много, защото не съм фен на шумните гърнета.
                            Уж мотора работи по-добре с него, но няма с какво да го докажа, така че може и да е внушение само.

                            От към сила не мога да се оплача, върви като луд. още като го взех беше ракета, а сега силата съм я вкарал в релси и идва когато я поискаш.
                            - 720гр тежест на вала, за стабилни и плавни ниски
                            - OUTLAW ускурителна помпа
                            - SXS пружина на ускурителната помпа
                            - DEEPSUMP
                            -преди 2 седмици направих и PowerNow мод на карборатора(http://www.motoshopracing.ch/images/...a_powernow.jpg) пластина която разделя потока на въздух на входа и на изхода на карборатора, плюс дупки в тези пластини, които увеличават потока. Бях скептичен за ефекта, но наистина има такъв. Мотора е по-пъргав и веднага отговаря на подаването на газ, така че предницата се вдига само като си помислиш.


                            Смених и горната помпа на съеднителя, че оригиналната почна да изпуска и след всяко каране се прибирах без съединител. Понеже е криза реших проблема с помпа за колело.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140829_005.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5615523Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140829_004.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5615524

                            Понеже помпата явно е с по-малък дебит и трябва да стиснеш доста че да отдели напълно, но като си стиснеш докрай не завлича. Но пък заради големия ход и по-малкия дебит, се натиска много по-лесно и е по-прецизна, по-лесно вдигам предницата от място за да премина паднало дърво.


                            Като цяло, няма от какво да се оплача от машината, имах някакви мераци да я сменям, но така и не намерих голям косур който да си струва да я продам и да търся друг, след като съм направил толкова неща по този.

                            Вече средствата и времето отредено за тунинг е ще е само по-окачването. В момента не е лошо, но винаги може по-добре, а това е много важна(дори и най-важната) част от един мотор. По-твърди пружини за предница отговарящи на теглото ми вече пътуват от Англия към мен. А докато пристигнат вече трябва да съм избрал най-подходящия добрия shim stack за моето каране.

                            Задния амортесьор го смених с друг от 2003г, който има настройки за Хай и Лоу спеед компрешън или по нашему(сложно звучи ама не е).Задния амортесьор го смених с друг от 2003г, който има настройки за Хай и Лоу спеед компрешън или по нашему(сложно звучи ама не е), за сега друго там няма да пипам, освен ако не ми изпадне прогресивна пружина.

                            И те така, в събота слагам нови задни накладки и иридиум сващ и отивам да карам.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                              Супер е машинката.
                              Плюса на "двуцевката" е че са много здрави. Единичната тръба се криви доста по-лесно.
                              Иначе Акраповича е готина шукария, ама и той става на салата при хард разходки.
                              За окачването , преди карах с такова от SXS и наистина си е друга бира. Много по стегнато. Сериозно се замислям да си намеря и за текущото ендуро, кросово окачване.
                              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                                При един познат имаше една 525-ца с цяла генерация акарапович, но това нещо бумтеше като зил, не бих сложил толкова шумен аупух, въобще не ми хареса.
                                За окачването има едни миторве които трябва да се разбият - ако погледнеш парт каталога ще видиш че разлика в компонентите на SХ и ЕХС окачването няма. Разликата идвва от пружите и shim stack-а. Вече SXS си е друга бира, което пак с подходящи настройки и шимове работи перфекно за ендуро. Така че не бързай да сменяш, а просто направи твоето да работи за теб.
                                Но изявления от рода "Окачването сток ли е не ми го хвали" като в една друга тема са пълна глупост. Добре настроено сток окачване работи 1000 пъти по-добре от най-скъпото окачване което не е с подходящите настройки. Има хора дато ги е срах да пипнат врътките на коловете но искат да имат "еди какво си" окачване. Или пък някой друг да им го натрои - няма как да стане понеже настройките зависят от вкуса на човека и начина му на каране, а ако не знаеш какво искаш няма как някой друг да го знае вместо теб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X