Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

    Еее браво Краси че си покарал. Голяма сила а
    За скоростите, имай на предвид, че първите 4 са си оригиналните SX-ови, а 5-та и 6-та са си от EXC.
    Намерил съм ти регулатора, ще ти го снимам да го видиш дали да ти го пращам.
    Я кажи как ти се струва спрямо заводско 520 EXC, че аз на мойта 520-ка доста тунинги правих (sx-ова глава и генерация и др) и съм загубил представа.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • #32
      Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

      За релето, за сега няма нужда да го снимаш, не е толкова спешно, а и се надявам моето да пристигне скоро.
      Скоростите са си супер, може би само 1-ва е малко по-дълга, но не е проблем. Не знам дали е от венците, но много добре се е получило с 5-та и 6-та, понеже на ехс-то има голяма ралика между 1 до 4-та и след това 5 и 6-та...все едно последните 2 са много по-дълги и е пропусната една предавка между тях. Но може и ехс-то да е с по-малък заден венец и от там да идва раликата(боядисван е и не виждам да пише някъде колко зъба е пък не ми се броеше един по един).
      Инацхе за вървенето спрямо ехс-то.....ми какво да кажа, много повече ми допада.
      ЕХС-то някакси е по-плавно, по мазно, има едно зачудване като му дадеш газ. Докато СХ-а се развърта с мног опо-голяма лекота. Нито се чуди нито се замисля, веднага поема. Средните и високите са много по силни от на ехс-то, като добавим и поемането при рязко дажане на газ.....сх-а бие доста ехс-то.
      На ниските ехс-то е по-стабилно, пак доста плавно, а на сх-а са по слваби, но въпреки това не са толкова зле колкото очаквах. Доста добре си драпа, а и ако му припомпиш газта няма никакви проблеми, вече не си на ниски.
      Даже май за сега се отказах да слагам тежест на вала. Вече го отварях за шпонката и не ми се сваля наново, а и за нашето каране, тия ниски са ми напълно достатъчни.

      Нямам търпение да направим едно каране с брат ми и двата мотора, но мaй няма да е скоро

      Коментар


      • #33
        Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

        Май си пиша сам, но нищо, важното е че продължавам.

        Преди малко взех релето, вече 100% е в мен, остава и да работи.

        17мм предна ос също май намерих, но докато не я взема и не видя че има вариант да стане не искам да се хваля. Въртят ми се едни мисли из главата, докато наглася моите джанти да го пробвам със СМ джантите от ЕХС-то, само едно свързващо звено за веригата ми трябва и съм в боя.

        Коментар


        • #34
          От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

          Краси , чета редовно , от безсмислени коментари няма сисъл, знаеш
          Ако си намерил ос, прави си едни втулки на клампите на коловете и си ти. Не забравяй да ги цепнеш надлъжно за да могат да се свиват като стягаш.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #35
            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

            Направих още едно излизане с портокала
            Същата пътека, но малко по-мокра, а се нядавях на мното повече вода и кал и съответно забавление. Всичко точно, само дето на обратни завпи след които следва изкачване на 1-ва загаснях на няколко пъти, не е болка за умиране, просто трябва да се науча да давам повече газ.
            А, да се похваля и че вече съм с БГ регистрация и съм напълно изряден, защото и предглед ми дадоха в КАТ.
            Стария номер не ми трявяше и свърши работа за друго....
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27062013958.jpg
Прегледи:1
Размер:207.4 КБ
ID:5497625
            Направих си капак за въздушния филтър, за да не влиза вода при миене. Това е временно решение, защото в КТМ Пазарджик нямаха в момента.
            След това изпрах и въздушия филтър, като ето един "трик" който видях в нета за скобата за филтъра - да не се мандрахерца докато сваляш и качваш филтъра.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062013959.jpg
Прегледи:2
Размер:156.9 КБ
ID:5497626
            Ето и изпран и омаслен филтъра.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062013960.jpg
Прегледи:1
Размер:176.6 КБ
ID:5497627

            Брат ми каза че скоро не му се кара СМ, та за това взех на заем неговите джанти и.....
            воала, вече оранжадата е СМ
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29062013963.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5497631Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29062013962.jpg
Прегледи:2
Размер:193.9 КБ
ID:5497630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29062013965.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5497628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29062013966.jpg
Прегледи:1
Размер:198.0 КБ
ID:5497629

            Направих и едно каране по любимия мни маршрут - Пазарджик -Св.Константин - 12км покрай я.Батак.
            Равносметката.....времето SX-a и на ЕХС-то на 12 километровата отсечка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:exc-sx.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5497632

            При един същ "ездач" и еднакви гуми и венци
            Въпреки че спрачките на моята оранжада са доста слаби, така и не намерих време да сменя течността и да обезвъздуша, SX-a се представи много добре.Този мотор е най-доброто от ехс-то и от лц4-ката, като върви повече от ехс-то, а има и моторната спирачка на лц4-ката, така че с предавка на долу и "слабите" не съм имал никакви проблеми със спирането. две предавки надолу и дирекно завлачваш гумата и ако можеш(аз не мога) хлъзгаш задницата в завоя.
            На няколко пъти го вкарах в истинските за него обороти и все едно слушаш двигател на формула 1. През другото време на горе долу средни обороти си има пак мног осила, като добавим и лекия вал и колко бързо се развърта и ей ти ракета.
            (стигнах до извода че не са му слаби ниските, просто я намя тази енеркция на тежкия маховик и лесно гасне)
            За пътя в едната посока(46км по гугъл мапс) налях 2.46л.
            На връщане ме застигна дъжд и не беше много приятно, но пък сликовете не се държаха зле на мокрия път...едва ли с други гуми щех да карам по-бързо.

            Та така, колкото повече го карам, толкова повече ми допада....а запаля ли, в главата ми почва да звучи тази песен
            http://www.youtube.com/watch?v=qIoLS4Krw7M

            Коментар


            • #36
              От: Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

              Макар и с гуми "на заем" оранжадата най-после влезе в ритъм Евала за карането и засичането на времената на моторите, защото ясно се вижда разликата. Съжалявам, че си ми много далече, защото с удоволствие бих карал по вашите маршрути А и да си кажа честно, много съм любопитен как би се представил ДРЗ-та в компанията на оранжадите
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #37
                От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                Поздравления за мАторЯ.Преди да взема лц4-та и аз търсех такъв,но уви нещо все ми убягваше.Засега съм страшно доволен от моя мотор.Направих сравнение с по стари модел от 2004 и разликата е огромна в + на по новия.Но си ми остава мерака за такъв като твоя.Днес се сдобих с pirelli superbike slick и в събота ще има връх Шипка да видим разликата.
                Между другото от къде мога и аз да си взема предпазител за ауспуха.
                KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                Коментар


                • #38
                  Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                  Да, сигурно новите лц4-ки да доста по-добри, макар че и старата лц4-ка не се даваше лесно.
                  Ако караш само СМ си е супер машина, пък и няма такава поддръжка.

                  За предпазител като този който съм сложил ли питаш?
                  Нищо сложно не е - скоба и маркуч. мериш колко ти е гоилям ауспуха, взимаш подходящ размер скоба, ако взима предвид че и нея ще е намушен маркуча. Взимаш някой по-красив цвят маркуч(пък и черен става), режеш парче колкото скобата, промушваш, стягаш и си готов.

                  https://www.youtube.com/watch?v=de6i_02PnDg

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                    Боже колко просто ама кой да се сети.Благодаря за съвета и трябва някой път да направим едни сбор тези който сме с СМ някъде и да покарам.
                    KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                      Тази сутрин получих мейл че има нещо пристигнало за мен в Еконт, сума за плащане 78лв.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26301269_11_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5498663Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26301269_5_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5498664

                      Чисто нова верига, защото при качването на СМ джантите моята загуби няколко звена....
                      И два въздушни филтъра за да си имам резерви за смяна, а не да пера моя и да чакам да съхне(пък и на брат ми ехс-то ще намаже от тях).
                      Пазарлъка беше 70лв за веригата и филтрите, но в кашончето намерих и подарък изненада...капак за въздушния филтър, за миене.
                      Тъкмно вчера бащата ходи до КТМ да ми вземе една фтулка за съединителя и му се скарах че не ми е звъннал да му кажа да вземе и такъв капак.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                        Нямам търпение да се похваля с това, преди малко го взех от еконта!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27396957_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5499757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27396957_2_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5499756

                        Радиална спирачна помпа Beringer от КТМ Power parts каталога.
                        Цена нова.....
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$DFF470B3D31C20F.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5499758

                        17.5мм е, което е по-големия вариант.
                        На лц4-ката в началото бях с 17.5 Nissin и с 4-буталното Brembo работеше добре.
                        Все пак, ако не ми хареса как спира с нея, ще замине в ибей
                        Докато бях в еконта получих и смс от доставиам.ком, че имам 1 пристигнала пратка.
                        Би трябвало да са тези убавци.....
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16N,!)kE9s4Z-u5hBRnIogQ8pg~~60_12.JPG
Прегледи:2
Размер:46.0 КБ
ID:5499759

                        Не че на сегашните гардове им има нещо, но не мога да ги сложа като хората - външната част стърчи извън кормилото, а и тези изпаднаха на добра цена.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                          Гардовете се оказаха леко странни...поне за мен. Захващат се само за външната част на кормилото. Първо си помислих, че е имало интерженции и за тожа са такива, но после ги погледнах в нета.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bluehandguard2.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5500965

                          Луда работа. Сега мисля системи как да ги захвана и от другия край или към скобите на кормилото или към тройника.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                            Краси огъни сегашните и си ги намести. Видели са доста бой из горите и са здрави. Тез като ги гледам с фиксация само на една точка ми се виждат доста бутафорни.
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                              За супермото са идеални. Вижте с какви предпазителчета карат в Мото ГП и другите пистови шампионати някой от участниците (в Мото ГП мисля че на мотора на Роси може да го видите). На половина на показаните по-горе, сложени на дясната дръжка. Идеята им е явно при сблъсък да не се закачат кормилата и да се допре спирачката. Така че може би и на тези ако модела им е супермотовски това е идеята им. Все пак при мотото си има повече контакт отколкото при пистовите шампионати като цяло.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                                Мото ГП е друга бира, там са задължени да имат такъв "предпазител" точно от съображения за сигурност, за да не може при контакт с друг състезател да се натисне предната спирачка. Ако се загледаш, предпазителя го има само на дясната ръчка.
                                Тези без да има сложа нещо допълнително усилване, не мисля че ще вършат много работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X