Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

    Здрасти Краси, намерил съм ти схемата на тоците, ще ти я пратя довечера на лично.
    А за съединителя не знам какво да ти кажа, аз колкото RFS-a съм гледал винаги има разлика между натиснат и пуснат съединител, бая си хлопат.
    Май съм ти намерил комплект стартер, чакам да ми се обадят
    A за шпонката си мисля, че ако има някаква и минимална хлабина в нея много бързо ще я скъса, ама предполагам струва стотинки и все пак става въпрос за машина дето не е първа младост, може да се смени превантивно.
    Последно редактирано от 4ef4o; 27-05-13, 09:17.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • #17
      Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

      Много е по-шумен от на ЕХС-то, а и след това с гайката съм малко напрашен. На мен не ми пречи че трака, стига да е нормално, а не да стане беля.
      Това за шпонката, май не е решение за шум в съединитела, ми за шум в самия двигател-нямало връзка с натискането на съединтела.
      Иначе на доста места пишат, че щом при натискане шума намалява е нормално....
      Аз за това направих и клипчето, при теб като е бил така ли звучеше?Иили ти само със слипъра си го карал?

      За сега мисля само лагерчето и болта на притискатения диск да сменя, за да са си от ЕХС и еветуално да погледан тая шпонка как е, все пак е 0.50$.

      Коментар


      • #18
        От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

        Ами Краси и на 520-ката си ми шумеше съединителя и на 525-цата с двата съединителя си имаше разлика между натиснат и пуснат съединител (въпреки че с нормалния почти не съм го карал).
        Според мен е нормално да си има разлика.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #19
          Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

          И в другите форуми казват, че е нормално, така че мотора ще се кара така.
          Взел съм и шпонка за вала, така че като имам време и ми се занимава ще я сменя ей така, профилактично.

          Понеже мотора далеч и няма как да пипам по него, та се занимавам с глупости, писах на HOTCAMS да ги питам за вала. В нета не наметих Stage 3, а само Stage 1 за RFS, същото ми отговориха и от Hotcams - че произвеждат само Stgae 1. Което за мен е много добра новина(тайно се надявах да е така още преди да им пиша).
          Stage 3 по принцип го дават за максимум коне на високи обороти, докато Stage 1 е за по-добри както коне, така и жъртящ момент на ниски и средни.
          Единствен проблем ми остава времето - през седмицата съм на радота в София, а мотора е в Пазарджик. Днес паля за Каварна за събота и неделя, което означава че няма да мога да го пипна поне до следваща събота

          Коментар


          • #20
            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

            Поздрав за всички, които карат оранжади.....
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600403_376733459081540_139563879_n.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5489711

            Коментар


            • #21
              От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

              Здравей колега.
              Да ти е честит мотора и много удоволствие да ти носи.И никакви контузии.
              Съединителя не шуми.В много други теми го писах,ще ти кажа и на теб.
              RFS-а не си работи така.Трябва да смениш освен шпонката,за която си чел и колелото,което ползва тази шпонка.
              Колко съм се дразнил от този шум няма да ти казвам.И сега имам RFS в гаража и той така работеше допреди да му сменя тези две части.
              Успех от мен.

              Коментар


              • #22
                Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                както писах, шпонката е взета
                като го отворя да я сменял, ще си покаже дали и колелото е за смяна
                ако конуса си е наред, колелото трябва да излезе трудно
                ако е заминал, ше може да го сваля с ръката

                на брат ми старото сузуки имаше такъв проблем
                гайката направо се развиваше защото конуса беше заминал, а нямаше и шпонка
                но нито е тракало, нито е имало разлика при натиснат съединител

                така или иначе няма какво да го умувам
                като отворя ще се види

                Коментар


                • #23
                  От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                  Ако конуса е ОК колелото трябва да излезе само със скоба.
                  Ако шпонката е наранена от страни значи колелото не е в ред.
                  Успех и пиши какъв е резултата.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                    Разбира се че ще ви държа в течение.
                    Таза събота ако не ми мине котка път мисля да му направя една ражодка в гората, след това, ако имам време ше го отворя.

                    Списъка за нещата които трябвда да правя по него е доста голям, така че ще видим за кое ще остане време. Списъка е голям не защото мотора не е наред, ми защото има доста доработки които могат и съответно искам да направя - повдигачи, дръжка на опашката, предпазител на гърнето на ауспуха....такава ми ти работи...

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                      Проблем, оказа се че релето за зареждане не е пристигнало. Имах смс че имам три пристигнали пратки, кати си мислех че ва са релето, кондензатор и един слик, но се оказа че вместо релето са пристигнали едни повдигачи за кормилото, които бях поръчал доста след това и не мислех че има шанс да са пристигнали толкова скоро.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16F,!zUE9s38-QPVBRds3SWl6w~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5490446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16RHJF0FFZvwY0bJBRg-SygsTg~~60_12.JPG
Прегледи:2
Размер:39.5 КБ
ID:5490447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16J,!w0E9szN((cJBRilpFNCBw~~60_12.JPG
Прегледи:3
Размер:61.8 КБ
ID:5490448


                      Без реле, трябва да вържа фара дирекно...нищо, като за временно решение става.

                      Лошото е ако релето не се намери че тогава не знам от къде да търся....тези китаиските за скутерите има ли варянт да станат?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                        Мисля че имам реле (май ти бях казал). Ще го потърся довечера.
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                          Да помня че ми каза
                          Оказа се че продавача бил от Португалия, не от Англия и явно за това се бави релето, че половината свят трябва да обиколи.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                            Малко развитие
                            В петък се прибрах и айде в гаража. Настроих наново окачването по мануала който ми изпрати Чефчо, като се оказа че настройките които бях направил(за 2005 моделите) нямат нищо общо с тези за 2001-ва. Нагласих кликовете на предницата и задния амортесьор, след това направих с саг-а - 35мм статик саг, а като се качих на мотора, райдър сага заспа на 65мм колкото го дават по мануала....един вид пружината е точно за моето тегло.
                            Гайката на пружината е пъкната и за това беше стегната със скоба, но при стягането скобата изпусна и на следващия ден беше заменена от по-сериозна.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013322.jpg
Прегледи:2
Размер:147.5 КБ
ID:5491113

                            Беше пристигнал и "стопа" от КТМ, като бях поръчал само пластмасата и стъклото, а крушката, фасунката и кабелите взех от един стар стоп и с малко рязане паснаха вътре.
                            Явно опашката ми е за СХ, за това добавих два болта с които хванах стопа, но мисля че се получи добре.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013324.jpg
Прегледи:2
Размер:100.1 КБ
ID:5491114
                            Опитах се да сложа и лъскавите повдигачи, но както винаги имаше проблем - оказа се че не са точно повдигачи, а преходници за кормило от 22мм на 28мм. Сега ще заминат в борсата, макар че много исках да ги сложа.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16J,!w0E9szN((cJBRilpFNCBw~~60_12.JPG
Прегледи:3
Размер:61.8 КБ
ID:5491111

                            Поне сложих часметъра.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013323.jpg
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:5491112
                            На другата сутрин(събота) добавих предпазител на ауспуха .
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013321.jpg
Прегледи:2
Размер:97.2 КБ
ID:5491115

                            След това направих гражданска и номер и бях готов за подвизи.
                            Екипирах се и газ към балкана.
                            При потегляне все още го има "овличането" на съединителя, когато тргваш с повече газ на полу съединител. Мислех че се е дължало на отжитата гайка, но явно не е било от нея. Но за този "проблем" малко по-късно, сега да разкажа за самото каране.

                            На бензиностанцията напълних догоре което беше 12-13лв или 4,5л....това ми е първото пълнене след 3-те литра които му налях като го взех от еконта.
                            Следваха 3-4км асвалт и накрая стугнах до черното.
                            Стъпи ли на земята, мотора избухна - много сила, много нещо. Въпреки че го карах на ниски и средни обороти, при всяко рязко подаване на газ мотора се развъртаще веднага а лицето ми грейваше от кеф.
                            Когато стигнах до самата пътека, кефа се овеличи. Коловози, камъни, бабуни - мотора минаваше от всякъде с лекота. Окаването си работеше, а сила имаше предостатъчно.
                            карах на 2-ра през повечето време, като от време на време пусках 3-та, като за сревнение с ехс-то по-радко пускам 3-та на тези места. По насконите моота си драпаше на 2-ра на доста ниски обороти без да гасне и без да се запъва. По едно време почнах да им се чудя на тези които разправяха че на ниските е слаб и гасне....но след няколко минути, може би за да ме обори, мотора загасна на едино изкачване на 2-ра, след това и на едно по-хард на 1-ва....
                            Но според мен се дължеше не толко на липса на сила и слаби ниски ми защото малко се олян с 2-ра и малкото газ която му давах, а 1-ва е по дълга от на ехс-то + липсата на опит със съединителя и ей ти загаване.....ехс-то също гасне понякога.....

                            И така, с газ при всеки възможен случай, скачане от вссяко камъче което видя, дрифтене на всеки завой...като 50м преди края на пътеката бях на косъм да се плюсна по очи в един гьол, защото реших да мина дирекнио през него, но предната ми гума се преземи на камък под модата, но оспях да се задържа.

                            Ето последните снимки които имам, преди да си изпуна телефона в една чешма.....
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013325.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5491116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062013326.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5491117

                            В неделя го отворих да сменя шпонката на вала и да погледна съединитела за някакви индикации от къде идва овличнето. Като го отворих нямаще нищо нередно. Колелото на вала не излезе лесно, старата шпокна нямаше следи от няраняване, а конуса и колелото имаха много леки петънца тук там, но според мен се дължаха на лепилото при предишното стягане. Все пак сложих новата шпонка и 243 локтайт. Не успях да го пробвам защото трябваше да пътувам към София, а лепилото не беше засъхнало.

                            А за съединителя - всичко изглежда наред, единствено претискателния диск(ако така се казва) изглежда че има набит фланец на мястото на лагера, за да може да работи с игления лагер на СХ-а....може от там идва проблема, но това са само догатки, ще разгледам из нета за разлики с моя и ще видя какво ще правя.
                            А самото "овличане" е нещо като придърпване на моменти когато потеглям на полу съединител с повечко газ, притдужено с жулещ метален звук...

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                              А за СМ...май няма да е много скоро.
                              Оказа се че предната капла няма да стане със смяна на лагерите и фтулката - главината не е ктм-ска и лагерите нямат нищо общо, а по-голения проблем е че отвора е прекалено малък и фтулката за 20мм ос не може да мине.....сега ще мисял други варианти, но единственото което ми идва на ум е да сложа 17мм ос и фтулки за преходници в коловете.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Смених ЛЦ4-ката с друга оранжата....не е СМ ама ще стане

                                Забравих да напиша за разхода. На връщане спрях на същата бензиностанция и напълних пак догоре - 3.34л., а час метъра показваше че съм направил точно 2ч(130.7 на тръгване и 132.7 като се прибрах). Вярно че на връштане не давах газ защото бях доста изморен, но пак ми се струва доста добър разхода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X