Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    Това с митовете за тойота ....
    Митовете са продукт на осъзнатата реалност!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      3.0 мотора върви в пъти по - добре, лично за мене всичко което ме дразнеше в моето 2.7 там е перфектно, но е много проблемен мотор и няма нищо , ама нищо общо с невероятния 2.7 тди.
      Да не го бъркаш с патролския 3.0? Терано и двата мотора поне според майсторите с които съм говорил нямат проблеми. Доколкото усетих и разликата при ползването на 3.0 и 2.7 не е голяма, може би разхода пада на 3.0 и на 3.0 купето има повече шумоизолация....на моя 2.7 също съм добавил шумоизолация.....

      3.0 на Патрола в ранните години блокира, прави големи зулуми и пак понякога, има и много щастливи собственици

      Иначе и разхода като за джип (какъвто рав4 не е) на терано не е лош 9-10 на извънградско, 15-20 ако караш из гората с малко кал, бавни. Градско мисля, че е 11-12, ама не го карам в града и ....питай колко лапа един 4-5 литров чероки дори с газова

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

        3.0 литровия мотор и на Терано, и на Патрул е един и същ: - ZD30DDTi

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

          Разликата между двата мотора е доста осезаема , с 3.0 не съм усетил недостиг на мощност никога. При 2.7 или поне на по - новите скоростите не са добре изчислени спрямо мотора. Втора скорост идва къса, а трета е много дълга . За да превключиш от 2/а на 3/а иска минимум 2500-2700 оборота иначе се сърди. С 3.0 се превключва на 2000 оборота безгрижно и се кара много приятно разхода му вероятно е същия като на 2.7 или малко по-малко , естествено при един и същи стил на шофиране. С хубавините до тук, за жалост е много проблемен мотор. Чудя се как нисан след тоя 2.7 не можаха да направят един свестен дизел за толкова години.За 2.5 на навара/кингкап пък да не говорим.
          Относно тойта , не виждам с какво 90/95 серия е по-добра от терано, освен с наличието на перманентно 4х4, което за мен е плюс , но за много хора не е. Като цяло и двата модела са с еднакви възможности, като нисанския мотор е по-безгрижен и непретенциозен от 1кz-te на тойота.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

            Фул тайм, централен и заден блокаж в СТОКОВ автомобил, значителна разлика във вътрешни и външни габарити и т.н! Това са разликите между Терано и 95-ца! Цената на старо е показател в чия полза са тези разлики, но спора е излишен, тъй като 95-цата съвсем не се вмества в бюджета!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

              Иначе и разхода като за джип (какъвто рав4 не е) на терано не е лош 9-10 на извънградско, 15-20 ако караш из гората с малко кал, бавни. Градско мисля, че е 11-12, ама не го карам в града и ....питай колко лапа един 4-5 литров чероки дори с газова
              Извънградско мойто 2.7 тди с 6 човек, скорост 90-100 с фабричен размер гуми ми даде разход 7.7. А градско за около 400 километра по 2-3 километра сутрин и пак толко вечер студен. ( от вкъщи до работата ) ми даде разход 13.8.
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

                Колега направи ми впечатление, че са ти казали 2.7 тди 2004 г . а според мен такъв джип няма ,поне не на европейския пазар . Ако е 2004 ,то тогава трябва да е с 3.0 двигателя .

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Това не е вярно и двата двигателя се пройзвеждат до 2004

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за покупка на Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Здравейте, предстои ми покупка на терано дълга база дизел,от прочетеното в темите за най-здрав разбрах че е 2.7 мотора и него тъся но ми изпадна една хубава бройка 3литров 2004година.Въпроса ми е дали всички проблеми на този двигател са изчистени в тази година и дали си заслужава или да продължавам да търся 2.7.Благодаря ви предварително

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X