Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонт ли е Балкана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За ремонт ли е Балкана?

    Не може да няма тема за свещите,но не я намирам.С по-малкото число по-студена ли е?Все пак виж # 3,5,7 и ако намериш свещ да пише на нея по-малко,отколкото на тази с която караш-пробвай.Това за второто изречение в представянето на машинката ти.
    п.п. писал съм с едновременно Ясен
    Последно редактирано от veskov; 21-05-13, 15:15.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: За ремонт ли е Балкана?

      Днес сменях жило на съединителя и като отворих десния капак вътре имаше малко масло. Това заради семеринга на коляновия вал ли е или на скоростите? Масълцето ми изглежда тъмничко не е като бензин и масло.
      Доколкото разбирам проблема със загряването в задръстване няма да се реши конструктивно, затова съм намислил да му сложа едно вентилаторче от компютър странично на главата и да вържа последователно две батерии за да му докарам напрежение от 9 волта. Няма да е оригинал но за срещи и снимки ще го свалям.
      На моята глава има направена втулка и е сложена свещ със дълга резба FE65P 12/81 Bosna Super. От Одрин си взех свещ 7 но пък тя не работи. Явно има някакво подобрение но като не разбирам ще трябва бавно да се науча.

      Коментар


      • #18
        От: За ремонт ли е Балкана?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Не може да няма тема за свещите,но не я намирам.С по-малкото число по-студена ли е?Все пак виж # 3,5,7 и ако намериш свещ да пише на нея по-малко,отколкото на тази с която караш-пробвай.Това за второто изречение в представянето на машинката ти.
        п.п. писал съм с едновременно Ясен
        Той Ясен го каза - зависи от каталога.
        Този с който аз "съм работил" казва, че по-голямо число отговаря на по-студена свещ за по-голяма компресия и обороти.
        По мое време на свеща пишеше 7, 9, 11 или 225, 240, 260.
        Балканчето и Симсонката най-вървеха с "240". Имаше ги в складовете на заводите които имаха мотокари.

        П.П. Топлинното число на свеща отговаря на времето /май беше/ за което свеща се загрява дотолкова, че пали сместта без искра. Тогава запалването не става когато трябва в края на такта сгъстяване и оттам пада мощността и двигателя спира да работи.
        Затова по-голямото топлинно число е за предпочитане за бързооборотните двигатели.
        Сега май имало нови каталози при които реда на числата е обърнат, по-малко отговаря на по-студена свещ.
        От друга страна много студена свещ не може да се самоочиства и прави "игла", което също води до угасване на двигателя.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: За ремонт ли е Балкана?

          Хората са измислили иридиевите свещи. Скъпичко, ама хем издържа на горещо, хем трудно се зацапва на студено.

          Коментар


          • #20
            От: За ремонт ли е Балкана?

            Хората са измислили глава от Симсон. Балканчето си е с кофти охлаждане при ниски скорости. Никакви свещи, свещници и т.н. ще ти решат този точно проблем. Ентусисатите някога слагахме принудително охлаждане на магнета, но си е играчка и автентичността ще пострада.
            В този ред на мисли се питам, какво те бърка задръстването? Моторетките са за това, да не се виси в него. Аз карам мааалце по-голямо Балканче и не вися... Сериозно - това е правилната тактика за непрегряване, както и засилването и пускането по инерция преди спиране на светофара.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: За ремонт ли е Балкана?

              Главата от Симсона ще реши ли проблема? Има улици който са много задръстени колкото и да промушваш си само на полусъединител а между колите асфалта е горещ и няма проветрение. Ако си направя алуминиеви ламели, който да ги свалям ако за снимки и ги ползвам само движение в града.

              Коментар


              • #22
                От: За ремонт ли е Балкана?

                За алуминиевите ламели забрави. Трябва първо до тях да докараш топлината.
                Главата от Симсон ако не убие автентичността, не знам кое.

                Коментар


                • #23
                  От: За ремонт ли е Балкана?

                  Дали моторетката ти е за ремонт ще разбереш след като и премериш компресията, ако е около 7-9 атм. е добре, но под 6 атм. вече е проблем, а двигателя гасне поради загуба на компресия и невъзможността да засмуче гориво, поне така става при старите карбуратори които са без затваряща дроселова клапа. Като оправиш проблема пиши от какво е бил, поздрави и успех !

                  Коментар


                  • #24
                    От: За ремонт ли е Балкана?

                    Балканчетата, както и повечето двигатели не греят просто, така, заводско - трябва да има някаква причина. Основните 2 са: прекалено предварение и бедна смес, която в конкретният случай вероятно е заради износения семерин от който взима въздух и така, особенно в ниските, тя обеднява, настъпват детонаций и т.н. - смени я.
                    Аз на времето съм слагал и симсонска и глава от 75куб. ама все тая, греенето си беше от голямото-предварение на което карах и кой-знай кви още проблеми свързани с акъла на начинаещият тунер, ама пък вдигаше (на равно) 75км.ч. с малка капла от Симсон... Всъщност едно сгъстяване 10-12:1 е един 100 октанов бенз ще му дойдат, доста-добре и на температурата и на вървежа и на разхода, за по-лесно сгъстяване, мисля слагах буталото от Симсон S50, че имаше по-високо чело... Аз разпърквам едно балканче вече 2 год. из вилната зона, където ми е базата и в началото по стар-навик, често проверявах с пипане главата, ама няма, никакви проблеми с охлаждането, дори и в най-големите жеги.
                    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                    SXS-Restorations 0886513079
                    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                    Коментар


                    • #25
                      От: За ремонт ли е Балкана?

                      Bugman благодаря за съветите,
                      Това което ще направя на първо време е;
                      1. По висок октан бензин
                      2. за сега още не мога да наглася правилното положение на иглата според мен най добре работи на втората резка от долу на горе.
                      3. какво е мерилото на пипане при загряла глава?
                      4. Моя вдига 50-60 на равно.
                      Вчера направих пробег Бояна жк. Левски и ауспуха потъмня. Това показва че е загрял двигателя нали?
                      5. Предварението ще го правя този уикенд, според теб 1,5 или 2.0 да бъде?
                      Семеринг на коляновия вал ли имаш предвид?

                      Коментар


                      • #26
                        От: За ремонт ли е Балкана?

                        Днес ми се скъса жилото на газта добре че си бях купил от Бабите резерва. Това добре но се оказа че бронята на новото е по дълга, добре ама не. Как да скъся бронята на пътя като нямам секачи в комплекта. Огледах се и опааа сервиз. Взимам секачи скъсих бронята но не достатъчно утре пак но че си взема и секачите.
                        Измина една седмица и утре май е време да зареждам бензин. Все поглеждам и все има бензин в резервуара. Утре ще му сложа 98 както ме посъветва Бугман па да видим, може да зареждан на две седмици.

                        Коментар


                        • #27
                          От: За ремонт ли е Балкана?

                          98 оказва влияние върху поведението на Балканчето в малко по-голяма степен от цвета му. Не го сгъстявай, защото ще плачеш.
                          Тези моторчета си загряват при натоварване, когато скоростта е малка (задръстване). Животът ми мина с подобни боклуци, та смея да твърдя, че ги познавам. Ако има проблем със семерингите (семерин, семеринга, семерина, както ги наричат), едва ли ще можеш да караш изобщо. Левият е с размер 15х42х8 а десният 15х24х8.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: За ремонт ли е Балкана?

                            Балканът е предвиден за нискооктанов бензин А86,и със него си работи съвсем коректно,но вече го няма.При преминаване на високооктанов,трябва да завишиш и порцията масло на литър,инак лагери и вал си заминават.Достатъчно е да завишиш от 25-30мл на 40-45мл на литър,ще пропушва малко повече,но няма да имаш ядове със мазането на вала.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: За ремонт ли е Балкана?

                              Много "ценни" съвети се дават, но на какво са основани?
                              Първо, Балканчето(МК50-2Ю25) е за бензин с октаново число 86 и е с компресионно отношение 9:1. Такъв отдавна няма, най-ниското е 95. А както знаем, бензин с по-високо октаново число гори по-бавно и има по-ниска склонност към детонации. Извод: степентта на сгъстяване може да се вдигне с малко, до 10-11 не е проблем заради малкия диаметър на буталото. При всички случай предварението трябва да се направи по-голямо, около 1.5мм преди ГМТ(заводското е 1-1.2мм). Разстояние на чукчето 0.3-0.4мм
                              Препоръчаното от завода производител масло е ЛТ-2Т, 25:1, Приста все още правят негово подобие. Ако заложиш на по-модерни масла е възможно да се намали съотношението, но не те съветвам заради липсата на иглен лагер на буталния болт. Симсона може да кара и с 1:100 с подходящото масло.
                              Препоръчаната свещ е с топлинно число 280, разстояние 0.4-0.5мм, в каталозите можеш да намериш подходяща съвременна. Аз залагам на качествени НГК и никога не съм имал проблеми.
                              Ниво на бензина в поплавковата камера 20+-1мм, главен жигльор 85.
                              Направи това, което ти казвам, дръж моторчето на средни обороти и няма да имаш грижи.
                              Ако има нужда, ще пусна източниците на информацията: оригиналните ръководства и ремонтно такова.

                              Коментар


                              • #30
                                От: За ремонт ли е Балкана?

                                И аз купих за моя Балкан,свещ по каталог"Izolator 260",но уви,влоши му се вървежа и дори след 20 км пробег с нея,угасна окончателно.Сложих ВМЗ 7 и няма грешка,не грее.Всеки ден изминава 5км наклонен участък от пътя и като стигна до равното,не е загрял.(средна скорост по наклона-35-40 км,по равното 50км.)Обаче,е след основен ремонт,но ако на твоя за тези 13000 не му е правен ремонт,е добре да измериш компресията и ако е паднала на 5-6,значи е за ремонт.
                                П.П Ето как работи:
                                Последно редактирано от Driftacha; 29-05-13, 13:47. Причина: Допълване на изречението!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X