Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кобури

    Здравейте!
    Понеже не можах да намеря подходяща тема където да си задам въпросите, а неща повече да спамя в другите създавам тази.Тук можем да обменяме опит и впечатления от ползването на различните кобури.
    Някой знае ли каква е разликата между кобурите BlackHawk Serpa CQC и BlackHawk Sportster Serpa?Аз виждам разлика само в цвета и цената.
    Какво мислите за полимерните кобури на Vega?За тях не намерих почти нищо в нета освен информацията в сайта на фирмата.

  • #2
    От: Кобури

    Аз съм с Вега за вътрешно носене, прилича ми на кордура. Ползвам го от има-няма както съм взел пищова в края на миналата година. Вече имах възможност да се изпотя като прасе но пищоа си остана сух. Удобен е за автомобила (което в повечето случаи зависи от седалките на колата), добре прибира пистолета. Като недостатък мога да отбележа че щипката е сложена твърде високо и ако колана е една идея по-НЕстегнат, дръжката на пистолета пада много ниско до ръба на панталона, което затруднява достъпа до нея. За цената си (около 25 лв във ВИП) си е много добър кобур.
    42

    Коментар


    • #3
      От: Кобури

      Аз също имам два на Вега от кордура, единият го ползвам повече от 10години и не е мръднал.Въпросът ми е за пластмасовите, особенно за тези с осигуряващ бутон, че другите с пасивна ретенция не ми харесват особено.

      Коментар


      • #4
        От: Кобури

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        Здравейте!
        Понеже не можах да намеря подходяща тема където да си задам въпросите, а неща повече да спамя в другите създавам тази.Тук можем да обменяме опит и впечатления от ползването на различните кобури.
        Някой знае ли каква е разликата между кобурите BlackHawk Serpa CQC и BlackHawk Sportster Serpa?Аз виждам разлика само в цвета и цената.
        Какво мислите за полимерните кобури на Vega?За тях не намерих почти нищо в нета освен информацията в сайта на фирмата.
        По памет по-евтиния е само с падъл. По-скъпият има и падъл и крепеж за колан в комплект.

        Коментар


        • #5
          От: Кобури

          Славчо, по принцип по-удобно е когато дръжката на пистолета е по-ниско. Разбира се с добър достъп до нея. идеалния ваиант е задължително втори колан с нисък и изхвъърлен навън кобур. Това обаче е идеален вариант за вадене и стрелба, не за цивилно носене. За автомобила е удбно кобура да е на гърдите, там се вади най-бързо. В афганистан носех два кобура едновременно, един на жилетката ( само когато бяхме с HMMVV) и един на крака / на кръста. Аз съм фен на Фобус. Няма закопчалки и излишни неща по него. Ползвал съм следните кобури: Джоралти за ПМ и Глок, Фобус за ПМ и Глок, Марс модулни с-и за ПМ, Глок и Берета М9 (92), щатния на американската армия за Берета-та, който е с плочка за sменяне на ъгъла независимо дали се носи на жилетката или на крака, с вградена "корда" против отневаме/губене. Ползвал съм и чантата на Джоралти за ПМ и Глок. Ето снимки, на това което съм ползвал:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gallery_121.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5481590

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gallery_104.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5481591

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gallery_89.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5481592

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gallery_47.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5481595

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mak-1-for-makarov-9x18-380-cal-with-star.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5481596

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opplanet-blackhawk-strike-platform-with-serpa-holster-beretta-right-hand-olive-drab-40cl01od-r.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5481597

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gl2-rt.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:5481598
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: Кобури

            Абе тия фобуси са си т..к работа http://www.youtube.com/watch?v=oDeKtgkZKmQ Магазините купуват от китайските сайтове за по 4-5 долара парчето.Според мен най доброто спрямо парите са кайдексовите кобури.Имаме си производител на който качеството му е безупречно.а тва с бутончетата не беше ли кобура на мъртвеца?

            Коментар


            • #7
              От: Кобури

              Е точн това от клипа съм го пробвал на три мои фобуса (два МАК 1 и един ГЛ2) и не работи. Верно че има китайски, тама вече божа работа. Да, кобура единия е с "бутон на мъртвеца". Не на празно му казват така.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Кобури

                Въпрос на вкус.Сигурно имам двайсетина кобура и до сега най добрия за мен е кайдексовия ,нищо ,че в момента нося това.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13052013464.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5481601

                Коментар


                • #9
                  От: Кобури

                  Хм интересно. Каква е идеята на прореза за колан на самия кобур, при положение, че има щипка? За носене на "цивилен" колан?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кобури

                    Това с бутончето не е ли Блекхоук?Какви са ти впечатленията от него?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кобури

                      Най-вероятно е по лесно за производителя. Кеф ти щипка, кеф ти прорез за колан.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кобури

                        Блек Хоук CQC тактикал шерпа. Един от щатните им. Те в американската армия имат поне 20 вида щатни кобури, и вече всеки си избира кой му допада най-много. Бутна го коментирахме вече. Много ми харесва на блек хоук-а едно нещо. Има една плочка със закопчалки, която се върти на 360 градуса и може да се окачва на всякъде. Голяма, здрава, пластмасова. Много удобна. Не знам как се води официално на английски, не можах да я намеря в нета, сега ще си изровя каталога на Черния Ястреб и ще потърся.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кобури

                          Намерих я шукарията. Ето я:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BLACKHAWKSERPAQDKIT2.JPG
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5481612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ebay092.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5481614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20090418_005-671e7.jpg
Прегледи:1
Размер:511.6 КБ
ID:5481615Натиснете снимката за да я уголемите

Име:196.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5481617
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кобури

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Най-вероятно е по лесно за производителя. Кеф ти щипка, кеф ти прорез за колан.
                            Баш така е ама за колана не става.В общи линии тая Вега освен хубавата кожа друго хубаво няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кобури

                              Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                              Абе тия фобуси са си т..к работа http://www.youtube.com/watch?v=oDeKtgkZKmQ Магазините купуват от китайските сайтове за по 4-5 долара парчето.Според мен най доброто спрямо парите са кайдексовите кобури.Имаме си производител на който качеството му е безупречно.а тва с бутончетата не беше ли кобура на мъртвеца?
                              Само, че е склонен да е недоразбрал и да ти скъса нервите с чакане тоя производител. Отделно единия ми кобур (тоя за Зиг 2022) е от леко тънък кайдекс. Иначе да - добри са кобурите и са на разумна цена- който не иска има Рейвън Консилмънт Кери Системс. По принцип от кайдексовите добри на и на Чичо Майк и има едни полимерни на под марката IMI- всъщност реалният производител са ФАБ Дифенс, но по някакви причини се продават пред друг бранд. Лично аз съм имал няколко Серпи - ми бутона на мъртвеца е малък яд като свикнеш - въпреки че за мен това не е кобур за скрито носене. То там номера е по скоро някой да не ти грабне пистолета и да не те гръмне тебе- до преди няколко години 17% от простреляните полицаи в САЩ бяха с тяхното собствено оръжие.
                              За окачване директно на Плейт кериъра до скоро имах това :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMI-ZM100-1.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5481624
                              Хваща се директно на MOLLE/PALS ленти.
                              Отгоре кобура е такъв:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMI-Z1290-1.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5481625
                              Иомплекта излизаше около 100 лв. франко входната врата по спомени. което си е доста по- малко от Шерпата на Черните Ястреби
                              Последно редактирано от Mad Dog; 13-05-13, 15:25.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X