Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител на Роки 2.8ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител на Роки 2.8ТД

    Здравейте,

    По случай първи май съединителят ми реши да спре да раби завинаги.
    Съответно - скорости долу. Причината се видя веднага - счупен лагер. В следствие на триенето в притискателния диск е довел до счупен диск.
    Намерих съединител комплект, всичко точно. Започах да събирам нещата, но не ми е ясно кое връща лагера обратно.
    Жилото тегли лагера в посока към двигателя, нещо трябва да го връща обратно за да не се трие постоянно.
    В ръководството покрай съединителя има нарисувана една спирална пружикна, която се закача на вилката и на кожиха на скоростите. При мен следи от пружина няма.
    Гледах вчера скорости от бензиново Роки, там пружина има.

    Може ли някой с 2.8 ТД да хвърли един поглед дали има пружина от вилката, на която се закача жилото на съединителя към кожуха.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Съединител на Роки 2.8ТД

    Обади се на мацките от nakladki-bg.com и ги питай дали имат пружина за съединител на Роки 2,8 ТД. Ако ти отговорят, че имат, значи има . Отиваш и я купуваш.

    Поздрави.
    BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
    HONDA XR 600
    +359888311113; +359882208033
    0+

    Коментар


    • #3
      От: Съединител на Роки 2.8ТД

      ...В същност видях, че колегата има тема във форума http://www.offroad-bulgaria.com/show...EC%EE%F1%F2%E0,

      ако още не си намерил отговор.
      BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
      HONDA XR 600
      +359888311113; +359882208033
      0+

      Коментар


      • #4
        От: Съединител на Роки 2.8ТД

        Еднозначен отговор на практика се оказа, че няма.
        В ръковосдтвото ясно е описана пружина, която връща обратно вилката и лагера.
        На практика пружината я няма, но има мястото за монтирането и.
        По чужбинските форуми народа каза, че има един и същи модел с пружина и без.
        Наличието на пружина си има като плюсове така и минуси. Пази лагера от вечно триене в притискателния дист и винаги осигурява пълен ход на вилката. Така я чисти от боклуци.
        От друга страна товари жилото и прави съединителя по-твърд.

        Изникна доста по-голям проблем по време на сглобяването.
        Явно има разслика между новия и стария притискателен диск. В магазина ги сравних сложени на пода на плочките. Геометрично са еднакви, пасват всички отвори. Разстоянието от пружините на слънцата на двата диска до пода беше еднакво. Когато сложих феродо и стегна диска обаче се появява разлика. Старият притискател се стяга осезаемо по-трудно спрямо новия. Когато са стегнати към маховика с едно и също феродо слънценто на новия притискател се прибира с 4 мм повече към феродото.
        Когато сглобя всичко към кутията максилано изнесен напред лагер едва опира в притискателния диск и вилката няма никакъв ход преди да опре в корпуса.
        Според мен е объркан притискателния диск. Според ръководството разликата между дизел и турбо дизел е в притискателния диск. На дизела "притискането" е с около 150 кг по-малко от колкото на турбинирания мотор.

        Възможно ли е ако новия притискателен диск е с по-меки пружини при натягане да се свива повече слънцето?
        Ще порисувам след малко по че чертежите от ръководството, понеже снимки нямам.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Съединител на Роки 2.8ТД

          Положението със съединителите взе да се изяснява.
          Притискателните дискове са три вида.
          1. за 2.8Д, DL42, 73 коня, до 1990
          2. за 2.8ТД, DL51, 91 коня, 1990-1993
          3. за 2.8 ТДИ, DL52, 102 магарета, 1993-1998

          За 2.8Д и 2.8ТДИ в момента се предлага един и същи притискателен диск. Геометрично са еднакви. Има ги в магазините, около 300 пари комплекта.
          За 2.8 ТДИ притискателният диск е различен. Дискът е по-дебел и с по-силни пружини. Останалите размери са еднакви и пасва на мястото на другите. За това ги и бъркат по магазините яко.
          За момента търсенето на правилния диск удари на камък, такива чудо по тукашните магазини няма.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Съединител на Роки 2.8ТД

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Положението със съединителите взе да се изяснява.
            Притискателните дискове са три вида.
            1. за 2.8Д, DL42, 73 коня, до 1990
            2. за 2.8ТД, DL51, 91 коня, 1990-1993
            3. за 2.8 ТДИ, DL52, 102 магарета, 1993-1998

            За 2.8Д и 2.8ТДИ в момента се предлага един и същи притискателен диск. Геометрично са еднакви. Има ги в магазините, около 300 пари комплекта.
            За 2.8 ТДИ притискателният диск е различен. Дискът е по-дебел и с по-силни пружини. Останалите размери са еднакви и пасва на мястото на другите. За това ги и бъркат по магазините яко.
            За момента търсенето на правилния диск удари на камък, такива чудо по тукашните магазини няма.

            Горчев, ми моя е 102 магарета и е 1992 бре. Няма го в твоята класация - нещо си ме игнорирал, а уж си ми другарче.....

            Коментар


            • #7
              От: Съединител на Роки 2.8ТД

              А...това са данни от книгите за съединители. Като нищо може да има по 1-2 години отклонение. Достоверна информация май няма от къде да се намери.
              В сервизното ръководство DL-51 въобще го няма
              Момчетата с турбодизели без кулер какво да кажат.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: Съединител на Роки 2.8ТД

                А има ли разлика във феродовия диск, че аз като го смених, започна да тресе при потегляне?
                DL-51 е мотора. Диска е от Роки без турбо.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  От: Съединител на Роки 2.8ТД

                  Не, фероводите дискове са еднакви на всички мотори. Така е по документация и на практика.

                  Вече съм в движение. В крайна сметка се стигна до ново феродо, нов лагер и втора употреба притискателен диск. Нов притискателен диск по магазините не можаха да намерят. Да видим колко ще изкара втората употреба.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съединител на Роки 2.8ТД

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Нов притискателен диск по магазините не можаха да намерят.
                    Има, аз открих поне два модела, но цената им клони към 500 лв.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съединител на Роки 2.8ТД

                      За дизел и турбо дизел има. Цените започват от 120 за Валео до близо 700 за японски.
                      За DL-52, 102 коня не можах да намеря нищо.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съединител на Роки 2.8ТД

                        Темата стара, но към този момент за мен е актуална.
                        Отдавна се канех да сменям к-т съединител на Рокито и вече е на дневен ред.
                        Въпросът е следния - може ли да се смени без да се сваля кутията изцяло?
                        Като гледам разстоянието за изместване назад не е много голямо, а кутията си тежи.
                        Всякакви съвети ще са ми от полза.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съединител на Роки 2.8ТД

                          Може, но няма смисъл. Ще се измъчиш повече.
                          Конструктивно кутията е така направена, че трябва да разкачиш всичко за да успееш да я преместиш надолу и назад.
                          Задължително трябва да свалиш лоста на скоростите, този за раздатката трябва да падне под купето.
                          Преди да откачиш кутията от мотора трябва да го укрепиш, иначе провисва и виското опира в радиатора.

                          Има една тесла с притискателните дискове - лесно се намират за 2.8Д и 2.8ТД. За 102 магарета 2.8ТДИ притискателния диск е различен. Ако сложиш друг лагера на съединителя не успява да го натисне достатъчно и не отделя.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съединител на Роки 2.8ТД

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            ...Задължително трябва да свалиш лоста на скоростите, този за раздатката трябва да падне под купето.
                            ...Има една тесла с притискателните дискове - лесно се намират за 2.8Д и 2.8ТД. За 102 магарета 2.8ТДИ притискателния диск е различен.
                            Благодаря,
                            моя мотор е 2.8 ТД и при поръчката изрично ме питаха какъв е. Надявам се да пасне, иначе - тесла.
                            По-скоро ме притеснява свалянето на лоста. Не съм го правил досега и не знам дали няма да сгафя нещо. Знам само, че се сваля с капака. В повечето случаи разглобяването е по-лесно от сглобяването.
                            Ако извадя лоста, после при сглобяването има ли някаква тънкост или се монтира сравнително лесно?
                            Поздрави!
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съединител на Роки 2.8ТД

                              С лоста няма никакви проблеми. Отвиваш капака, под него има зегерка. Махаш я и лоста излиза. При сглобяването само трябва да се уцели лоста към избиращия механизъм, но не е нищо трудно.
                              Как се включва 4х4 при теб - от малкия лост или от бутон на таблото?
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X