Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли хляб в тази идея ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Има ли хляб в тази идея ?

    Е на филми да не вярваме, на руски сайтове да не вярваме... Аз не вярвам безрезервно на така наречената официална наука. Всеки да си вярва в каквото прецени за нужно. Казвам, че е преведен, щото като тръгне на английски от youtube и съвсем ще се откаже човек. Поне в обвързаността на интересите сме се разбрали единодушно.
    А и корпорацията трудно може да плати да НЯМА нещо научно или инженерно. Методът се е доказал като неуспешен. Корпорациите обикновено плащат за да ИМА нещо.
    За корпорацията е важна печалбата, тук и сега. С всякакви средства.

    Коментар


    • #47
      От: Има ли хляб в тази идея ?

      Глей са. Има разлика между вяра и критично мислене. Нали схващаш?
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #48
        От: Има ли хляб в тази идея ?

        Критично мислене може да правиш въз основа на някакви данни, които приемаш за верни. Няма как да провериш всичко. Неясните неща в науката са много повече от ясните. Всяко откритие поставя повече въпроси, отколкото отговори.

        Коментар


        • #49
          От: Има ли хляб в тази идея ?

          И го заменяме с .. .вяра?
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #50
            От: Има ли хляб в тази идея ?

            Почти за всяко принципно ново нещо е имало свирепа съпротива, от тогавашните авторитети. Да не цитирам, че на Гоблин му омръзна. Не ме разбирай погрешно, не защитавам коментирания студен синтез, че не съм запознат. Понеже приказката тръгна с БАН-ове по медицински критерий заради несъвместимост с днешните разбирания, та се обадих.

            Коментар


            • #51
              От: Има ли хляб в тази идея ?

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Почти за всяко принципно ново нещо е имало свирепа съпротива, от тогавашните авторитети. Да не цитирам, че на Гоблин му омръзна. Не ме разбирай погрешно, не защитавам коментирания студен синтез, че не съм запознат.
              Тая нация наистина не отива на добре. Първо, никой тук не е авторитет в областта - никой не е учен, преучен, професор, зарзаватчия. Ако ще и 1000 човека от форума да са против, ако това нещо има бъдеще, никой тук може да го спре, нито пък никой на който са му дошли повече филмите не може да помогне. Що се хабите само не знам. Явно безделието ви е в повече. В началото е дадена тема за размисъл. Имаше размисъл - заключението не може да стане. Ако пък може гарантирам, че всички ще са повече от радостни. Ама опонирането на тъпи публикации да се съпоставя с исторически събития ми иде в повече.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                От: Има ли хляб в тази идея ?

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Критично мислене може да правиш въз основа на някакви данни, които приемаш за верни. Няма как да провериш всичко.
                Колкото повече критично мислене, толкова по-малко верни данни са нужни.

                Коментар


                • #53
                  От: Има ли хляб в тази идея ?

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  ...Понеже приказката тръгна с БАН-ове по медицински критерий заради несъвместимост с днешните разбирания, та се обадих.
                  Аааа, тц. Филмчетата ги оставяй да ти слагат каквито си искаш бръмбари в главата, в моята уста думи не слагай.

                  Банове по медицински критерий - заради употреба на верски постулати в качеството на аргументация. С вярващ не може да се спори с аргументи, вярата ги поглъща автоматично. С лудите е същото.

                  Разбирам че ти изнася да поставиш истериите на които си решил да кълвеш като равнопоставени на "днешните разбирания", та да пледираш конфликт, спор и "несъвместимост", но ще трябва да те върна на земята: те нямат абсолютно никаква допирна точка, в общия ход на нещата са горе долу като бацил на мазол на гъза на кучето което лае по кервана. Не се опитвай да ги изкараш куче, нежели керван.

                  Причината въобще да им обръщам внимание до степен да ги модерирам е че не си правя илюзии че нищожеството им ги прави безвредни за по-податливите организми.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Има ли хляб в тази идея ?

                    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                    ...
                    Най нормалното нещо, за такива пичове ако придобият такава една технология, за такъв един контейнер ,е да я поставят да работи на някой кораб даречем, за трупане на опит ,да накарат откривателя да полудее или да катастрофира и не падайте толкова ниско, да казвате че гледам много филми.
                    Нали не си толкова наивен,да смяташ че понеже ние не знаем за такива технологии те не съществуват и не отлежават в нечие бюро ,докато изиграе козовете от ръката си и има нужда от тях.
                    Надявам се не те обижда въпроса ми .
                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Въпроса ти не вярвам да обижда Ясен, но аргументацията ти може да ти докара единствено доказателство че балъците край нямат (което никой тук никога не е оспорвал), както и бан по медицинска линия.
                    Няма да е сефте.
                    Ставаме двама кандидати по медицинска линия. Искрено вярвам, че ако някаква информация има потенциал да извади от корпорацията сумата Х, то да се компрометира тая информация в зачатък струва Х/1000 примерно.
                    Покрай купищата откровени балбукатори са изгорели и шепа значими неща.
                    Няма да търся линкове за разработките на БАН за поляризацията на светлината на зодиака в Млечния път, както и контактьорите с извънземни, пак от БАН. Вероятно са пускани вече. Чиста наука! И да, няма специалист по въпроса, говорим си просто, нека няма сърдити.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Има ли хляб в тази идея ?

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      ...Искрено вярвам...
                      Дойдохме си на думата . Нататък всякакво аргументиране е невъзможно

                      Аз искрено вярвам че нямаш дори идея какво точно означава корпорация, камо ли какво би направила ако излезе някаква информация която ще и извади сумата Х. Но не го ползвам като аргумент

                      Неразбирането на общи положения (някои от които, но не всички, то няма и как, обяснени по-горе от Ясен), комбинирано с благия гъдел че видиш ли си "ребел", а не шаран, е твой проблем.

                      Общи положения не технически, а обществени, ти убягват изцяло. А част от тези положения е че дори едно доказано, революционно, коренно ново изобретение в най чист "Deus ex machina" вид няма да промени нищо по твоето трасе по революционно, по коренно нов начин.

                      Ако ей сегичка по целия нет плъзнат чертежите на агрегат който доказано работи с вода, ефект ще има на политическо и стратегическо ниво (енергийна независимост на държавно и континентално равнище и прочее благини), но до крайния потребител те (почти) няма да стигнат. Просто ще се въведат понятия като "питейна вода" и "вода за гориво", ще задължат производителите на тези двигатели да ги направят така че да работят не с вода, а с вода + добавка която ще отделя примерно розова пара при работа на двигателя, и която кола се движи без такъв "маркер" ще бъде спирана от движение и водачът и - санкциониран, ще ковнат на тази добавка 50000% акциз и в крайна сметка горивото пак ще е с пари.

                      Ефект за теб ще има (спокойствието че не копаш петрол, по-евтино гориво, спокойствието че не зависиш от чичкото с чалмата за горивото си), но няма е е колосалното обръщане на палачинката което си мислиш че ще бъде. Няма ти да застанеш върху още топлото шкембе на издъхналата лоша корпорация, и да заскачаш трупешката.

                      По простата причина че стола на който седиш, компютъра на който пишеш, монитора на който ме четеш, и чипса който хрупаш са направени от гадните корпорации, в които не щеш ли - работят хора, които деца хранят. Корпорациите може да ти е изгодно да ги считаш за големи бездушни чудовища, но в общата схема когато работят са направили повече за хората отколкото ти или аз можем някога да направим за сто хиляди години, ако ще директно да те шунтират в ютюб и да те хранят на системи през това време.

                      Истински големите корпорации не биха се уплашили от подобни нововъведения, предвид че пак те ще ги реализират. А неистински големите - и да се уплашат, нямат влиянието което хоровото пеене в тъжната музика на филмчетата ти им приписва.

                      Темата за вредата от енергията на безценица (не евтина енергия, а енергия на безценица), като спирачка (ама - спирачка в стил "бетонна стена", а не спирачка в стил "парашут носна кърпа вързан за ауди осмица") върху прогреса като цяло въобще няма да го подхващам. Живея в такава държава в която енергията е (била) относително евтина - да не ти разправям на какви изродщини съм се нагледал.
                      Последно редактирано от Goblin; 14-05-13, 18:50.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #56
                        От: Има ли хляб в тази идея ?

                        Ясене, очевидно е че аз е съм нито водещ химик, нито ядрен физик.Именно затова, не си и позволявам като вас, категорични мнения на хвалба или отричане ,а съм избрал въпроса в темата ! Иначе най лесно е да ти отговоря така ,Американското енергийно министерство, за да финансира това е било консултирано от истински светила.
                        Отричането обаче, апропо и придружено с правилото - "щом ние не знаем, значи не съществува" ми се вижда недълновидно.
                        По повод това, че не ви се вярва че определени разработки стоят в бюрата на някои хора, до определен момент, само да попитам - първият хибриден автомобил е създаден през 1899 г. от Фердинанд Порше, искате да ме убедите, че никой не се сеща за технологията 96 години ли ?За електрическите да питам ли ?

                        А към Гоблин ,по подод начина по който успява да представи всичките си опоненти, в някак наивното състояние на безхаберници.Да те попитам ,ако това за розовата мъгла и десетките хиляди проценти акциз беше вярно ,то щеше да се отнася и за новия "петрол" както го наричат в Азия - фотоволтаиците ! Само при тях има нови милиардери ,възникващи много по бързо и повече, дори от нефтените такива в миналото.
                        Ще ти задам конкретен въпрос, какво мислиш че ще се случи, ако петрола изведнъж стане безполезен, с политиките и икономиките на САЩ,Русия и ОПЕК ??? Не ни обиждай с лесен отговор,защото отговора на този въпрос би бил най трудния, за политиците на тези държави.
                        Последно редактирано от stivemaster; 14-05-13, 19:08.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • #57
                          От: Има ли хляб в тази идея ?

                          Първоначално публикуван от Goblin
                          Общи положения не технически, а обществени, ти убягват изцяло.
                          Taка да е, може и да си прав, по твоя аршин! Излизаш в крайности, че едва ли не отричам компютъра. Истината е някъде по средата.
                          Наскоро сума хил отнесъх, че се хванах и си направих дозиметър. Смяха се в магазина, смяха се колегите, накрая им показах работещ прототип и млъкнаха. С оная платчица дето си играя и пусках тема - дори намерих готов код за тая платформа. Не, че е трудно да напишеш брояч за минута и да разделиш на константа.
                          Свикнал съм, ми е мисълта. За разликата между енергиите на ядрените и химичните преобразования има шанс да съм прочел повече и от теб.

                          п.с. Корпорацията е търговец, организатор, инвеститор. Чисто морално питам - на кого принадлежи труда на служителите, идеите, които са патентовали? На кого е нефтът, който копаят и ти продават? На кого принадлежат гените, които са патентовали? Чак да им благодаря на колене - не, благодаря! Работил съм във фирма със 120 000 служители.

                          п.с.2. Отдавна четох, че има експерименти за взрив сравним с ядрения, точно на основата на кобалт. Без остатъчна радиация. За загадките по тази материя и най-вече неясните неща - мога да пиша доста, ама нали ти стана досадно от конкретни неща...
                          Последно редактирано от Rabin; 14-05-13, 19:15.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Има ли хляб в тази идея ?

                            Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                            Ясене, очевидно е че аз е съм нито водещ химик, нито ядрен физик.Именно затова, не си и позволявам като вас, категорични мнения на хвалба или отричане ,а съм избрал въпроса в темата ! Иначе най лесно е да ти отговоря така ,Американското енергийно министерство, за да финансира това е било консултирано от истински светила.
                            Отричането обаче, апропо и придружено с правилото - "щом ние не знаем, значи не съществува" ми се вижда недълновидно.
                            По повод това, че не ви се вярва че определени разработки стоят в бюрата на някои хора, до определен момент, само да попитам - първият хибриден автомобил е създаден през 1899 г. от Фердинанд Порше, искате да ме убедите, че никой не се сеща за технологията 96 години ли ?За електрическите да питам ли ?

                            Горното, изключая факта че е тъжно от човешка гледна точка (болно ми е да гледам бълнуване на трескави хора), е доста показателно за целия проблем при подобни дискусии.

                            - Както по-горе в темата - нахвърлял си куп взаимно несвързани, ни в клин ни в ръкав, "данни".
                            - При самото им тълкуване се изстрелваш като пиян фойерверк в триста посоки.
                            - Бодваш някакъв автоматичен превод, на базата на който правиш тълкуване в посоката която те урежда. Цитираш едни министерства като "финансиращи" някакви проучвания, без да имаш хабер за какво иде реч, какво по принцип правят тези министерства и как функционират.
                            - Ни в клин, ни в ръкав цитираш постиженията на истинско инженерно-техническо светило, Фердинанд Порше, използвайки реално негово постижение лежащо на реални за времето си технологии и решения, като доказателство за нещо, но неясно какво.

                            В общи линии - отново - успокой се, и най-приятелски - за сега забрави съществуването на тази тема.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #59
                              От: Има ли хляб в тази идея ?

                              Отричането обаче, апропо и придружено с правилото - "щом ние не знаем, значи не съществува" ми се вижда недълновидно.
                              НедАлновидно е да се чете през ред. Аз нищо не съм отрекъл, казах каквото знам по въпроса. Подкрепих го с познания от други области, та да може да се ориентират и хора, по-вещи в тях.

                              Хибридни автомобили има откакто технологията ги е направила приемливо евтини за съответния пазарен сегмент и поне донякъде икономически оправдани. Хибридни минни самосвали и локомотиви има от поне 60 години време. И кораби също така. Откакто поевтиняха някои работи и поскъпнаха горивата в САЩ, има и леки коли. Хората са знаели технологията отпреди Фердинанд Порше, просто той тогава е можел да експериментира, а сега и е дошъл редът да я имаш ТИ в ръцете си.

                              Електрически транспорт има какъв ли не (ЖП и шосеен), просто няма леки коли защото са безсмислени икономически. Още няма батерии за него, а допреди няколко години и съвсем нямаше. Задачата е реално сложна и хората се радват и на малки подобрения.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Има ли хляб в тази идея ?

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                ...Чисто морално питам - на кого принадлежи труда на служителите, идеите, които са патентовали? На кого е нефтът, който копаят и ти продават? На кого принадлежат гените, които са патентовали?
                                Ми как да ти кажа... до колкото мнението ми за частната собственост, за договорните взаимоотношения и защитата им е болезнено закостеняло спрямо твоите изключително творчески тълкувания когато дойде реч до оправдаването на откровена кражба с удобноморални скрижали - считам че нефта който законно са платили да изкопаят е техен, гените във формата до която са ги докарали с време и инвестиция са техни, и особено - че стоката (труд) която са им продали хората с които са били в предварително договорени отношения е тяхна по право.

                                Горе долу по същия начин по който ако бях пластичен хирург - нямаше да претендирам да мачкам на доживотно ползване всеки чифт цици които съм направил съвършени. Колкото и да ми се иска И някак щях да остана с впечатлението че си остават собственост и в разпореждане на носителката им
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X