Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

    Възможхо ли е маслото на автоматика да не се сменя през целия период на експлоатация?А какво се случва с филтъра?Как се познава дали е така?Колата е на 90 000км.Първи собственик.Купувана е от магазина.

  • #2
    От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

    възможно е, но тогава периода на експлоатация става равен на живота на кутията............ абе я намери едно ръководство и виж какво са написали вътре производителите по въпроса!!!

    преди време имаше едни мерцедеси, дето уж не се сменяло маслото на автоматика, ама никой не беше предвидил, че ще се карат чаак толкова и пуснаха бюлетин, че се сменя все пак
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

      А инструкцията за експлоатация какво казва? Маслото на автоматика се сменя на определен пробег, както на всички флуиди в различните агрегати. В противен случай нямаше да има пробка за източване, щека и възможност за смяна на филтъра/филтрите. Специално при Вашия автомобил е добре да погледнете документацията. А двигателя Ви какъв е? Предполагам е 108 кв 1AZ-FE или 1AZ-FSE.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

        В инструкцията пише:90 0000км или 6 години.Миналата година питах за помощ във форума,Започнах да проучвам и вчера когато реших да си поръчам масло,филтър,О-пръстен и гарнитура бивш служител на Тойота каза,че има вариант маслото да не се сменя.На щеката на кутията има залепен стикер на английски и на японски,че при нормален driving маслото не се сменя.Двигателят е 1AZ -FSE.Източих 350мл масло-черно е,но е от картера,а на щеката е бистро.В инструкцията препоръчват:ТОЙОТА-Т-IV.Долях 500мл SX-6000 за автоматични скоростни кутии и мисля да я карам така.В сервиз на Тойота няма да я закарам,защото последния път оставиха две гайки на колелото назатегнати и аз разбрах като сменях гумите с летни.

        Коментар


        • #5
          От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

          преди време имаше едни мерцедеси, дето уж не се сменяло маслото на автоматика, ама никой не беше предвидил, че ще се карат чаак толкова и пуснаха бюлетин, че се сменя все пак
          Мда, толкова се карат, че продължават да се карат и сега.
          И си вървят отлично тия мерседеси.
          И кутията си работи отлично - смяната на предавките се отбелязва само по стрелката на оборотомера.

          За справка - кутията е 722.6хх.
          Боса ще ти разправя подробно за нея.

          Коментар


          • #6
            От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

            Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
            В инструкцията пише:90 0000км или 6 години.Миналата година питах за помощ във форума,Започнах да проучвам и вчера когато реших да си поръчам масло,филтър,О-пръстен и гарнитура бивш служител на Тойота каза,че има вариант маслото да не се сменя.На щеката на кутията има залепен стикер на английски и на японски,че при нормален driving маслото не се сменя.Двигателят е 1AZ -FSE.Източих 350мл масло-черно е,но е от картера,а на щеката е бистро.В инструкцията препоръчват:ТОЙОТА-Т-IV.Долях 500мл SX-6000 за автоматични скоростни кутии и мисля да я карам така.В сервиз на Тойота няма да я закарам,защото последния път оставиха две гайки на колелото назатегнати и аз разбрах като сменях гумите с летни.
            като пише 90 000, какво се чудиш - колко ще изкара без смяна ли?

            после автоматиците много се чупели..........

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Мда, толкова се карат, че продължават да се карат и сега.
            И си вървят отлично тия мерседеси.
            И кутията си работи отлично - смяната на предавките се отбелязва само по стрелката на оборотомера.

            За справка - кутията е 722.6хх.
            Боса ще ти разправя подробно за нея.
            аз се изказах малко неподготвен де, не ги знам с подробности мерцовите кутии, в крайна сметка сменя ли се маслото или кара 15-20 години с едно масло?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              аз се изказах малко неподготвен де, не ги знам с подробности мерцовите кутии, в крайна сметка сменя ли се маслото или кара 15-20 години с едно масло?
              Споко, верно е това, и е точно така за тези кутии.

              Първоначално не е било предвидено да се сменя маслото, дори щеката за мерене на нивото му е сервизен инструмент, а не част от окомплектовката..

              Ама все пак се сменя маслото, за да работи кутията като кутия на мерседес - мазно, и дълговечно.

              Коментар


              • #8
                От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                аз пък знам за АСК на БМВ, където уж не се сменяло маслото... и го сменят за пръв път като ги внесат в БГ на по 300 хиляди км... Кутиите си работят...
                Същото е и с маслото в диференциалите и ръчните кутии на най-различни марки...
                Нали се сещате, че средностатистическият автомобил на 10г (250-300 хиляди км) отива за скрап - затова и са написали, че не се сменя маслото. Е, има и вариант да бъде изнесен за третия свят и да изкара още толкова с постоянни ремонти...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                  С риска да се отдалечим безкрайно от темата за Тойотата, да уточня, че гореспоменатата кутия е проектирана като необслужваема, и чак след известно време се е появил бюлетина, в който се променя това.
                  Иначе същата тая кутия по нищо не се различава от нормалните АСК - в частта за смяна на масло, филтър, гарнитура, букса за електрониката.
                  Че дори е предвидена и пробка на конвертора..

                  Коментар


                  • #10
                    От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                    Понеже старата ми кола беше БМВ с ръчни, то наистина маслото на скоростите и диференциала не се сменя по книга. Това не занчи, обаче, че не може да се смени. Важното в случая е, че смениш ли го веднъж дори с оригинално след това задължително трябва да го следиш и сменяш след определен пробег.
                    За хидравличното масло на волана незнам дали трябва или нетрябва да се сменя по-принцип, но определено геврека олоеква след смяна.
                    Аз лично бих го сменил, ако правя по сериозен пробег.

                    Коментар


                    • #11
                      От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                      е, нека не намесваме ръчните скоростни кутии, при повечето от тях е достатъчно само да има масло, за да работят.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        ............... е достатъчно само да има масло, за да работят.
                        А при автоматика е задължително щото иначе не работи!!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: тойота авенсис 110кв автоматик-2007г

                          Наскоро купих Рав4 2.0 автоматик - 2007 на 90000 км, и се интересувам доста по същия въпрос за смяна на течността на кутията. В сервизната книжка няма определен интервал за смяна, а само за проверка. В Тойота Варна казват че се сменя на 180000 км, а в Тойота Изток казват че не се сменя, но предлагат смяна за 570 лева с 5 литра. Мнението като цяло е че се сменя само при наличие на проблем - например при превкл. на скоростите.
                          Най-изчерпателна и точна информация има в руските тойота форуми. Следи се за цвета на течността - да е бистро розова без тъмни примеси и да не мирише на загар. На около 50000 се правят 2 последователни смени през 500 км с по 4 литра течност, със смяна на филтър, гарнитура на картера на кутията и чистене на магнитите. Течността се източва от пробката, после се сваля картера и се чисти. Гледа се за наличие на стружки, което е индикация за сериозен проблем. След това правят същата смяна на всеки 40-50000 км. При теглене на ремарке или буксуване се сменя по-често. Но там условията за доста сурови, мисля че за БГ тези интервали могат да се разтеглят.
                          Последно редактирано от rosendinkov; 20-05-13, 10:33.
                          Toyota Rav 4 2007 2.0 Aut
                          Kia Cerato 1.6 lpg

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X