Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Понякога се налага да се мести нещо тежко и се налага бързо да се импровизира транспалетна количка. В случая свалих бандажните колелца от българска бетонобъркачка, те са с пластмасов сепаратор и ролки, осите ги престъргах на фи 20,10 мм.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5735173

    Коментар


    • #62
      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      Вариянт на отрезен нож с малка ширина за рязане на специфични детайли,където трябва да се пести от материяла.Отреза е широк 1,8мм и може да варира според нервите на оператора.Използва се подходящо оформен лист от автоматична ножовка.Приложение при рязане на полиамиди,тефлони,текстолит,бронз и сплавите му и стомана със обилно охлаждане:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161122_150457.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5735311
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14799284164441208606040.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5735312
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1479928483952-523873189.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5735313
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #63
        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Колеги, колега от форума ми подари винтоверт Бош 7,2 волта, без зарядно и със скапана батерия, та се чудя как да го захраня директно от мрежата?
        Мислих си с зарядно за компютър, но то май е на 12 волта?

        Коментар


        • #64
          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          Няма да го бъде. Този волтаж е специфичен за пакетите литиево-йонни батерии.В голямия пакет има навързани по-малки парчоци 2х2. Стандартната е 3,6 волта и ето ти ги 7,2. Зарядното е големичко-над 1А
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #65
            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            На 8 волта ще работи, но 1А ще му е малко. Можеш да видиш по магазините за подходящ траф на 9 волта, и с проста гец схема и кондензатор да го изправиш, но трябва да е поне на 3-4А минимум.

            Аз имам някакъв подобен винтоверт на Скил, и отдавна са му скапани батериите, та и се върти в главата подобна схема. В домашни условия 220в. захранване има навсякъде.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #66
              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              На 8 волта ще работи, но 1А ще му е малко. Можеш да видиш по магазините за подходящ траф на 9 волта, и с проста гец схема и кондензатор да го изправиш, но трябва да е поне на 3-4А минимум.

              Аз имам някакъв подобен винтоверт на Скил, и отдавна са му скапани батериите, та и се върти в главата подобна схема. В домашни условия 220в. захранване има навсякъде.
              Имам винтоверт БОШ и се скапа отдавна батерията му. Попитах един приятел дали може да се преработи на 220v и той му стана интересно и го взе да пробва.Устройството го е монтирал в батерията,на която е изхвърлил всичко вътре. Но е правил много опити, защото ми каза че то не е само да се върти но и да се постигне същата мощност, което е било трудната част. С доста елементи (не знам какви) го е постигнал и винтоверта сега работи перфектно и от доста време. Мога да го попитам за схемата която според него си е сложна, особено когато си я измисляш ти. Но пък интересното е че става с неудобството на кабела, защото пък иначе батериите са по скъпи от уреда.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • #67
                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                Взех го подарък, сега да дам пари колкото за нов винтоверт за батерия и зарядно не си заслужава. Пък и искам като го включа да си работи на пълни обороти докато му натискам копчето, а не след 15 минути да почвам да въртя на ръка.
                Ще съм ти много благодарен за схемата, а ако някой има заводско идеи зарядно, което става с малко преправяне, нека го сподели.

                Коментар


                • #68
                  От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  Първоначално публикуван от Nikola jekov Преглед на мнение
                  Взех го подарък, сега да дам пари колкото за нов винтоверт за батерия и зарядно не си заслужава. Пък и искам като го включа да си работи на пълни обороти докато му натискам копчето, а не след 15 минути да почвам да въртя на ръка.
                  Ще съм ти много благодарен за схемата, а ако някой има заводско идеи зарядно, което става с малко преправяне, нека го сподели.
                  Ще питам за схемата когато се видим с моя приятел. Но от него знам, не че ме е засилвал или пък ми е взел пари за това нещо,а просто в коментари по случая че не е никак проста работа, и то да е и малогабаритно за да се побере в кутията на батерията. Лаик съм в тази област, и единственото неудобство пак казвам, е кабела и това че трябва ток.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    Е те това бръмбърче го купих преди5/6 гдини и съм предоволен от него.Взех го за четиридесет и нещо пари.Навива дърводелски винт 6мм с дължина около 100 мм в чамова греда / без предварителен отвор/ и не се задъхва.Предимства- не се спира ,леко с малки габарити , а и го ползвам за бормашина. Единствен недостатък - трябва да има ток.Комшията видя от мен и си взе същото , а той работи професионално с него мебели и до сега няма проблеми.Та прецени, дали не е по удачно да си вземеш нов с гаранция или да наливаш пари в твоя.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от pgv64; 04-01-18, 17:28.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Ще питам за схемата когато се видим с моя приятел. Но от него знам, не че ме е засилвал или пък ми е взел пари за това нещо,а просто в коментари по случая че не е никак проста работа, и то да е и малогабаритно за да се побере в кутията на батерията. Лаик съм в тази област, и единственото неудобство пак казвам, е кабела и това че трябва ток.
                      Има вариант и с външно захранване, а по жиците да минава постоянното напрежение. 3-4м. дължина до трафа не е проблем фатален. Тогава захранващия блок може да е с по-проста схемичка, както описах по-горе.

                      Иначе направо на 220В. имам винтоверт на райдър, и засега съм доволен от него. Избягвам батериите, защото не работя редовно и всеки ден, за да ги поддържам заредени.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        Няма ли решение като зарядно от нещо, нещо заводско за по-малко пари.
                        Това захранване мисля да го ползвам и за самоделно дремелче, така че ще си направя моят винтоверт.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          Няма зарадно което да може да отдаде нужните ампери за да върви винтоверт с пълна сила. Ако дава толкова ток ще гърмят батерии. Козата си сака пръч. Аз имам такъв трансформатое, ама го имам защото не го давам.
                          Последно редактирано от targa; 04-01-18, 21:57.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            Ясно. Ще се прави!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              Вържи го на някой стар 12V акумулатор, само не го задържай дълго включен, може да изгори. Ако ти се занимава, направи му извод на 5-а клетка и ще имаш 8V.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Няма зарадно което да може да отдаде нужните ампери за да върви винтоверт с пълна сила. Ако дава толкова ток ще гърмят батерии. Козата си сака пръч. Аз имам такъв трансформатое, ама го имам защото не го давам.
                                Проблем със зарядно на съотв. напрежение и ампераж няма. Не би трябвало да има и проблем с батериите, но идеята беше да се премахнат батериите, и да се ползва само за захр. устройство. Иначе имам идея да си направя мощтно и регулируемо силово захранване на постоянни напрежения от 2-3V до 36-48V да речем.

                                Иначе козата мое и да сака пръчОТ, ама като го нема и кочОТ че връши раутъ
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X