Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Оня ден получих това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140214_101441.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5564168
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140214_101458.jpg
Прегледи:1
Размер:179.8 КБ
ID:5564169
    И се заех да довърша заточната машина.Монтирах шмиргел към масата,и направих стойка за т-канала на масата.Оказа се,че има разлика във каналите,единият 15,8 другият 15,6мм,общо-взето китайски боклук,но най ме нерви напречният ход на масата,трябва да въртиш на ляво за да подаваш,утре ще и сменя винта,че не мога да я понасям и постоянно бъркам.Като прецизност и луфтове,горе-долу бива,за тая работа е перфектна.Ето и какво се получи във крайна сметка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174029.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5564176
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174050.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5564177
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174201.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5564178
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174115.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5564179
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174224.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5564180
    Резултатът след заточването:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174450.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5564181
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140215_174529.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5564182
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)


      http://www.metallmodellbau.de/MINI_BONELLE_II.php


      Петров, ето ти линк за мотивация

      Коментар


      • #33
        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Тоя е некъв хапсулютно луд.

        Коментар


        • #34
          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
          Петров, ето ти линк за мотивация

          Джиджана играчка,със малък обхват,ограничен от набора цанги,ако се наложи да рендосаш нещо със конусна опашка(повечето инструменти у нас са със морзов конус),ще трябва ръчно на шмиргела,понеже няма как да се захване.Днес ако ми остане време,ще разходя ламелната шайба по изделието,за да добие малко вид.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            И едно по-обикновенно приспособлеие ,няма никаква точност,но за дребни неща
            върши хубава работа,може да е идея за някой друг аматьор като мен.
























            Коментар


            • #36
              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Набързо направения "гриндер" на базата на заточваща машинка с малко подръчни материали. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140730_164343.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5603808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140730_164330.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5603809
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #37
                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                и един готин нивелир....не е самоделка , но е интересен каква точност са му дали.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  Това е машинна либела . Точността не само са му я дали а си я има . Не я бъркай със строителния нивелир .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    И малко да съживим темата.А ето какво си направих от стар руски микрометър.Ограничител ,който се монтира ,както на ножодържача на струга , така и на менгемето на фрезата и се ползува за еднакво позициониране на детайли (когато са голяма бройка), било за отрез ,както е показано при струга или за прорези ,отвори и т.н. при фрезата.Удобно е защото с скалата на микрометъра е възможно по точно позициониране и евентуално преместване ако се налага в малки граници(до 20мм).Преди ползувах парчета от ножове, които стягах по аналогичен начин в ножодържача ,но там причукваш ,па побутваш и пак мръдне малко и отново причукваш и ... абе играчка. А така е по-лесно и бързо,а го ползувам и на фрезата. И каналите на основата позволяват позициониране в по-широк диапазон.Абе сгодата си е сгода!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0476-1.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5662476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0474-1.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5662477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0576.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5662478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0577.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5662479Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0578.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5662480
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      Хитро!Врътка ми се нещо подобно като идея,но не съм го избистрил още.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        И на мен ми се наложи преди няколко години да режа хиляди бройки шестен 10мм. така че направих ограничител но с лагерче отсреща, само като се докосне се тръкулва и не се налага да се напъва, да се коригира размер и да ми прави проблеми. Е меря периодично но си бях заточил така ножа че реже без пъпка, и прави и едната фаска а от другата страна после се застъргваше за резба м8 лява. с тоя ограничител после пък обръщах ръб на тръби върху едни втулки за ролганов път. Това още е някъде из работилницата. Но това което е направил колегата pgv64 за фреза е много добра идея.
                        Последно редактирано от DIMILIEV; 27-05-15, 10:06.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          Първоначално публикуван от тихич Преглед на мнение
                          Евала за темата и за идеите които споделяте, не спирайте ,този който иска да научи и без пиксели ще успее
                          Кранче на колела.Може да е ниско,или високо.Повдига се с червячен полиспастен механизъм,и се фиксира твърдо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran4eto.JPG
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5681036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kranche.JPG
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5681037

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            Ето какво си спретнах от един дал фира шублер и един изкривен метален метър.Понеже ми писна да помня колко оборота съм направил когато подавам на ръка напречно или когато правя по-дълги конуси (особено вътрешни). За улеснение си купирах нониусите към машината и сега е по-лесно.Драсна си началната точка с фулмастер , "зануля" си нониуса (от определена цифра) и съм ток.
                            !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0553.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5705674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0554.JPG
Прегледи:1
Размер:523.4 КБ
ID:5705675
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              Не си ли си замислял за DRO?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                За чий му е ? Аз и на нониус си хващам стотните . За фрезата е по необходима цифрова индикация .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X