Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Днес ще ви покажа едно приспособление , което замества донякъде планшайбата при струга ,но е в пъти по-леко и удобно за работа.Навремето в матричарският цех където работех ,ползувахме такива шайби за закрепване на нестандартни детайли и поансони за матрици ,та и цели пакети щанци , когато се налагаше да се разтъргват отвори с сложна конфигурация.Ползува се и за всякакви нестандартни детайли ,когато не може да се захванат в универсала или планшайбата.Колегите и казваха на тази шайба "циганска шайба" - защо я бяха кръстили така и досега не съм разбрал.За захват се ползуват пристягащите планки от фрезата. Ето и самата шайба .По цялата лицева част има отвори с резба м12 в които се навиват болтове през планките , за захващане на детайлите.Тя се хваща в универсала с обратни челюсти.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0195.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5490966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0197.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5490968Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0196.jpg
Прегледи:2
Размер:127.4 КБ
ID:5490967
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #17
      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      Ето и едни нестандарти инструменти и от мен. Клещи регулеруеми от 0 до 160мм Направих го преди повече от 15г и още си работят. Клещи за кърпене на колиот едната страна пробива отвори за точкови заварки, а от другата прави на ламарината стъпало. Така при срещане на две ламарини или изработване на кръпка, не е нужно да се заваряват челно а с припокриване. Оригиналът беше на Вюрт https://www.wuerthmarket.ru/products/60/07/05/621/, но аз си ги правих сам преди 15г. Работят и сега, но не са ползвани отдавна. Последното е доработка на заваръчния ми шлем, който ползвам в момента. Оригинално имат опция да може маската да се ползва за рязане и шлайфане с ъглошлайф, но копченцето е миниатюрно и за да се включи сеналага да се смъква шлема. Аз си приспособих изход за включване на ключето на челото. Така ми трябва 1 секунда за да сменя режима , без да има опасност да изтърва шлема. Особенно ценно е, когато си на терсене място или висиш на високоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0328.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5543992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0327.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5543993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0326.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5543994
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • #18
        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Нямама представа, защо са изчезнали снимките от горния ми пост и за това ги пускам отново. Това са клещите за стискане на детайли Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0322.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5550741Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0325.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5550742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0621.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5550743 а това за обработване на ламаринаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0324.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5550744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0625.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5550745 В случай, че е възможно, моля модератора да ги замени в горния пост и да изтрие този.
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #19
          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          На всеки,който работи със металорежещи машини,му се е налагало да заточи някакъв инструмент,със повече от един режещ ръб.Свредла и двупери палциеви фрезери,се заточват сравнително лесно,но ако режещите повърхности са три и повече,нещата не се получават.Във най-добрият случай,режат две пера,от примерно 8.За целта трябва заточна машина,но понеже е скъпо удоволствие,ето какво сътворих набързо,има си още трески за дялане,но общо-взето се движа към топлата вода.Много мислих какъв да му е захвата,първоначално бях решил да е универсал 100-125мм,но се отказах,болшинството инструмент е морз-4,а и имам такъв цангодържач,така,че на шпиндела направих конус М-4.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_184357.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5559150

          Направих направляваща със две втулки във които да се върти,фланец със 24 отвора за пряко делене и фиксатор,гайка която блокира фланеца за шпиндела.Останалото са подвижни 90гр захвати и рамена,със които се захваща за български трифазен шмиргел.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_184246.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5559152
          Подаването е аксиялно,като за целта шпиндела се мести напред във направляващата втулка,а назад го връща пружината на фиксатора.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_184938.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5559155
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_185026.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5559158
          Ето го във събран вид:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_185324.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5559160
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_185243.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5559161
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_183622.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5559162
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_183644.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5559163
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_183303.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5559164
          Ето как работи:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_182542.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5559166
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_182558.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5559165
          А това е готовият фрезер,има малко изкършени зъби,но след заточването си реже перфектно.Видираните фрезери ядът шмиргела и ще трябват диамантени шайби,а и най вероятно на това цялото "нещо"ще му направя плот със движеща маса и подвижен шмиргел.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140131_182739.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5559167
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            получило се е много добре, ще ми се и аз да си направя подобно. За диамантините видях някъде,че с черни метали взаимодействат химически, сега за стомани легирани с кобалт нищо не съм срещал

            Коментар


            • #21
              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Некой ако иска такава стойка истинска...че едно време си я купих...като си мислих че е делителен апарат.

              Коментар


              • #22
                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                Каква е стойката ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...8&d=1359495491

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    Какви пари и търсиш колега?
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      И аз имах подобно чудовище и се чудих какво да го правя. Имаше на него вал с диск за шлайфане. Махнах диска и го приспособих за потопяем циркуляр с абразивен диск. Отдолу си има разграфена скала за градусите. Някой от частите са ми налични от това.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        И аз имах подобно чудовище и се чудих какво да го правя. Имаше на него вал с диск за шлайфане. Махнах диска и го приспособих за потопяем циркуляр с абразивен диск. Отдолу си има разграфена скала за градусите. Някой от частите са ми налични от това.
                        Я наснимай хартисалите чаркалаци!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          Вала ми е останал с шайбите по него и диска. Само че диска е скършен. Отдолу гланеца също ми е останал.
                          Ще се опитам тези дни да ги снимам.
                          Сега имам проблем със струга. Явно в супортната кутия ми е влязал борьол и е замръзнал. На ръка се движи, но лоста за самохода не мога да го включа. Борьола в казанчето също ми е замръзнал. Престъргвах един фланец вчера на ръка, след като установих проблема. То скоро не го дават да се стопли, но ще се опитам да развия пробката и да източа маслото. Водата ще остане да се изцежда, докато не се стопли. Ще мисля начин да уплътня пробката за наливане на масло, че предполагам от там е влязло.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            Сложи на супортната кутия един калорифер да нагрее кутията и отвий пробката но ме съмнява че борьол може да влезе вътре .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              става въпрос за С5. на супортната кутия им място от отливката вдлъбнато, но се събира там борьол, макар че има каналче за отичане. може самия струг да не е нивелиран и за това да е. точно там е и пробката за наливане на масло, като е една идея по-високо и не се затваря плътно защото е като отдушник. Та от там предполагам че си влиза по малко борьол. Само самохода е замръзнал, баловете се въртят, подаването за резби също работи. Дано се стопли малко времето и да отпусне. Не ми се занимава с калорифери да го грея струга, при положение че нямам належаща работа на него, мога да изчакам няколко дена.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0561.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5562707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0562.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5562708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0558.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5562709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0559.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5562710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0560.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5562711


                                Общо взето масивно джелезо направено явно да се хване към фрезова маса...има свобода по Х и У. Разделено е през 15 градуса...като може да се регулира финно. Отвора в шпиндела е 44мм...полиран...като лагер??? какво се хваща към него...ни знам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X