Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов турски танк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов турски танк.

    Още новина за Алтай, турците му гласят нов двигател 1800 кс.

    Коментар


    • От: Нов турски танк.



      Коментар


      • От: Нов турски танк.

        Газотурбинен двигател?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Нов турски танк.

          Не вярвам, а и не звучи като ГТД. Но бързичек... на полигона засега.

          Коментар


          • От: Нов турски танк.

            За какво им е тая дивотия ГТД на танк като произвеждат мощни и компактни турбо дизели ?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Нов турски танк.

              Недей с лошото за ГТД, има си свои плюсове и минуси агрегат!

              Коментар


              • От: Нов турски танк.

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Не вярвам, а и не звучи като ГТД. Но бързичек... на полигона засега.
                Така ми се чу, нещо много извиваше...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Нов турски танк.

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Недей с лошото за ГТД, има си свои плюсове и минуси агрегат!
                  Минусите са повече . Труден и изискващ специализирано обслужване от високо квалифицирани механици което практически изключва дори и дребен ремонт в полеви условия . Нисък експлоатационен ресурс и безкрайно сложна филтърна система на входящия въздух . Капитален ремонт с пъти по скъп от на бутален двигател . Висок разход на качествено гориво . Топлинна следа мечта на противотанкиста Нощно време бълва такова изображение в прицела че и кьорав да си ще го уцелиш . Предимства ?? Нещо не намирам нито едно такова пред един съвременен 1500 кс. турбо дизел .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Нов турски танк.

                    Нищехме вече ГТД-то на Т-80 в тази темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171157

                    Коментар


                    • От: Нов турски танк.

                      Първоначално публикуван от sek.1
                      . Предимства ?? .
                      Маса и обем на агрегата.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Нов турски танк.

                        Време за запалване. Удобство на екипажа и окръжаващите.

                        Коментар


                        • От: Нов турски танк.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Време за запалване. Удобство на екипажа и окръжаващите.
                          Айде пак за колко време се развърта и влиза в режим един ГТД ? Нормален тежък бутален дизел можеш да го запалиш без ток с въздух и на дърпане ГТДто нямаш ли достатъчно ток си за никъде . Останалите възли и агрегати в танка издават също толкова шум че шума на двигателя ти е най малкия проблем . Класическия ДВГ може да работи на малки обороти неограничено дълго време с минимален разход а на танковете с ГТД трябва допълнителна силова установка да произвежда ток за системите когато машината е в покой . Един хубав шумозаглушител и проблема с шума е решен .
                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Маса и обем на агрегата.
                          И тук ГТДто губи . При два почти еднакви и в един клас танка като Леопард и Абрамс базовата версия на абрамса е по тежка а и се налага да носи повече гориво . Освен това абрамса е на книга и на практика с по малък запас от автономно движение 400 - 450 км срещу 550 - 600 при леопарда . Не напразно ГТДто не получи широко разпространение при танковете остана си само на Т 80 и Абрамс .
                          Последно редактирано от sek.1; 03-02-14, 20:22.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Нов турски танк.

                            Имаш ли идея, колко време трябва например, за Т-72 за да му припалиш двигател през зимното време и да го приведеш в боеготовно състояние?

                            Коментар


                            • От: Нов турски танк.

                              Изглежда тромав,неповратлив...Остава усещането , че му е слаб двигателя.Прилично окачване но най-много ме впечатли това , че почти не трепва при изстрел.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Нов турски танк.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Имаш ли идея, колко време трябва например, за Т-72 за да му припалиш двигател през зимното време и да го приведеш в боеготовно състояние?
                                Без претенция за точност/ правил съм го преди повече от 30 години/ 6-7 минути с подгревателя при минус 20 вдигаше 60-70 градуса.Не че не сме правили дивотии да палим "на студено".Ми палеше!!!Когато си на зор и без акумулатор!
                                И докато турците правят нови танкове, ние си продаваме поредните 44 "седемдесет и двойки" за обща цена 1 300 000 лева.
                                Както се казва : "МАШШАЛА!"
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X