Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов турски танк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов турски танк.

    Пак почна да ни напада Турция ми прави впечатление. Бе маааму що като си говори човек с турски военни нещо хич и не смятат да воюват с нас. Дори обратното в армията им битува приказката "Турция има много съседи, но само едни комшии" и сега когато сме в НАТО и армиите ни тренират заедно (в областта на специалните сили си е направо нещо като брак по любов) са може би най "откритите" след всичките ни партньори. Да не говорим когато с изненада открих какво пише в турските учебници по история за българите... нарочно помолих мой колега османист да ми го преведе "независимо". Разбира се ако се обърне палачинката и стане Иран 2 ситуацията може коренно да се промени, но тогава Турция във вида в който е в момента ще изчезне за година две- подобно на други "недоразпаднали се империи" именно наложената от Кемал Ататюрк система крепи нещата , а пък в нея основното е именно светската същност на държавата.
    А за танковете - редица държави намаляват драстично танковия си парк (Белгия директно го закри отказвайки се от закопуването на нови танкове в името на модернизирането на колесните си транспортни машини). Съгласно тенденциите за урбанизация войните на 21 век няма да се спечелват в полето и не дори в гората/ планината- те ще се печелят в града- а там именно танковете са не ефективно средство когато се направи калкулацията цена/полза. Холандия например развиват доктрината за "Градския бой" почти веднага след ВСВ и на база на реалистичната оценка на собствените сили и възможности. Като резултат имат изградени отлични полигони за целта и армията и морската им пехота тренират постоянно там.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #32
      От: Нов турски танк.

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Да не говорим когато с изненада открих какво пише в турските учебници по история за българите... нарочно помолих мой колега османист да ми го преведе "независимо".
      Това си ДЛЪЖЕН да го публикуваш
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Нов турски танк.

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        ...Да не говорим когато с изненада открих какво пише в турските учебници по история за българите... нарочно помолих мой колега османист да ми го преведе "независимо".
        Сподели.

        За Иран 2 - все ми се струва че е трудна работа, макар да не съм никакъв капацитет по въпроса. Ама до колкото ми е известно, военните все успяват навреме да "изръкопляскат" ако се появи някой, дето е забравил къде е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Нов турски танк.

          Не пазя ксерокопието. Най- общо пишеше, че като два тюркски народа българите и "баш турците" са братски народи разделени в следствие на различната религия и, че от всички съседи на Турция само ние сме им родствен народ. Всъщност положителното отношение на Бащицата Кемал (някой знаем и защо) към България се е отразило не малко на тяхната историография. Сега- факт е че пишат за български "зверства" по време на Балканските войни, но подчертават, че българите винаги са били много по- сдържани и човечни особено на фона на гърците. Като цяло сме в доста положителна светлина описани, като народ с близък манталитет и култура , трудолюбив и честен. За описанието на гърците....ъааааааа.... там е грубо.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Нов турски танк.

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Пак почна да ни напада Турция ми прави впечатление. Бе маааму що като си говори човек с турски военни нещо хич и не смятат да воюват с нас. Дори обратното в армията им битува приказката "Турция има много съседи, но само едни комшии" и сега когато сме в НАТО и армиите ни тренират заедно (в областта на специалните сили си е направо нещо като брак по любов) са може би най "откритите" след всичките ни партньори. Да не говорим когато с изненада открих какво пише в турските учебници по история за българите... нарочно помолих мой колега османист да ми го преведе "независимо". Разбира се ако се обърне палачинката и стане Иран 2 ситуацията може коренно да се промени, но тогава Турция във вида в който е в момента ще изчезне за година две- подобно на други "недоразпаднали се империи" именно наложената от Кемал Ататюрк система крепи нещата , а пък в нея основното е именно светската същност на държавата.
            А за танковете - редица държави намаляват драстично танковия си парк (Белгия директно го закри отказвайки се от закопуването на нови танкове в името на модернизирането на колесните си транспортни машини). Съгласно тенденциите за урбанизация войните на 21 век няма да се спечелват в полето и не дори в гората/ планината- те ще се печелят в града- а там именно танковете са не ефективно средство когато се направи калкулацията цена/полза. Холандия например развиват доктрината за "Градския бой" почти веднага след ВСВ и на база на реалистичната оценка на собствените сили и възможности. Като резултат имат изградени отлични полигони за целта и армията и морската им пехота тренират постоянно там.
            Предполагам, не ти е направило впечатление в моя пост, никъде не съм споменал турция ни напада.Ако така разбираш, значи криво четеш.Цитирам те и коментирам твоя пост, защото е точно под моя, да избегнем неправилното тълкуване.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #36
              От: Нов турски танк.

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Пак почна да ни напада Турция ми прави впечатление.....
              На око се вижда огромната разлика в концентрация на казарми е азиатската и европейската част на Турция.
              Що не си направиш да разучиш този факт, там по военни канали ?
              Аз пътувах по празниците и направо се ужасих, като знам какво нищо е нашата армия.
              А в Турция ред , чистота, стегнатост по конец, страхотни казарми.
              И много, много по гръцката и нашата граница ?
              Е поркуа бе Джанъм ?
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #37
                От: Нов турски танк.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                На око се вижда огромната разлика в концентрация на казарми е азиатската и европейската част на Турция.
                Що не си направиш да разучиш този факт, там по военни канали ?
                Аз пътувах по празниците и направо се ужасих, като знам какво нищо е нашата армия.
                А в Турция ред , чистота, стегнатост по конец, страхотни казарми.
                И много, много по гръцката и нашата граница ?
                Е поркуа бе Джанъм ?
                Да не мислиш, че тия казарми са ги построили напоследък? Те са си там още от едно време.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Нов турски танк.

                  Поркуато не са си намалявали драстично армията като нас. А казармите са там където са строени по време на студената война. Тогава ако се сещаш и при нас на турската граница беше поделение до поделение. Разликата е че нашата армия е на 10% от числеността си, а турската по чисто икономически и демографски причини расте. И ако ни нападне точно Турция никоя българска армия не може да ги спре- също по икономически и демографски причини ама с обратен знак. Тва е все едно Белгия да почне да го мисли кво ще стане ако ги нападне Германия или ако предпочиташ Франция.... Ако ще да си разцепят гъзо до горе не дните а часовете до капитулация ще са двуцифрено число.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов турски танк.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Да не мислиш, че тия казарми са ги построили напоследък? Те са си там още от едно време.
                    Добре де. Ние закрихме толкоз много казарми. А отсрещната страна - нищо. Ама то около Инеада , Дерекьой, Демиркьой, Люлебургаз много аскер, много нещо. Поне 10 огромни поделения. Танкове, техника, самолети. И това е видното, а колко е зад горите ?
                    Аз за разлика от Мад Дог - изобщо не им вярвам на турците. С арестите на повече от 25 висши генерали привърженици на светската държава, обвинени в измислен заговор, турската армия определно се ислямизира.
                    Знаеш гяур не е грях да се лъже, даже е препоръчително.
                    Аверската изотзадзе.
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-05-13, 18:06.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов турски танк.

                      Което ако стане факт- силямизацията имам предвид, както по-горе съм написал Турция ще престане да съществува в сегашният си вид мнооого бързо- при това барабар с още няколко държави. А за армията -миналата година началника на Генералният Щаб на турската армия ходи в парламента да им припомня кво пише в конституцията.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов турски танк.

                        Да ти давам ли Кипър за пример ?
                        Нещо да си чувал за Северно Кипърска Турска Република ?
                        Някой да е направил нещо след военната инвазия ?

                        В Турция тече здрава ислямизация.
                        Те и не го крият. Пингвините се множат, минаретата са на всеки километър.
                        Хич не подценявай тази опасност.
                        А факта, че военната им машина, може да ни прегази за 4 часа, въобще е неоспорим.
                        Нямам съмнение в това.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов турски танк.

                          И в темата новина от 11/04/2013 - http://uzxalqharakati.com/ru/archives/4004

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов турски танк.

                            Ник... Аз нищо не подценявам, но ти казвам, че по отношение на сценария "Ислямистка Турция" баш шефчето е взел мерки и то дългосрочни. По отношение на сценария Турция да ни нападне - ми кво да ти кажа - и днес и в обозримо бъдеще дори да си харчим 20% от БВП за отбрана пак не можем до никъде го докара. Може само да се надяваме на Батко.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов турски танк.

                              Ако на някой му интересно, тука има статия за нов облик на турската армия през 21 столетие - http://www.mgimo.ru/news/experts/document237561.phtml на руски, и на турски - http://www.odatv.com/n.php?n=tsk-pol...ldu-0205131200
                              Написана от експерти на МГИМО.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов турски танк.

                                Сибирски - узбекистанският реотан е по зле и от албанският. Това се чу още миналата година Ноември.Става дума за свободно избираема подготовка- или викаш на военните трябва да им се забрани всякаква религия а? Ок - никакви водосвети и попове повече. Новината от първоизточника -Хуриет дейли:http://www.hurriyetdailynews.com/ele...=238&nid=34663
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X