Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване и консервиране на метал/дърво в автентичен вид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване и консервиране на метал/дърво в автентичен вид

    Здравейте!Въпреки, че не става въпрос точно за автомобилен метал, не намерих по-подходящо място за въпросите.

    Насъбрал съм малко предмети , и бих искал да ги почистя и консервирам в максимално автентичен вид.За железата и дървените предмети с които разполагам, не са полагани никога специални грижи и са стояли захвърлени много години.Резултатите са корозия в различна степен,следи от дървояди, замърсявания и прочие.

    Засега използвам мека телена четка на бормашина.Неизбежният резултат е излъскване,независимо от предмета/метала/.С борчета от карборунд, е още по видимо лъскането.
    Оставил съм почистените предмети да получат повърхностна корозия,преди да реша как да ги запечатам.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086594.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:6013252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086595.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:6013253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086597.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:6013254

    Между другото, много ми е интересно какво означават щемпелите на лопатата?
    Годината я има и на дървената дръжка,йероглифа е само на метала.

    Вторият момент е запечатването.Експериментирах по древният начин с растителна мазнина на долните предмети.Ефекта на излъскването логично още се засили.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086599.jpg
Прегледи:1
Размер:172.6 КБ
ID:6013255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086601.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:6013256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5086604.jpg
Прегледи:1
Размер:186.4 КБ
ID:6013257

    За дървените елементи, ще ползвам масло за дърво.За метала, не съм наясно как да се обработи и запечати, с "матов",най-много "сатенен" ефект.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Почистване и консервиране на метал/дърво в автентичен вид

    Пробвай с спрей Дупли колор - безцветен лак "Рали" - мат.
    Трябва да стане.

    Само пръскай на проветриво място, че смърди яко, но съхне за минути.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване и консервиране на метал/дърво в автентичен вид

      Намерих и пробвах подобен мат акрилен лак.Very well-получи се идеално.

      Коментар


      • #4
        От: Почистване и консервиране на метал/дърво в автентичен вид

        Здравейте. Чичко ти Гугъл ми подметна тази не толкова стара тема.

        Мен ме мъчи подобен въпрос и снимката на лопатата описва идеално и моя случай. Аз искам да консервирам части втора употреба за неопределен период така, както ги продават като нови: с един тънък филм от нещо мазно. Например имам два маховика, които си седят в гаража и кротко си ръждясват. Това мазното има ли го на спрей, за да консервирам маховиците и притискателите, а когато реша да ги ползвам да избърша само работните повърхности и да не се притеснявам, че останалото ще се разтече по феродото?

        Другото са 3 броя скоростни кутии, които са с различни дефекти и в крайна сметка ще станат две работещи. Процеса включва разглобяване и на трите, престой на частите неопределено време и след това сборка. Ако просто прибера всичко мазно ще го запази ли от корозия или хигроскопичното трансмисионно масло ще глътне влага и ако ги погледна напролет ще са на язви? Идей?

        Поздрави

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X