Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Forester 1998 - проблем с виското?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Forester 1998 - проблем с виското?

    Странна мистерия сега пък с Форестера: от известно време насам при навиване на волана започна да "затяга" все едно че е дръпната ръчна спирачка, усеща се и придърпване на колелата - същото като да се опитваш да маневрираш на сух асфалт със заключен централен диф на нормално 4х4 возило. Симптоми като на прецакана вискомуфа.

    При разходката до сервиза проблемът изведнъж изчезна, вчера пак се появи - всичко това в рамките на 100-тина километра пробег. Според майстора - води се за един от кадърните субаристи в София - силиконът във вискомуфата изпуска отведнъж, и няма "дифът" как ту да блокира, ту да работи нормално. Маслото в скоростите е идеално чисто, сменено е преди около 2 хиляди км.

    Някой ако има идеи за друга възможна диагноза, ще съм благодарен, преди да потеглям отново към сервиза. Горският е с двулитров мотор 125 коня (по-новата модификация), ръчка.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    От: Forester 1998 - проблем с виското?

    Ако не работи коректно, има два варианта: или да спре да работи- тоест да блокира дифа, или да се опече и да блокира напълно. В първият случай колата остава в движение, макар и с проблем, докато при втория не бива да се кара. Симптомите са като на опечена муфа. Какъв е пробегът на колата?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      Re: Forester 1998 - проблем с виското?

      С моя майстор скоро си говорихме за автоматите, а това което описваш са точно симптоми на виското.

      Коментар


      • #4
        От: Re: Forester 1998 - проблем с виското?

        Симптомите водят към вискосъединител и вероятно все още не е заминал напълно щом проработва отвреме-навреме! Не може да не съществува възможност за рециклиране..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Forester 1998 - проблем с виското?

          Че е проблем с вискомуфата - ясно, въпросът е какви са възможните варианти при положение, че ту блокира, ту работи нормално. Че ще се ходи за разглобяване - пак е сигурно, просто ми се иска да съм по-подготвен за разговора в сервиза.

          Пробегът по километраж е стандартен за нашите ширини - към 170К някъде пише При мен е навъртяла не повече от 5-6 хиляди - без особен тормоз, като изключим 1000 км. с лека каравана и сумарно 2-3 километра в пясък (това със сменени масла навсякъде).
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #6
            От: Forester 1998 - проблем с виското?

            Ами разглобявана, диагностика и тогава мислене и правене на сметки...когато е ясна диагнозата!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Forester 1998 - проблем с виското?

              Според сервизните ръководства за Субару виско муфата не се отваря и не се ремонтира. Сменяш с друга.

              Коментар


              • #8
                От: Forester 1998 - проблем с виското?

                Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                Според сервизните ръководства за Субару виско муфата не се отваря и не се ремонтира. Сменяш с друга.
                Това лошо...да търси човека нещо втора ръка..само да не е от така известните мошеници в Горна баня, че като чета в Субару форума за препатили от тях, не знам как не са изяли некой як бой още..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Forester 1998 - проблем с виското?

                  Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                  Че е проблем с вискомуфата - ясно, въпросът е какви са възможните варианти при положение, че ту блокира, ту работи нормално. Че ще се ходи за разглобяване - пак е сигурно, просто ми се иска да съм по-подготвен за разговора в сервиза.

                  Пробегът по километраж е стандартен за нашите ширини - към 170К някъде пише При мен е навъртяла не повече от 5-6 хиляди - без особен тормоз, като изключим 1000 км. с лека каравана и сумарно 2-3 километра в пясък (това със сменени масла навсякъде).
                  Просто и е дошло времето. Нова е около 1000 кинта. Има човек в София, който рециклира муфи за 250 лв., дава и гаранция 6 м.- порови в интернет и ще го намериш.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Forester 1998 - проблем с виското?

                    Става дума за механични скорости нали? Ако има Хил-холдер(система за задържане при наклон), хвърлете й едно око, че и от там може да се докара подобно поведение.
                    Ако пък е виско-муфата, при тия симптоми следва да е блокирала, а не изпуснала. В този случай колата ще се държи като автомобил с включен пълен блокаж на средния диф. Това може да се изследва при определителен условия. Ако муфата е изпуснала, просто няма да влияе на поведението на колата, докато не се наложи да се блокират двата изходни вала на средния диф. Т.е. това би го разбрал при условия, че ти въртят само гумите на единия мост, но не и в нормални условия на пътя.
                    Все пак проблема е странен, защото рядко се наблюдава блокаж на виското, което е успоредно на междинния диф и го блокира, а не да подвключва другия мост.

                    Ако си с автомат, там няма(в общия случай) среден диф, а има муфа с електро-механично управление и рядко, но по-често от варианта с диф създава подобни на описаните проблеми-сменя се.

                    Избери си сервиз, за съдействие относно части може да разменим лични, за да не се получи реклама.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Forester 1998 - проблем с виското?

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Става дума за механични скорости нали? Ако има Хил-холдер(система за задържане при наклон), хвърлете й едно око, че и от там може да се докара подобно поведение.
                      Ако пък е виско-муфата, при тия симптоми следва да е блокирала, а не изпуснала. В този случай колата ще се държи като автомобил с включен пълен блокаж на средния диф. Това може да се изследва при определителен условия. Ако муфата е изпуснала, просто няма да влияе на поведението на колата, докато не се наложи да се блокират двата изходни вала на средния диф. Т.е. това би го разбрал при условия, че ти въртят само гумите на единия мост, но не и в нормални условия на пътя.
                      Все пак проблема е странен, защото рядко се наблюдава блокаж на виското, което е успоредно на междинния диф и го блокира, а не да подвключва другия мост.

                      Ако си с автомат, там няма(в общия случай) среден диф, а има муфа с електро-механично управление и рядко, но по-често от варианта с диф създава подобни на описаните проблеми-сменя се.

                      Избери си сервиз, за съдействие относно части може да разменим лични, за да не се получи реклама.
                      Всъщност не е нито странно, нито рядко. Дали изпълнява ролята на междуосев диф, или само го блокира, няма особено значение-активира се при всяка разлика в оборотите между преден и заден мост. Виското е консуматив , но в нормални страни не струва две средни заплати. Разгледай руския Субару форум, сигурно има 50 теми "Сгорела вискомуфта, что делать?"
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Forester 1998 - проблем с виското?

                        Благодарности на avzdrav - комбинацията "свободни кинти + свободно време" най-накрая излезе и горският вече е с рециклирана вискомуфа. Така и не успях да се видя на живо с човека, който й побая, но в субарския сервиз от "Люлин" бяха доста впечатлени от резултата. Остава само да измисля как да й навъртя повече километри в рамките на гаранцията, че четириколесните МПС-та в семейството основно скучаят...
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Forester 1998 - проблем с виското?

                          Жив и здрав, и хиляди безаварийни! Всъщност аз не съм ползвал услугите му. Ако е напълнена с правилният силикон като характеристики и количество, би трябвало да изкара колкото нова.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Forester 1998 - проблем с виското?

                            Да разбирам от прочетеното по-горе, че виското на автомата не подлежи на рециклиране? Става въпрос за Аутбек първа генерация.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #15
                              От: Forester 1998 - проблем с виското?

                              Не,не разбирай така.Виското си се отваря и ремонтира съвсем успешно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X