Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕТ на паджеро2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЕТ на паджеро2

    Здравейте колеги, имам паджеро2 дълга база, ще му слагам 16" джанти, гуми съм купил само джантите останаха, та искам да знам как ще стоят с ет-20 и -40 на джипа, т.е. чудя се м/у двата варианта. Ако някой има или може да качи снимка на паджеро с такова ет на джантите да видя как изглежда ще е супер. Все си мисля, че -40 много ще излизат но друго си е да се види.

  • #2
    От: ЕТ на паджеро2

    Сигурно ще му стоят добре, ама каква е файдата?
    Аз също дълго мислех да сменям оригиналните железни джанти на моето, с някои по- "барнати", но все минуси виждам: Тези дето са нови и на приемлива цена, са правени от китайска тенекия- поне два, да не кажа три пъти са по- тънки от моите. В пресечена местност сигурно ще станат на канче. Вариант две- намираш хубави, изнесени, на добра цена. В гората ще хвърлят кал и на покрива, на дълъг път ще ти дигнат гарантирано разхода, заради изнасянето извън калниците. Вариант три- слагаш фланци- излишни болтове, излишна тежест.
    Чудя се- дали пък производителя не е имал нещо предвид, слагайки именно тези и с този офсет джанти?
    Ще ми е интересно мнението на хора, които не търсят само визуален ефект.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      От: ЕТ на паджеро2

      Темата за изнасянето на джантите е много обширна. Грубо казано - принципът е "с колкото се повдигаш - с толкова трябва да се разшириш", за да запазиш страничната стабилност. От тук почват "но"-тата. Те касаят не само "хвърлянето на кал" и разхода, но и живота на някои елементи на окачването, и неговото правилно функциониране. От опита ми с Паджерото, оптималното изнасяне при 32" гуми е около -15 до -20. -40 е прекалено и според горецитираният "принцип" отговаря на лифт около 4", което пък за Паджеро е малко пресилено, предвид конфигурацията на окачването. Въпреки това, моето лично разбиране е - колкото по-широко, толкова по-добре. Паджерото съм го карал на -38 (нулеви джанти и фланци) с около 2.5" лифт и гуми 32", и нямам оплаквания. Сега съм с Дискавъри, което е на -30, при фабричен офсет +57... Ако пробите и грешките бяха по-евтини щеше да е по-лесно
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: ЕТ на паджеро2

        Димо и Вальо са казали, горе долу в синтезиран вид всички плюсове и минуси на слагането на "минусови" джанти.
        Аз моето го карам така от близо две години (около 20 000 км.). Нямам никакви оплаквания засега, но е сигурно, че окачването особено отпред се амортизира много повече. Понеже обаче, Паджерото го ползвам предимно за работа, предимствата, които дойдоха с лифта, големите гуми и изнесените джанти компенсират изцяло евентуалната по-честа смяна на някои елементи от окачването.
        Ето в тази тема има снимки, за да не качвам и тук - http://www.offroad-bulgaria.com/show...92#post2175292
        Лифта е 2,5", гумите - 33", джантите са с ЕТ "-"44.

        Коментар


        • #5
          От: ЕТ на паджеро2

          Благодаря Ви за отговорите! Запознат съм с минусите при слагането на такива джанти. Не търся само визуален ефект, но за мен и той е важен, за това исках да видя някъде как изглежда. Относно замисъла на инженерите производители, те са си му сложили 15" със асвалтови гуми и замисъла за експлоатация на този джип е съвсем друг от този който ние имаме, за това и слагаме "кални" гуми, и това си повлича опашка от ред други корекции на оригиналния вид съобразени с нашите нужди. Важо за мен е обаче тези корекции да са разумни и т.н.т. а не недомислени и опасни! Иначе джипа ще го повдигна толкова колкото да неопират никъде гумите, те са 80см. диаметър, и ще мине с малко натягане на торсионите, ако иска и съвсем малко повдигане на купето, но за сега се надявам, че няма да се стига до там. Приготвил съм една инж. пластмаса от която да изработя престилки и допълнителни вежди. Притесняват ме малко самите джанти,китайски са, но продавача ме уверява, че няма да се изкривят, то има си хас да каже обратното и, че много колеги от форума били слагали такива и нямали никакви проблеми, даже се и състезавали и скокове правили....Да не правя реклама затова само ще кажа, че е от Стара загора и стуват около 500лв. Ако някой има опит с такива и от човека "то само той продава нови такива там" да споделя впечатления. На ради джипа изглежда супер виждал съм го и друг път

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X