Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям всъдеход от Сибир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Голям всъдеход от Сибир

    Смятам,че е голяма грешка да се сравнява цивилната техника на Руснаците с тази създадена за военни цели или други нецивилни такива,че чак и да се правят заключения кое колко ставало.
    Спор няма,че при първия вид техника-/леки коли,леки всъдеходи за граждански цели и т.н./ нещата не са много "розови",но при втория вид ситуацията хич не е такава.....-така,че недейте приказва на общо какъв голям боклук било всичко Руско.
    А що се отнася до Патриота,като гледам другите всъдеходи от неговите години на производство какво да кажа-......не че нещо,но ми се струват още по-локумени.Съгласен съм,че е по-ненадежден от старите и доказани Трупъри,Паджеро др.подобни,но като за автомобил проектиран и произведен след 99-2000г. пак бива.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 08-05-13, 17:52.

    Коментар


    • #62
      От: Голям всъдеход от Сибир

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      Може ли да ми покажеш къде темата по нагоре е била техническа? Аз освен ауу много е хубава и добре е станала друго не видях.Даже съм убеден че голяма част от хората не са прочели пълната статия с подробните технически данни.На всеки който се е занимавал с такъв род части му е ясно какво се е получило.Но повечето от пишещите не са сглобявали дори велосипед от различни части и точно те няма как да разберат нищо друго освен следобедно дзяпане на шарени картинки..
      Отново казвам че спрямо повечето други такива руски мутанти този проект е добър но заради вложените чуждоземни части и агрегати.Докаран е дори и на дизаин но като цялостно изпълнение на детаилите има още много какво да се желае.Например в линка пише че човека който я е правил бил много добър при работата с метал.На снимката със стойката на резервното колело си личи че не е точно така.При тампона към шасито и купето също се вижда недодяланост.Има и още поне три прибързани решения но те не се виждат от всеки.Окачването и с просто око се вижда че не е много адекватно като за тази височина на проекта.Може и да е добро но само на равното или в блато. Няма значение от коя държава излиза бих казал същите неща.А ако не съм виждал на живо такива проекти и аз сигурно щях да викам аууу колко хубави фарове и гуми е сложил човека.Ако за нещо може всички да му свалим шапка то това е че го е направил в сибирски условия.Щото нали постоянно чуваме че там не е за всеки.Даже сега казаха по радиото че ония японци не са стигнали със сломаните Комацута до Япония..водят ги още иследно безчезнали.
      - абсолютно коректно, попринцип каквото и да е возило тип "сбирщайн" не е добра идея, особено ако частите са на незнайно колко години и километри. Не случайно занимаващите се с тези неща профсионално избрат "база" на която градят. Ама в повечето случай оригинално остават само тенекиите, НО всички заменени части са предварително подбрани и изчислени. <
      Машината от снимките изглежда приятно, всеедно е излязла от завода, ама от руски завод , нямам нищо против руснаците, даже напротив уважавам ги, особено в спиртните надбягвания , който не е сядал на маса с руснак той не знае... Ама проблема е там, че при братушките всичко що е нововъведение е с военна цел и след това се пуска цивилна серия и дори тогава пак нещата са недодялани, понякога недомислени, а в други случай направо налудничеви.
      - служебни имахме 3 чистонови "Ниви", един Уаз и 2 ГЪзели, след 30-50к. км всичко стана на бобена чорба. Смяна на съдинител на всеки 12-13к. км , е бил ефтин, каква файда, лагреи , фабрични дефекти и оставени пръсти - БОЛ ! При това всичко си е "фабрично".

      - твърдението, че руската техника е здрава е погрешно, казвам го като човек поддържал такива автомобили доста години и вече не искам и да чувам за рускО.
      * Конкретната машина е "перфектна" за риболовни разходки през Сибирската пустош, айде че бирата се стопли

      Коментар


      • #63
        От: Голям всъдеход от Сибир

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Съжалявам колега, но в този пост няма нищо вярно, освен ако не се шегувате разбира се.
        Всичко е на базата на ФАКТИ,които всеки може би ако иска може да намери!
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • #64
          От: Голям всъдеход от Сибир

          Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
          Всичко е на базата на ФАКТИ,които всеки може би ако иска може да намери!
          Ще е интересно да споделите тези факти.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #65
            От: Голям всъдеход от Сибир

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Ще е интересно да споделите тези факти.
            Пълно е навсякъде,нужно е само да се протегне човек.А и не това беше темата.!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #66
              От: Голям всъдеход от Сибир

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              Пълно е навсякъде,нужно е само да се протегне човек.А и не това беше темата.!
              Ми протегнете се. Все пак твърдението е Ваше. Редно е да го подкрепите с доказуеми факти (това не включва предположения) и съответно да се аргументирате. Иначе не изглежда много сериозно.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #67
                От: Голям всъдеход от Сибир

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                ...
                А що се отнася до Патриота,като гледам другите всъдеходи от неговите години на производство какво да кажа-......не че нещо,но ми се струват още по-локумени.Съгласен съм,че е по-ненадежден от старите и доказани Трупъри,Паджеро др.подобни,но като за автомобил проектиран и произведен след 99-2000г. пак бива.
                Грешиш! Няма изобщо база за сравнение с абсолютно нищо. Произведените след 99-2000 година поне известно време служат безпроблемно. Въпросният урод още от първите си дни създаваше ядове. Взех го точно за да докажа че не е толкова лош... Оказа се ПО_ЛОШ...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  От: Голям всъдеход от Сибир

                  Емиии-късмет.
                  И ако е за работа що не взе един Хънтър?
                  Все ми се струва,че щеше да си по-доволен...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Голям всъдеход от Сибир

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Все ми се струва,че щеше да си по-доволен...
                    Едва ли! Пиша го от позицията на човек през ръцете на който са минали около 25-30 руски машини! УАЗ, ГАЗ, ВАЗ, АЗЛК, ЗАЗ и т.н.!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X