Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям всъдеход от Сибир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Голям всъдеход от Сибир

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    И с нея влачат дървата при дърводобива?
    http://www.tigercat.com/index.php/Mo...equipment.html Явно и с японката техника се справят http://www.constructionequipmentguid...ry.asp?id=6796
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #47
      От: Голям всъдеход от Сибир

      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
      И все пак в края на краищата ще се намерили поне един който се е возил в тази машина и да си даде мнението за нея,че тук се коментира само за външен вид и други неща които никой не е виждал,а и темата стана от техническа с уклон към политическа.

      Може ли да ми покажеш къде темата по нагоре е била техническа? Аз освен ауу много е хубава и добре е станала друго не видях.Даже съм убеден че голяма част от хората не са прочели пълната статия с подробните технически данни.На всеки който се е занимавал с такъв род части му е ясно какво се е получило.Но повечето от пишещите не са сглобявали дори велосипед от различни части и точно те няма как да разберат нищо друго освен следобедно дзяпане на шарени картинки..
      Отново казвам че спрямо повечето други такива руски мутанти този проект е добър но заради вложените чуждоземни части и агрегати.Докаран е дори и на дизаин но като цялостно изпълнение на детаилите има още много какво да се желае.Например в линка пише че човека който я е правил бил много добър при работата с метал.На снимката със стойката на резервното колело си личи че не е точно така.При тампона към шасито и купето също се вижда недодяланост.Има и още поне три прибързани решения но те не се виждат от всеки.Окачването и с просто око се вижда че не е много адекватно като за тази височина на проекта.Може и да е добро но само на равното или в блато. Няма значение от коя държава излиза бих казал същите неща.А ако не съм виждал на живо такива проекти и аз сигурно щях да викам аууу колко хубави фарове и гуми е сложил човека.Ако за нещо може всички да му свалим шапка то това е че го е направил в сибирски условия.Щото нали постоянно чуваме че там не е за всеки.Даже сега казаха по радиото че ония японци не са стигнали със сломаните Комацута до Япония..водят ги още иследно безчезнали.
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 08-05-13, 02:04.

      Коментар


      • #48
        От: Голям всъдеход от Сибир

        На снимката със стойката на резервното колело си личи че не е точно така.При тампона към шасито и купето също се вижда недодяланост.
        Въпреки това, колега Петър не станал обсъдят техническите подробности, и донесе разговора към политическите претенции. Не е ли странно?
        Бира без ракия - парите на вятъра

        Коментар


        • #49
          От: Голям всъдеход от Сибир

          Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
          Въпреки това, колега Петър не станал обсъдят техническите подробности, и донесе разговора към политическите претенции. Не е ли странно?
          Аз лично политически претенции не съм имал никога.Но историята не може да се скрие. А чисто техническите теми отдавна не се развиват както едно време.Спирам да пиша да видим колко технически ще се развие и в каква посока настоящата тема.Само по-късно ще пусна една снимка на заводски елемент.

          Коментар


          • #50
            От: Голям всъдеход от Сибир

            Но историята не може да се скрие.
            Няма вопрос. Но аз съм готов да го обсъдим в съответния тема
            Бира без ракия - парите на вятъра

            Коментар


            • #51
              От: Голям всъдеход от Сибир

              Ето това е техниката с която се работи в Сибир но явно само лятото...Зимата реката японската и американската техника замръзват не замръзват само гумените ботуши и проблема е решен.

              Коментар


              • #52
                От: Голям всъдеход от Сибир

                Е и? Това пак се връзва с 6 000 000 000 долара съветски пари срещу беззащитно Царство България? Апропо, зададах ти един конкретен въпрос - каква автомобилна техника се произвеждала в България преди 1944 година?

                Коментар


                • #53
                  От: Голям всъдеход от Сибир

                  Рачо Джамбов, Илчев et cetera.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Голям всъдеход от Сибир

                    На 24 май вечерта в Суходол на Офроуд Фестивала организирам открита дискусия с Пеко Близнака и Сибирски на маса и на чашка, за да се обмени реален опит за тунинг процесите и условията на офроуд шофиране в западното( Щатското) и източното(Руското) полукълба. И съм напълно сериозен, Пеко, Юри, пиенето и мезето са от мен, разказите и споделянето на реален опит( и двамата имате в изобилие) от вас. Разчитам на съгласието ви.
                    И нещо важно, ще говорим за офроуд, не за политика и история!
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #55
                      От: Голям всъдеход от Сибир

                      Колега, аз обичам България и не обичам комунистите (за меко казано), но тя се нарича дърпа таралеж на глобус. Две малки фабрики карросерии - не е на автомобилната промишленост.
                      Бира без ракия - парите на вятъра

                      Коментар


                      • #56
                        От: Голям всъдеход от Сибир

                        Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
                        Колега, аз обичам България и не обичам комунистите (за меко казано), но тя се нарича дърпа таралеж на глобус. Две малки фабрики карросерии - не е на автомобилната промишленост.
                        За размерите на страната си е бая промишленост.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Голям всъдеход от Сибир

                          Това не е размера (Чехия - също една малка страна, но с голяма индустриална традиция), и в традиционния акцент върху сектора на селското стопанство. Това не е нито добър, нито лош - просто така се случи.
                          Бира без ракия - парите на вятъра

                          Коментар


                          • #58
                            От: Голям всъдеход от Сибир

                            Magnetic Pole 2007 < Expeditions < Arctic Trucks
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #59
                              От: Голям всъдеход от Сибир

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Честно казано се чудя как изобщо тези хора летят в Космоса.......
                              Мани това ами са и единствените!Ето ти наистина материал за размисъл!Как и защо от всички управляеми неща дето хвърчат над Земната повърхност,без значение колко над нея,останаха само такива с руски произход? И как и защо руски неща до и над 25 годишна възраст(имам предвид измислянето и пускането в производство),превъзхождат понякога дори нееднократно СЕГА произвежданите всякакви по националност такива?И май правилната дума не е тази,че не МОГАТ,това за тривиалния прост автомобил!Щото ми се струва че тия другите техники са доста по сложни от един прост тривиален автомобил!
                              Последно редактирано от suzuki team; 08-05-13, 18:16.
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • #60
                                От: Голям всъдеход от Сибир

                                Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                                Мани това ами са и единствените!Ето ти наистина материал за размисъл!Как и защо от всички управляеми неща дето хвърчат над Земната повърхност,без значение колко над нея,останаха само такива с руски произход? И как и защо руски неща до и над 25 годишна възраст(имам предвид измислянето и пускането в производство),превъзхождат понякога дори нееднократно СЕГА произвежданите всякакви по националност такива?
                                Съжалявам колега, но в този пост няма нищо вярно, освен ако не се шегувате разбира се.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X