Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям всъдеход от Сибир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Голям всъдеход от Сибир

    Става дума за случка някъде през 1988-1989 година, тогава за откати и дума не ставала.

    Коментар


    • #32
      От: Голям всъдеход от Сибир

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Близнака, а ходил ли си някога в Сибир, че така вдъхновено си говориш за камиони там... Вуйчо ми, Бог да го прости, бил управител на огромно горско стопанство, малко поголямо по площад от България. По време на перестройка са купили влекачи Комацу за изнасяне на дървета от тайга. Хубави били са камиони... само че не са издържали първата зима. Дошли са японци, се извинили и ги прибрали за своя сметка. И после познай какви са камиони работили и работят до днеска? А в България с какви основно камиони изнасят дървата от гората?


      А ти ходил ли си някога извън Сибир???.. че така вдъхновено мислиш че само там има камиони и хората работят само при вас..Като ви е толкова голямо стопанството и държавата що наложихте силово на моя дядо и вуйчо да се занимават с руснашки коли и камиони сделани на буркан водка пък и да ги чакат по петнаисе години?? Що след девети дядо ти изгони всички не руски фирми и представителства от моята държава?? Защо не ни позволихте да се развием нормално а ни налагахте да бъркаме само лайна и най много некой друг електрокар??Японците и те са малки и те загубиха оная война дето още не ви е излязла от главите. Въпреки че държите една трета от тази планета не можете да направите и една батериика като тях.За друг продукт направо и не ми се мисли.Тука до моята база е най голямото гробище за руска техника в България.Има и чисто нова от камиони до верижни машини е как не видях нито една да дойде на ход или така да си тръгне от тук??Пътя често е пълен лятото с прегряла а зимата с нестартирала скрап.Добре че поне са правени от говнолин иначе язък за матряла..Утре ще пусна снимка на чисто нови тампони за раздатъчна кутия и ще видиш как продавате продуктите си.

      В България има парно но съм чувал че навремето освен руснашки грузовици други не е можело да внасяме.А и часни лица трудно можеха да се сдобият с автопарк от камиони.По Сталински са ликвидирали частната собственост и направиха ТКЗСта.Кой е решавал какви машини и от къде да се купуват сам знаеш... Добре че бяха пиндосите през ВСВ че да видите камион освен волски каруци.
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 07-05-13, 21:48.

      Коментар


      • #33
        От: Голям всъдеход от Сибир

        Дядо по бащинската ми линия бил е растрелян през 1937 година, а по майчина линия стоял в затвора до 1947 година. Пуснаха го, дойде милиционер и го отведе в градски партиен комитет, откъде пак го върнали в затвора до 1954 година. Така че недей да ми разказваш вряли-некипели!
        Та какви, казваш, били са производства на колите да кажем преди девети септември в Царство България?

        Коментар


        • #34
          От: Голям всъдеход от Сибир

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Става дума за случка някъде през 1988-1989 година, тогава за откати и дума не ставала.
          Ну как тогда закупалась импортная техника - мы все знаем. В загранкомандировку ехал партком с девочкой переводчицей. А работягам доставалась техника без ЗИПа, с мануалами непереведенными, либо переведенными той же девочкой и сама техника, заказанная по левой спецификации. Сколько народных денег в 80-х угробили в различных областях - уйма же.
          Бира без ракия - парите на вятъра

          Коментар


          • #35
            От: Голям всъдеход от Сибир

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Дядо по бащинската ми линия бил е растрелян през 1937 година, а по майчина линия стоял в затвора до 1947 година. Пуснаха го, дойде милиционер и го отведе в градски партиен комитет, откъде пак го върнали в затвора до 1954 година. Така че недей да ми разказваш вряли-некипели!
            Та какви, казваш, били са производства на колите да кажем преди девети септември в Царство България?

            Написах го в преносен смисъл не лично за твоя дядо..Извинявам се ако неволно съм те обидил.Нали за всички към светлото бъдеще на вас ви викаха с любов Дядя Ваня.Потърси снимки в нета има много от ония години.Сам ще се учудиш колко и какви представителства е имало в България. После твоята държава е дала близо пет милиарда долара за саботажи и бутане на правителството финала е взрива на една от най големите църкви в София и то по-време на погребение с целия военен и духовен елит на страната.И малко след това почват да пристигат само великите творения на руските конструктори.


            Ето ти един пример. Същото се случва и при мотоциклетите и още много други...

            http://www.plovdivmedia.com/47870.html
            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 07-05-13, 22:13.

            Коментар


            • #36
              От: Голям всъдеход от Сибир

              Недей да ми преразказваш вестник Демокрация. 5 000 000 000 ( пет милиарда ) долара дал СССР за саботаж и бутане на правителството на Царство България?! Колко градуса ти ракия?

              Коментар


              • #37
                От: Голям всъдеход от Сибир

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                После твоята държава е дала близо пет милиарда долара за саботажи и бутане на правителството финала е взрива на една от най големите църкви в София и то по-време на погребение с целия военен и духовен елит на страната. И малко след това почват да пристигат само великите творения на руските конструктори.
                Б@хти, модерния прочит на съвременната история!!! От 1925 до 1945 са цели 20 години и една световна война... А в темата ставаше дума просто за всъдеход! Жалка картинка е това политизирано общество...
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #38
                  От: Голям всъдеход от Сибир

                  Коментар


                  • #39
                    От: Голям всъдеход от Сибир

                    На мен по-скоро ми прилича на зле прекопирана баничарка. Дълбоко се съмнявам в качествата му, съдейки по ежедневните ми проблеми свързани с съветски и руски недуразумения.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #40
                      От: Голям всъдеход от Сибир

                      Коментар


                      • #41
                        От: Голям всъдеход от Сибир

                        И все пак в края на краищата ще се намерили поне един който се е возил в тази машина и да си даде мнението за нея,че тук се коментира само за външен вид и други неща които никой не е виждал,а и темата стана от техническа с уклон към политическа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Голям всъдеход от Сибир

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Недей да ми преразказваш вестник Демокрация. 5 000 000 000 ( пет милиарда ) долара дал СССР за саботаж и бутане на правителството на Царство България?! Колко градуса ти ракия?
                          Ц! Не е ракия - явно е по-сериозно...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Голям всъдеход от Сибир

                            Сибир е сериозно нещо, не споря! Ама се чудя в Аляска и Канада какви камиони карат? Или там само с впрягове?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #44
                              От: Голям всъдеход от Сибир

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Сибир е сериозно нещо, не споря! Ама се чудя в Аляска и Канада какви камиони карат? Или там само с впрягове?
                              Според дискавъри наблягат на Чесна
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Голям всъдеход от Сибир

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Според дискавъри наблягат на Чесна
                                И с нея влачат дървата при дърводобива?
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X