Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

    Замислям се дали да не добавя малко кончета на Ленд Лорда..
    Моля споделете мнения, опит кой къде го е правил и за какви пари...
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

  • #2
    От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

    Абонирам се за темата, понеже и аз от доста време се чудя по въпроса, а сега след това, вече е съвсем готов, понеже има повечко спящи коне, които трябва да се събудят. Събрал съм доста информация, ама дай да почнем от годината на производство на твоя, понеже нещата са много различни при стария и новия компютър. Смяната се случва между моделна 2001 и 2002г. - т.е. в края на август 2001.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

      Вече година и половина съм чипосан,над 25 000км,нямам никакви проблеми.Доста осезаемо се осеща.За разхода на гориво много зависи от крака на педала.По принцип гори по малко, но сега му давам повече газ.Но моето мнение изцяло положително!За цена мисля,че дадох около 300лв.-Дискавъри TD5 2000г. автомат.

      Коментар


      • #4
        От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

        Дали да не питаш тук пишещия mumbler останал съм с впечатление че се занимава с "Ландровърска" електроника......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

          Ленд Лорда ми е набор 2000 г...
          Не знам с коя електроника е.
          Виждам по разни сайтове, че се вдига въртящия момент до 360 и конете до 165 срещу 350 лв на промоция.
          Но дали се пипа само електрониката или е добре се пипнат/добавят неща като филтри, интеркулери...
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #6
            От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

            Така, значи и ти си като моя случай. Стария комп е с чип, който не може да се препрограмира през OBD. Това води до три възможни решения:
            1. Power Box или подобно устройство, което се закача между компа и дюзите, като модифицира сигналите, без да изпадам в подробности. Слабо ефективно е, а и понеже ТД% е един от малкото 5 цилиндрови ПД двигатели, е неоправдано скъпо, понеже е слабо разпространено. Може евентуално да се дебне някое "втора ръка" от e-bay - изпадат за по 50-ина паунда, но рядко.
            2. Отваряне на компа и подмяна на чипа с препрограмиран такъв. За мен този вариант е малко рисков в БГ условия, поради факта, че ако "тунера" сгафи, е трудно да си намериш бързо ECU за да си подкараш пак колата.
            3. Търсиш ECU от след 2001-ва и си го препрограмираш на воля, докато си доволен от резултата. За съжаление се намират трудно, дори и в UK.

            360-те Nm са така наречения stage 1 - постигат се без други интервенции, само с електрониката. Има stage 2 и stage 3 (480 Nm), ама за там вече става сложно . Повече инфо има на TD5alive.com и други подобни UK сайтове.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

              Имам чип за 200кс. Карахме с него дифендъра- вървеше и гореше много и накрая разпори кулера. Най добре става на около 160кс. За да се сменя лесно чипа сложиха в компютъра някаква работа която позволява лесна смяна. С новите компютри става лесно, но са кът.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Къде да направя чип тунинг на LRD II TD5?

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                За да се сменя лесно чипа сложиха в компютъра някаква работа която позволява лесна смяна.
                Да, запояват слот - после чиповете се сменят само със щракване, като процесор на PC. Ама пак е тъпо - уплътняването на кутията след всяко отваряне..., а и самото запояване на слота си е рисково. Бих тръгнал по тоя път, ама ако първо съм се запасил с резервен компютър. Иначе, за самите мапове (горивни карти) има един интересен сайт - има дори и софтуер, с който сам може да си ги човъркаш.

                П.П. Как разпорихте кулъра? Освен ако не сте сменяли и турбината и да сте го карали на 2 атм., ама и тогава не би трябвало да се спраска - доколкото знам ги тестват на 4.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                  http://www.ebay.co.uk/itm/Land-Rover...item5af0cc3e3d
                  за това ли говорим?
                  отива към 650-700 лв....
                  Дори и да се вземе такъв то "plug and play" ли е?
                  т.е. само го заменям, без други настройки?
                  Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                  LZ2РSD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                    Не точно.
                    Това е комп като нашите, но вече чипосан. На програмируемите серийният номер започва с NNN.
                    И не е точно "P&P" - трябва да се "пасне" към колата: да си въведеш vin-а, номерата на дюзите и още разни глупости - това става с ровърски тестер, дори и от любителските - hawkeye, nanocom и т.н.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                      Днес намерих фирма, чиято оферта е около 200 лв за монтиране на новия чип и качване на новия софтуер.
                      Чак се чудя дали е възможно да стане толкова лесно. Страхувам се да не ми развалят нещо, че после да се чудя какво да правя без комп....

                      ето оттук...
                      http://www.tuneline-bg.com/?load=tun...rka=26&tID=847
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                        На мен на пръв поглед ми се струва малко съмнително. Особено това с "представителите" в страницата за контакти. Другото - цифрите, които посочват за след интервенцията, са много близки до тези, които в Англия се смятат за "stage 2" - т.е. постигат се с хибридна турбина и по-голям кулър. Не, че не могат да се постигнат и само електронно, но ефектът ще е в много по-голяма степен за сметка на завишен разход и с рискова температура на изходящите газове.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                          Човека по телефона звучеше убедително, но ти сега ме разубеждаваш....
                          Рискът от потрошаване на нещо не е ли само ако го натискам много? ако си го карам нормално трябва да даде икономия даже.
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                            Не става дума за потрошаване, ако изключим повишената вероятност да изкривиш изпускателния колектор (което е постижимо и без чип - въпрос на мерак). Въпросът е, че за да се постигнат тия цифри само по електронен път, се отива на територията на високите температури на изходящите газове, независимо дали го настъпваш много или малко. Това, понеже играеш само с горивото, а не правиш нищо с въздуха. Според англичаните това е безопасно само в рамките на stage 1 - 165к.с/350Нм. Повишеният разход идва точно заради липсата на достатъчно въздух и непълното изгаряне на горивото, като това е най-силно изразено в градски условия, с постоянното спри-тръгни по светофарите. Ако човекът ти вдъхва доверие и може да ти зареди друга горивна карта, която да се ограничава до тия цифри по-горе - ОК. Ама пак това с "представителите" малко ме кара да съм резервиран.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              Човека по телефона звучеше убедително, но ти сега ме разубеждаваш....
                              Рискът от потрошаване на нещо не е ли само ако го натискам много? ако си го карам нормално трябва да даде икономия даже.
                              Колега за въпросния човек във форума на VW не се изказват положително. Не давам мнение не искам да обидя никой но все пак имай го в предвид.Иначе си прав в интернет има толкова много обяви и мнения че човек трудно взима решение къде.Най-добре ако някой е слагал и е доволен от цена и качество да те заведе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X