Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

    Може. Аз си спомням да съм чел някаква сага по английските форуми с опит да се насади NNN комп на 10p двигател и при все пълното копиране на настройките от стария (с правилната техника), не беше тръгнал, като обяснението беше точно, че бил взет от Диско, а го слагали на Дифендър. Накрая бяха намерили друг NNN, вече от Дифендър, с който беше тръгнал. Това само по спомени от прочетено де, а и колко "честно" е било написано изобщо не мога да твърдя.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
      ...Другото е, че на всеки от новите може да се програмира имобилайзера.
      Ето изнинкна тук нов въпрос. На моя като минат 30 сек. като си го отключил и се имобилизира пак мотора и почне да мига диода на таблото - с ключа на контакт не се деимобилизира и не иска да запали - трябва да натиснеш пак бутона за отваряне на ключа и тогава. В Мото Пфое ми казаха като го препрограмираха как да отключва, че вероятно бил сменян или блока за алармата, или ЕКУ-то беше не разбрах, някакви кодове не били същите, както е бил произведен - иначе всичко друго си работи.

      Бобината около контактния ключ си е на място, искаха да ровят да търсят хардуерно нататък, ама ми трябваше колата и не я оставих повече.

      Значи щом се програмира имобилайзера, да им кажа да видят от това ли е?

      Коментар


      • #33
        От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

        То и моя Лен Лорд явно от Италианските магистрали беше с 4 скъсано шпилки и избушен интеркулер - сега всичко си е на мястото и колата направо литна.
        Честно казано сега вече се отказах малко то чипосване - защо да си рискувам здравето на камиончето..
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #34
          От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

          Не че и аз съм се втурнал да го чипвам, ама ей така от любопитство погледнах моя какъв е - NNW501200 пише на него, освен това има и стикер с ВИН-а. Това от ОБД-програмируемите ли е ? Щото не са NNN в началото...

          Коментар


          • #35
            От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

            Програмируем е. NNW са най-последните, след 2003.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #36
              От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

              Благодаря ти !
              Странно , че в Микрокат-а на излиза такъв номер.

              Коментар


              • #37
                От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                А какво ще кажете за това - http://www.ebay.co.uk/itm/Performanc...item3375f5286b

                Дали си струва да се пробва? Цената не е много висока а и за ранните модели (като моя), които не подлежат на лесно ремапване е добър вариант!?
                LR Disco II 99 - TD5
                www.lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #38
                  чип за Дискавъри

                  Здравейте колеги,
                  Имам желание да сложа чип на Диското/Discovery II TD5.
                  Откъде мога да купя чипа?
                  Препоръчайте и читав майстор или сервиз във Варна, който да го монтира.

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  Прочетохте ли това
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-04-14, 10:16.

                  Коментар


                  • #39
                    От: чип за Дискавъри

                    Здравей колега, виж това:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=165316
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                      Здравейте, колеги искам да попитам тези който вече са чип на Диско 2 имат ли усещането, че някак мотора става малко по шумен и като, че ли на свободна скорост като е загрял мотора е по неравномерен, като работа смисъл самите вибрации на двигателя са големи.Искам да уточня,че според момчето, което ми го сложи ми сложи чипа, ми каза, че оптимално мощността се вдига с до 30% от заводските параметри и по-принцип е така и при мен, ако това има значение.Иначе като вървене и мощности и усещане разлика е голяма сравнение от преди и разхода на дългопада с почти 1.5-2л.на сто.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                        Как така 30% повече мощност...? Ще му видиш сметката на мотора...
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                          Искам да кажа,че според момчето, което ми сложи чипа каза, че това е отпималната мощност без да има проблем за мотора.Смисъл моя като к.с сега след слагане на чипа е около 165-170 к.с което според майстора е най-безопасно и оптимално, за да няма проблеми по мотора.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                            Как така 30% повече мощност...? Ще му видиш сметката на мотора...
                            И що да му види сметката? Моторетката носи доста - тия 30% реално значат към 180к.с., което си е стандарта за така нареченото 2-ро ниво, но не се постигат само със софтуера. Иначе максимумът, за който аз съм чувал да е постигнат е 234, с 250НМ на 1200 оборота и към 430 на 2000.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                              Първоначално публикуван от anbez Преглед на мнение
                              Здравейте, колеги искам да попитам тези който вече са чип на Диско 2 имат ли усещането, че някак мотора става малко по шумен и като, че ли на свободна скорост като е загрял мотора е по неравномерен, като работа смисъл самите вибрации на двигателя са големи...
                              Едно уточнение във връзка с това питане: при чипнат компютър, правилната работа на дебитомера явно е много по-важна, отколкото в сток вариант. Преди чипа имах проблеми с дебитомера и дълго време го карах разкачен. После го смених и разликата спрямо разкаченото положение беше едва забележима. Малко преди да го чипна, новият дебитомер почна пак да се държи неадекватно (беше Бритпартски), и скоро след подмяната на чипа пак го разкачих. Вчера най-после сколасах да сложа нов дебитомер и този път разликата спрямо разкачен е значителна, както във вървене, така и от към вибрации. Обяснявам си го така - според книгите, при разкачен дебитомер компютъра ползва "стандартна" горивна карта, която уж се влияе само то оборотите на двигателя. Уловката е май в това, че тази карта не е реален втори файл, а изглежда се получава чрез прилагане на някакви "корекции" на основната, която е записана в чипа. И понеже основната вече е модифицирана, то корекциите е възможно и съвсем реално, да довеждат до лоши режими на работа на двигателя, при определени условия. В моя случай определено вибрациите на празен ход бяха в повече и субективното ми усещане беше за по-късно впръскване на горивото в диапазона до към 1500об/мин.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                                Моето Диско с чип работи тихо и равномерно, няма вибрации както при студен, така и при топъл мотор.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X