Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

    Спортен филтър за повече въздух?
    Тебе тези причини ли те спират да го направиш?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #17
      От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

      Спортния филтър не решава нищо. Реално стандартният филтър е преоразмерен с около 40%. Проблемът на ТД5 откъм въздух е тесният фабричен интеркулър, който при теб е още по-тесен, заради радиатора на автомата.
      И не - аз всичките тия работи вече съм ги свършил - виж темата за подаръка на Гошо в общите приказки. Единственото, което ме спира за момента е, че нямам доверие на родните "тюнъри" в частта с презапояването. Затова няма да рискувам, докато не си осигуря резервно ECU. Ако пък си намеря от новите, може и да седна сам да си направя мап, който да ми пасва най-добре на желанията.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #18
        От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

        Имаме 2бр. ЛР Диско-2, Td5. Произведени дек. 1999. Гуми 245/70 16. Едното е нормално - 138 к.с., а другото е с чип. По две независими мнения мощността му е 165/168 к.с.
        Ето наблюденията ми за поведението им на пътя:
        - мах скорост 140 км/ч. - еднаква;
        - разход при 90-110 км/ч - 9-10 л/100 км - еднакъв;
        - ускорение - на всички скорости чувствително по-бързо е при този с чипа. Това има практическо значение при градско и при изпреварване.
        ПП. Жена ми твърди, че с „по-слабото“ Диско за проба е вдигала 160 км/ч. Съгласих се с „особено мнение“ (мисля, че „неволно“ преувеличава с има/нема 20км).
        Нема да си развалям семейството за 20 км я !
        Последно редактирано от trapper; 10-05-13, 20:45. Причина: ПП.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

          Къде го правихте чипа и от колко време е това?
          ако желаеш да споделиш разбира се....
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #20
            От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            - ускорение - на всички скорости чувствително по-бързо е при този с чипа. Това има практическо значение при градско и при изпреварване.
            Иване, то точно това е идеята. Никой не очаква тая тухла да хвърчи с 200 по магистралата. Всъщност 140 по километраж с твойте гуми са около 132 реално. А с мойте - реални 132 са 120 на километража.
            Идеята е основно (за мен специално) да не се налага да минавам на по-ниска предавка по дългите баири; или ако трябва да намаля на баира зад някой, после да мога да си се ускоря спокойно на същата предавка. Мен поне това ме интересува. А от карането в определени участъци на по-висока предавка без зор е съвсем нормално да се реализира и малко по-нисък разход.

            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
            Къде го правихте чипа и от колко време е това?
            ако желаеш да споделиш разбира се....
            Не знае. Той така го купи и даже не знаеше, че го има известно време.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

              Когато го купувах не знаехме, че има чип. Но го харесах, сред многото тествани на пазара, защото беше „по-бърз“ от другите. Чипът го „засече“ после един колега от форума с джобния си комп случайно, докато ми оправяше някакви настройки. При мене е от 2 години и + 50к км. Нямам оплаквания от чипа.
              Ефектът от тунинга се усеща най-вече при студено време. Тогава тоя тежък „камион“ направо е „резачка“ .

              пп. Димо е прав с мнението си, разбира се. Интересно, че ефектът от чипа е най-усезателен при ускорение на 5-та.
              Последно редактирано от trapper; 10-05-13, 20:52. Причина: пп.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #22
                От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                Каква 5-та предавка? Аз мислех, че моята автоматика е до 4-та....
                Чудя се дали ще има по-голяма гаранция ако пратя ЕКУ-то в Англия да ми го направят - виждам че има и такива опции.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-05-13, 13:21.
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #23
                  От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                  Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                  каква 5-та предавка? аз мислех, че моята автоматика е до 4-та....
                  чудя се дали ще има по-голяма гаранция ако пратя ЕКУ-то в Англия да ми го направят - виждам че има и такива опции.
                  5-та, понеже на Иван и двата са му с ръчни скорости. Моя също.

                  Ако тръгнеш на варианта Англия, по-добре пиши един мейл на момчетата от Alive. Могат да направят нещо по-смислено от това да ти презапояват чип в твоя комп - трябва само да им изпратиш един файл със записа от твойто ЕКУ (те ще ти обяснят как се прави - трябва ти само nanocom или hawkeye, все има поне един във Варна или наблизо) - после ще ти прехвърлят настройките в комп от новите, ще ти направят и мап, и ще ти пратят готовия комп, който само ще размениш с твоя. Като цена ще излезе горе-долу същото, като да им пратиш твоя и да го презапояват. Една от причините да не се намират компютри от новите е точно, че фирми като Alive имат договори с английските морги да ги изкупуват на едро.

                  Има и още нещо, което само съм чувал и съм чел намеци за него по форумите, но не съм видял някъде официално да се предлага - вариантът при смяна на чипа в нашите компютри да се монтира такъв, който да може вече да се презаписва през OBD-то. Не виждам причина да е невъзможно, но не съм намерил и категорично потвърждение, че е правено и работи. Ако някой каже, че може да се направи това в БГ, вероятно ще се изкуша да рискувам
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                    Е добре, да видим дали съм разбрал нещо...Мойто хубавец е TD 5 края на септември 2003 модел 2004, автомат - от последните фейслифта. Значи какво - може да се препрограмира или там да се влезе, или мап - не разбирам чак толкова - без чип, или поене или смяна на елементи? Доколкото знам TD 5 са с 2 компютъра - за Дефендър 120 - и колко беше коня и за Диско 137 май беше. И какво се прави при Диско и какво е първото следващо ниво, без рискове за мотора и опасност от например прегряване? И кой може да го направи добре и сигурно? Имам предвид, че като го купих Диското беше иначе перфектно, само че вече с изкривен изпускателен колектор и скъсани 4 шпилки - почти задължително било казаха ми, не искам да влизам пак в това приключение, смених всичко с нови оригинални без да си играя с шлайфане, върви си добре и така.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                      И по-горе писах - за да се покриви колектора не е необходим чип. Тежък крак и куха глава са достатъчни.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        И по-горе писах - за да се покриви колектора не е необходим чип. Тежък крак и куха глава са достатъчни.
                        Е, ясно, и все пак - може ли един - два примера какво по - точно може да направи тежкият крак и кухата глава, че да го покриви? Аз качвам например Предела при 35-38 градуса навън, като ограничавам автомата до 3-та, с не повече от 3000 оборота и след натоварване никога не спирам и не го гася. Горе на равното и надолу продължавам с известно натоварване, не го оставям изведнаж да му олекне. С повече от 130 при жегите сега не съм го карал. По черен път и извън пътя - винаги на бавни. Никога не съм му виждал стрелката на температурата да мръдне от средата. Ама тя май там се държи от софтуера до един момент да не шава много? Какво му правят, че да покривят колектор и да скъсат 4 шпилки без чип? А, мийте радиаторите отвътре навън с пароструйка без много налягане при първа възможност, доста излиза, ако не е мит и ако не излезе - може да прегрее.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                          Здравейте, поради това, че се оглеждам за Дефендърче попрочетох малко за ECU- на ТД5. Съществуват няколко вида компютри. До 2002 година се монтират компютри които са специфични и не взаимозаменяеми за модела- дефендър/дискавъри. След 2002 се използват универсални компютри с партидни номера NNN000120-които са еднакви за Деф/Диско, програмируеми са и се програмират за всяко МПС. Според LR новите компютри трябва да са взаимозаменяеми със старите (ново ECU на старо МПС може, обратното не), но реално не е така. Проблема е, че ако имате МПС преди 2002 и му стане нещо с ECU-то, то трябва да си намерите само и единствено от морга, но от донор същия модел. Производството на ECU от стария модел е преустановено.... По отношение на тунинга на ECU след 2002 година има няколко варианта- или си вадите компа целия и го пращате или ако имате необходимото устройство тунинг специалистите ви изпращат файла с новата карта и сами си я поставяте. Според отзиви по форумите, след правилния ремап температурата на мотора даже и пада. Но най-добре ако се постави и по-голям интеркулер.Поздрави
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                            Първоначално публикуван от phil05 Преглед на мнение
                            Какво му правят, че да покривят колектор и да скъсат 4 шпилки без чип?
                            Комбинация от много фактори - на първо място позапушена генерация, като се комбинира примерно с немско каране по магистрала (150+ км/ч) и като опция нещо тежко закачено отзад (платформа, каравана) и си готов. От това, което съм чел, препоръчителното решение е точно шлайфане на вече изкривения колектор, а не смяната му с чисто нов. Причината - уж колектора се кривял само веднъж и като си заеме новата форма не мърда повече - въпрос на освобождаване на напреженията в "деликатни" точки на фабричния дизайн.
                            NNN компютрите също имат различни версии и не всички могат да паснат на всяка машина.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                              Хмм..логично. Моя от Италия - явно само аутобан беше каран, за добро или лошо, само колектор беше изкривен и дреболии, иначе отвсякъде беше като нов, за 10 дни му поиздрасках боята повече от колкото беше за 9 години и то по улиците, не навън. Позапушена генерация - как може да с провери, какво и къде да гледат ако го закарам някъде, ако не знаят? Има ли катализатор? Аз не знам. А иначе за шлайфането - и аз исках да го шлайфам колектора, но се появиха едни съмнения и почесване по главата било трудно да го хванат и центроват както трябва на масата, че нямало как да стъпи и бил триизмерен (многоизмерен) детайл...и си викам я по добре нов.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде да направя чип тунинг на Land Rover Discovery II TD5?

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                ...
                                NNN компютрите също имат различни версии и не всички могат да паснат на всяка машина.
                                Напротив... по същество компютрите са едни и същи. Разликата на вариантите е защото когато се купуват оригинални9 нови са настроени за всеки модел и екземпляр . Но точно защото са програмируеми могат да се препрограмират- е разбира се с правилната техника. Даже се продават такива "отворени" из нета. Докато при старите няма никаква такава възможност. Другото е, че на всеки от новите може да се програмира имобилайзера.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X