Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Класация на марки и модели двигателни масла...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Класация на марки и модели двигателни масла...

    Предлагам всеки да каже какво масло ползва за своя джип(бензин или дизел), дали е доволен, какво е ползвал преди и защо го е сменил, и т.н.
    Мисля, че така ще се получи една по-пълна и реална представа за различните марки масла, защото в магазина се хвалят всички видове и всеки продавач се кълне, че неговото е оригинално и най-добро. А от практиката по-добро няма...

  • #2
    До: Класация на марки и модели двигателни масла...

    ползвам двигателно лемфьордер.от няколко години.сега нещо му смениха името май

    Коментар


    • #3
      До: Класация на марки и модели двигателни масла...

      MOBIL Super S 10W40.
      Такова се препоръчва за Лада Нива от завода производител, което според мен е важното.
      Прикачени файлове
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        До: Класация на марки и модели двигателни масла...

        е сега ще стане голямо надцакване.МИДЛАНД,МОТУЛ
        ПАВКО
        0888802068

        Коментар


        • #5
          До: Класация на марки и модели двигателни масла...

          Pajero 2.5TDI '92. Карам с Mobil Super M 15W40 - лично за мен - пълен боклук! Не се вслушах в съветите на приятелите, че мобил е "ментосан" яко и сега като не е работила колата повече от половон час и при паленето лампата свети към 4-5 секунди. А съм го сменял преди нема и 4000 км. Сега мисля да мина на Motul 15W50 защото отзивите за него са добри.

          П.П. Имам една книжка - "Моторните масла - Знаем ли достатъчно за тях". Питам модераторите би ли било проблем да я сканирам и да я кача тук без да имам изрично разрешение от фирмата разпространител, тъй като книжлето се разпространява безплатно. Мисля, че това би било много ценно за всички членове и гости на форума.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Класация на марки и модели двигателни масла...

            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
            Pajero 2.5TDI '92. Карам с Mobil Super M 15W40 - лично за мен - пълен боклук! Не се вслушах в съветите на приятелите, че мобил е "ментосан" яко и сега като не е работила колата повече от половон час и при паленето лампата свети към 4-5 секунди. А съм го сменял преди нема и 4000 км. Сега мисля да мина на Motul 15W50 защото отзивите за него са добри.

            П.П. Имам една книжка - "Моторните масла - Знаем ли достатъчно за тях". Питам модераторите би ли било проблем да я сканирам и да я кача тук без да имам изрично разрешение от фирмата разпространител, тъй като книжлето се разпространява безплатно. Мисля, че това би било много ценно за всички членове и гости на форума.
            същия случай с мобил.само че на опел.свети маслото .смених още новото масло мобил с друго и се оправи.за книжката няма да е лошо да я видиме повече хора.

            Коментар


            • #7
              До: Класация на марки и модели двигателни масла...

              Само Приста...Ако няма доливам Шел, то така и така тече като чУшма и винаги е пресно...Има-няма 10-12 литра на седмица...

              К`ви са тия глупости???
              Купувайте само масла с произход. Аз купувам от Канекс, преди Делфи, сега Шампион.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                ама ти си в софия.тука нема такива работи само боклуци

                Коментар


                • #9
                  До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  ама ти си в софия.тука нема такива работи само боклуци
                  Е, поръчвай на Золтан, като идва ще ти докарва, хем цените са добри.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                    Ще споделя мнения на мои клиенти.
                    Продавам руски масла на LUXOIL и Олрайт.Казват,че с тези масла разходът им е намалял на 50%.Особено с LUXOIL .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                      Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                      Казват,че с тези масла разходът им е намалял на 50%.Особено с LUXOIL .
                      Разхода на кое????
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Разхода на кое????
                        На бира...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                          На масло естествено.
                          А на бирата се е увеличил.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            На бира...

                            Eeeeeee като ти падне разхода на масло би трябвало да се се увеличи разхода на бира
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Класация на марки и модели двигателни масла...

                              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                              същия случай с мобил.само че на опел.свети маслото .смених още новото масло мобил с друго и се оправи
                              И аз затова говоря - пълен боклук! Имам същия проблем! Утре сменям!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X