Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара битова нафта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стара битова нафта

    Открих в дядото стара/Тодор-Живково време/ битова нафта. Въпроса ми е става ли да я използвам за ЮМЗ-то и ако да как да я преработя освен отаяването и минаването през цедка. Ясно ми е че ще трябва и да се смесва с "нова" нафта,но колко на колко?
    Последно редактирано от Emil Manev; 03-05-13, 18:07.

  • #2
    От: Стара битова нафта

    Абсолютно нищо и няма , черна като катран сипвай смело аз имах едно занемарено мазе и миналата година реших да го почистя за да го ползвам . Там намерих два варела с по 80 и 120 литра освен, че има малко повече масълце в нея , което не е никак зле -колата си вървеше доволно .
    Land rover 2.5 tdi
    0884035413

    Коментар


    • #3
      От: Стара битова нафта

      Може да се ползва без проблем, още повече,че се слага на ЮМЗ.
      Аз слагам такава на Сеат Ароса 1,7 SDI .В началото я смесвах 1:1 с дизел от бензиностанция, но последствие започнах да слагам само от битовата. И това близо година.Имай предвид, че тази нафта е с по-високо съдържание на парафин и зимата задължително трябва да се смесва с нафта от бензиностанцията. И горивния филтър се сменя на два пъти по-малак интервал -това при положение, че караш само с такава нафта.
      „Свободата е скъпа, но си струва“

      Коментар


      • #4
        От: Стара битова нафта

        ЮМЗ-то направо ще пее с такава нафта особенно в такива температури. Бих ти препоръчал да добавиш 30 л. нов дизел на 100л.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #5
          От: Стара битова нафта

          Ясно, значи става. Сега се замислех, ако има вода в дизела, какво правя? Не мога да разбера дали е чист....Беше в едни варели, ама знам ли...

          Коментар


          • #6
            От: Стара битова нафта

            Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
            Ясно, значи става. Сега се замислех, ако има вода в дизела, какво правя? Не мога да разбера дали е чист....Беше в едни варели, ама знам ли...
            Пресипи го в 10 литрови туби и ше разбереш ако има вода на дъното поне , ще разбереш и няма да я сипеш -водата е по тежка от нафтата и пада на дъното .
            Land rover 2.5 tdi
            0884035413

            Коментар


            • #7
              От: Стара битова нафта

              Първоначално публикуван от jorotk Преглед на мнение
              Пресипи го в 10 литрови туби и ше разбереш ако има вода на дъното поне , ще разбереш и няма да я сипеш -водата е по тежка от нафтата и пада на дъното .
              Ясно
              оффтопик: Фронтерата от аватара да не е продадена в Свиленград

              Коментар


              • #8
                От: Стара битова нафта

                Да преди повече от половин година .
                Land rover 2.5 tdi
                0884035413

                Коментар


                • #9
                  От: Стара битова нафта

                  Сипвай я спокойно тая нафта е по добра от горивата продавани в поне половината бензиностанции сега .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стара битова нафта

                    Преди 7-8г. се оказа, че имало "забравени" стотина литра автомобилна, от преди '90, в едно еднотонно варелче у нас, та добре ми дойдоха.
                    Беше черна и по-мазна, щото е с много парафин, ама БДС-то по онова време беше такова.

                    Сипвай смело !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стара битова нафта

                      Не съм чул сега да има изискване да е с по-малко парафин. Виж, за сяра може и да има разлика.
                      В стара нафта проблем са сярата и механичните замърсявания според конструкцията на двигателя. За ЮМЗ - едно филтриране през горивен филтър е достатъчно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стара битова нафта

                        Беше преди 10 - 12 години . Един съсед правеше пристройка зад къщата и понеже няма как да влезе механизация всичко се копаеше на ръка . Беше си уредил един Камаз самосвал от Редки метали и товареха . Шофьор нямаше и човека ме помоли да му го изкарвам като го напълнят веднъж на 2-3 дни . Направих няколко курса и на третия едвам се довлякох до една бензиностанция свърши нафтата . Викам му пич трябва да зареждаме . Човека вика в мазето имам един правен варел към 300 литра нафта за печките от онова време . Гледам грамотно направен варел с кранче на 15 - 20 сантиметра от дъното . Пускам нафтата чиста като вода утаила се идеално за годините налях я в камаза а той като хукна не усещаше товара . Миналата есен един комшия ми даде пак 3 туби такава от татово време още я сипвам на мотокара перкинза даже спря да пуши
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стара битова нафта

                          Болгара, гори от тази за отопление дето е червената. 3ти сезон няма проблеми, само дето при червената нафта се слага и малко двутактово масло. Ще я изкара през ауспоха не се притеснявай

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стара битова нафта

                            Вече започнах да доливам и на ЮМЗ-то и на Владимиреца от битовата нафта , и за сега проблеми няма. Живи и здрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стара битова нафта

                              Около 400 литра източих ,като чистих мазата и ги занесох на село ,но така и не смея да налея на тракторите от тях, понеже баща ми тогава е смесвал нафтата за отопление с газ за горене. Навремето и двете горива са били смешни стотинки и ефекта -нафта и газ е бил по-добър, но не ми се рискува и пак откъдето дошло там и отишло, сега с тая смес подпалваме котела зимно време

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X