Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?


    Здравейте Колеги ,

    Нов съм в този форум и много се радвам ,че открих място схора със сходни с моите интереси. Особенно що се отнася до Mercedes G.

    Понеже мисля да сикупувам джип за разодки в пресечени местности съм твърдо решен ,че това трябвада е Mercedes G. Могада си позволя такъв джип набор горе долу от 80те. Гледам ,че има обяви за G класи 1986-89 година по 7-8хиляди лева. Това са възможностите ми.

    Въпросът ми е ,от тези „набори“ какво е по-удачно дизел или бензин на газ. Естествено един отосновните фактори е разходът, но разчитам на хора като вас да ми кажат кое епо-удачно, кой двигател какви слабости и предимства има.Всъщност даже не съм на 100%запознат с това какви конкретни двигатели има от тези години. Знам за няколкоосновни като G230 , G270 , G300. Имайте впредвид ,че съм начинаещ ,затова все още нямам кой знае какви познания в материята.Като за начало ще избягвам най-хард терените.Иначе като цялоофроудът ми е позната материя но с мотор, Suzuki Rm125 двутактов J,товае машината която карах до съвсем скоро.

    Предварително Благодаря,ако съм обърал някое правило нафорума съжалявам J


  • #2
    От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

    Има доста запознати във форума,но явно им е писнало да повтарят едно и също!Разгледай темите в подфорум Мерцедес и ще откриеш отговорите!Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

      За тези пари единствения читав дизел е 300д петак мотора,тромав но здрав,или взимаш 230,който е доста слабичък за по хард изпълнения или скачаш на 280,но с малко по сериозен разход(20-22 градско газ)

      Коментар


      • #4
        От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

        Нафта, разбира се.

        Коментар


        • #5
          От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

          617
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            617
            Ти тоя трактор карал ли си го

            То и 616 е чук без дръжка амааа

            От цедес 460 единствено 280 мотора става за нещо, това ако 60/100 в гората не те притесняват.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

              Благодаря ви ,а дизелът колко харчи в гората? А за в града не ме притеснява честно казано си имам друг мерджан за града

              Коментар


              • #8
                От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение

                . Естествено един отосновните фактори е разходът,
                Абе то май разхода за гориво няма да е най–голямото перо в разходите с Мерцедес за тия пари от тези години!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Абе то май разхода за гориво няма да е най–голямото перо в разходите с Мерцедес за тия пари от тези години!
                  Най-вероятно, но все пак разходът си е фактор. Аз предполагах като цяло , че G класата е супер здрава машина , в сравнение поне с другите конкуренти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ти тоя трактор карал ли си го
                    .
                    Да,баааавно пьрвите 2 минути,после се сьбужда.

                    За автора на темата - забележи колко коня и от кои години са тия мотори и в какво сьстояние ще са тенекиите на джипката.Супер яка е ако не я вадиг от гората,но пьк на магистрала нямаш равен или по-бавен от тебе.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Да,баааавно пьрвите 2 минути,после се сьбужда.

                      За автора на темата - забележи колко коня и от кои години са тия мотори и в какво сьстояние ще са тенекиите на джипката.Супер яка е ако не я вадиг от гората,но пьк на магистрала нямаш равен или по-бавен от тебе.
                      Благодаря много за инфото Само за гората ми трябва. А да попитам още един въпрос тогава , мястото му може би не е в този раздел ,но все пак. Един мой приятел много ми хвали Land Rover Discovery 1 2,5 Diesel, случайно някой да направи едно сравнение между Г и ЛР ? Предварително благодаря

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                        Първоначално публикуван от burgas_offroad Преглед на мнение
                        сравнение между Г и ЛР
                        Тва е като кон и кокошка.
                        Гейката може да се сравнява с дървендъра, ама с диското нямат нищо общо.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Тва е като кон и кокошка.
                          Гейката може да се сравнява с дървендъра, ама с диското нямат нищо общо.
                          Много ли е зле Дискавърито за офроуд ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                            Сравнено с кое от тия години,с Гто ли?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mercedes G class 86ти-89ти набор -> Дизел или Бензин на газ ?

                              Слушай ся, вземи си патрул У60 и карай докато не го строшиш, което е трудно. После ако още имаш мерак за гейка си вземи, тамън ще имаш някаква бегла идея в какъв филм се пускаш.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X