Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлика на трактор Т40ан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлика на трактор Т40ан

    Здравейте,имам проблеми с управлението на трактор Т40ан,хидравликата отказа и е много трудно да въртиш волана моля ако някой е наясно да ми помогне

  • #2
    От: хидравлика на трактор Т40ан

    А навеса вдига ли ?

    Коментар


    • #3
      От: хидравлика на трактор Т40ан

      Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
      А навеса вдига ли ?
      навеса работи,вдига и сваля нормално ,само управлението го няма заработва на моменти но рядко

      Коментар


      • #4
        От: хидравлика на трактор Т40ан

        Започни от разпределителя.

        Коментар


        • #5
          От: хидравлика на трактор Т40ан

          Здравейте, незнам дали пиша в правилната тема но неможах да намеря сходна. Ако някой може да даде акъл ще съм благодарен, става въпрос за два хидравлични цилиндъра от ремарке
          ''ЕЛЕНА'' искам да ги използвам за повдигане на една рампа. Но неразбирам много от хидравлика смятах да купя хидравлична помпа от ЮМЗ и да я куплирам с двигател но стигам само до тук. Незнам маслото в какъв съд седи с две думи незнам какво ми трябва за да задвижа цилиндрите, ако някой може да ми обясни ще съм много благодарен!

          Коментар


          • #6
            От: хидравлика на трактор Т40ан

            Здравей;
            За маслото ти трябва някакъв резервоар без значение какъв важното е да е затворен но в горният му край или на капачката да има малка дупчица за отдушник, също така вместимостта му трябва да бъде малко по-голяма (няколко литра) от количеството масло което побират цилиндрите и помпата.
            Друго което ти трябва е разпределител с който да управляваш цилиндрите също така ти трябват и маркучи.

            Коментар


            • #7
              От: хидравлика на трактор Т40ан

              Така до тук ясно. Сега ако може и малко по-подробна информация предполагам мога да си направя аз резервоара исхода му към помпата предполагам трябва да бъде максимално ниско
              за да непоема много масло, помпата си засмуква маслото предполагам не е нужно резервуара да седи по високо от нея. Р
              азпределитела какъв трябва да бъде, цилиндрите са с един вход ''еднодеистващи'' (незнам дали така се казва при хидравликата). Предполагам са на принципа на маслените крикрчета напомпваш и след това отвиваш гаиката и се испуска налягането и се прибират. Друго което да те питам помпата постояно ли трябва да бъде задвижвана смисал ако се дигнат буталата на мах и не спра двигатела да я задвижва да нестане прекалено голмо налягане и да избие от някъде или тябва да работи докато се дигнат и да спре (можеби изглежда малко глупав въпроса ама човек като незнае).Ако може да ме насочиш към някоя хидравлична помпа дали ще е от ЮМЗ или Болгар незнам също така за распределитела ако може мало информация на какъв принцип деиства работил съм малко с пневматика но предполагам тези расределители не си приличат много , и от къде мога да ги закупя аз гледах разни саитове за хидравлични помпи но 1во са няколко модела и 2ро не ми говорят коя ще е подходчща. Маркучи принципно имам те са с една дълга метална тръба но наи–вероятно ще трябва да ги сменя не ме устройва дължината им а и като ги гледам са се нацепили се пак минава бая голямо налягане!
              Благодаря за помощта!

              Коментар


              • #8
                От: хидравлика на трактор Т40ан

                Резервоарът трябва да е по-висок от помпата. До нея маслото стига на самотек. Това дали помпата трябва да работи постоянно, зависи от това какъв разпределител ще използваш. Ако е от ЮМЗ/Болгар, не е нунжно да работи постоянно, т.е. оставяш лоста на неутрално положение и техниката си остава на място. от тук нататък всичко зависи от това колко ти държът цилиндрите.
                Кольо Динев

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравлика на трактор Т40ан

                  За резервоарът разбрах имам в предвит даже от какво ще го направя. Двата цилиндъра ще се вдигат заедно както са били и преди с троиник ще смена маркучите само, немога да разбера друго включвам двигатела завърта помпата и буталата излизат, когато излезнат максимално и не спра помпата няма ли да продължи да прави се по голямо налягане и да стане беля или трябва щом се вдигнат буталата да спра помпата немога да го схвана нещо. Също така да приемем че буталата са на макс и спра помпата кое ще задържи налягането нещо като възвратен клапан ли или самия распределител играе тази роля, и след това от распределитела ли се испуска налягането за да се приберат буталата , гледах разпределители едните са ръчни а другите са с бобина може би ще се спра на тези с електрическите че иначе трябва доста дълъг маркуч да карам. Даите малко повече информация за распределител и от къде мога да го закупя също така и хидравлична помпа нямам претенции дали ще е на ЮМЗ / Болгар, също така някои ако знае с кви обороти трябва да я задвижа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравлика на трактор Т40ан

                    Дали хидрорапределителя ще бъде с механично или електрическо управление принципа на действие е един и същ,но мисля,че при тези с ел.управлението нямат плаващо положение,а може и да греша.
                    Претоварване на хидр.система не би трябвало да се получи,ако всичко е спазено при монтажа.В разпределителите има монтирани предпазно преливни клапани които имат за цел да регулират в определени граници работното налягане в системата и при достигане на зададеното налягане пропускат течността обратно към резервоара.При сегашните разпределители/руските машини/ нормалното налягане е от порядъка на 130 атм./бара.
                    Разпределителите по конструкция биват няколко вида:
                    Най-използвани сега са тези с четири положения на плунжера и с три.
                    При разпределители с четири положения разпределението на позициите е следното.
                    Повдигане,неутрално,спускане и плаващо.При тях във всяко едно от положенията ръчката има фиксирано положение.
                    Когато повдигаме или спускаме ръчката/плунжера/се връща сама от фиксираното положение към неутрално от клапан вграден в плунжера при определено налягане за което е регулиран клапана.При плаващо положение течността свободно се движи и в двете посоки и работния орган/буталото/може да бъде върнато в изходно положение от приложена външна сила.
                    При Вашия случай ще трябва да се използва такъв разпределител.
                    При този с трите положения има позиции без да може да се фиксират.Плунжера/ръчката/ се връща сама в изходна позиция веднага след като се премахне механичното усилие приложено върху него.При тези разпределители няма плаващо положение.
                    Разпределителя когато е в неутрално положение не пропуска течност нито в едната нито в другата посока и работния орган остава застопорен в определена позиция.За да бъде приведен в действие трябва разпределителя да бъде преместен в някое от работните се положения за повдигане или спускане това са процеси извършвани принудително под въздействието на течността която е под налягане създадено от хидр. помпа.
                    Хидр. помпа няма значение от каква машина ще бъде.Най-използвани сега в руските трактори са НШ-10 и НШ-32 и по-рядко НШ-52.Става въпрос за тракторите ТК;МТЗ;ЮМЗ.Подбират се по дебит и посока на въртене.По дебит се подбират в зависимост какъв ще бъде работния орган-какво количество течност му трябва като дебит и скорост на действие.По посока на въртене биват с ляво и дясно въртене.Така,че трябва да се има предвид на къде/в какво посока/се върти задвижващия вал.
                    Оборотите при които се получава посочения на табелката на помпата дебит са приети да бъдат 1400 за минута.
                    Всички тези части могат да бъдат закупени от всеки един магазин за селскостопанска техника.Има и такива специализирани магазини за хидравлични системи и прибори.
                    Последно редактирано от Stefan55; 03-06-13, 00:36.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравлика на трактор Т40ан

                      Е... евала...
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравлика на трактор Т40ан

                        Благодаря за изчерпателния отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидравлика на трактор Т40ан

                          Колега balistick изчисти си малко кутията,че да може да приемаш нови съобщения. Иначе няма как да ти пиша. Нямам нищо против да ти помогна с каквото мога.Ако искаш и на скайпа може да работим.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидравлика на трактор Т40ан

                            В кутията имах само 1 съобщение и не получавам други, мейла ми пише че имам съобщения от еди кои си и че ми е пълна кутията пише следваите линка за да видите съобщението
                            и нищо. Сигурно нещо съм объркал, ако може някои Модератор да помогне.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X