Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Положение на стрелката за температура

    Скоро мерих и аз заради проблеми с парното. Трябва да показва толкова градуси, колкото отваря термостата. Плюс минус градус два не е от съществено значение.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #47
      От: Положение на стрелката за температура

      Сигурен ли си? На загрял двигател и отворен термостат? Струва ми се малко, след преминаване на антифриза през целия двигател и главата трябва да се затопли според мен. А и бензиновите двигатели трябва да поддържат около 85-95 градуса за добра работа...

      Къде точно направи замерванията? Аз мерих точно на кривката която излиза от главата до делкото. От нея после влиза в радиатора отгоре..... Мерил съм от 2 см разстояние за да има по малка грешка....

      Не мога да реша в крайна сметка загрява ли ми, или не?

      Коментар


      • #48
        От: Положение на стрелката за температура

        Само да поясня, че става въпрос за Дискавърито ми, а не за Феро. Него го продадох преди почти две години. Имах проблем с парното на Диското и си купих инфрачервен термометър. Мерих на тръбата която отива към радиатора на парното. Показа 82 градуса. Термостата ми е също на 82 градуса. Мерено от 30 сантиметра, защото така пише, че трябва на термометъра. Не знам, колко му е точноста, но прилича да е истина. Да има разлика най-много 3-4 градуса според мен от действителната температура на антифриза в системата.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #49
          От: Положение на стрелката за температура

          Да, сега разбирам, благодаря!
          Информация си е и ще е полезно...
          Все пак да уточня - към метална тръба или към гумен маркуч насочи термометъра? Ако е към маркуч - поне 10 градуса ще убие....

          Коментар


          • #50
            От: Положение на стрелката за температура

            Метална тръба. От къде си?
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #51
              От: Положение на стрелката за температура

              Ясно, значи няма грешка...

              В София съм, колата е на майната си...
              Държи температурата по средата и малко над нея. На термометър показва 87 - 92 градуса. Покачва температурата при движение на висока предавка по нанагорнище. При минаване на ниска предавка и форсиране пада бързо. Радиатора си остава студен и зиме и лете. Не губи антифриз. Капачката е сменяна. Радиатора свети. Водна помпа е сменена. Термостат е сменян. При огледа на блока при смяната на водната помпа - свети. Парно има и не влияе на стрелката на температурата. Вече не знам какво да си мисля.....
              Дайте някакъв акъл!

              Коментар


              • #52
                От: Положение на стрелката за температура

                Жоре, ако тръбата е била боядисана и особено ако е матова, може да разчиташ на някаква точност. Ако е била лъскава има доста подводни камъни и един коефициент, дето се настройва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение
                  Ясно, значи няма грешка...

                  В София съм, колата е на майната си...
                  Държи температурата по средата и малко над нея. На термометър показва 87 - 92 градуса. Покачва температурата при движение на висока предавка по нанагорнище. При минаване на ниска предавка и форсиране пада бързо. Радиатора си остава студен и зиме и лете. Не губи антифриз. Капачката е сменяна. Радиатора свети. Водна помпа е сменена. Термостат е сменян. При огледа на блока при смяната на водната помпа - свети. Парно има и не влияе на стрелката на температурата. Вече не знам какво да си мисля.....
                  Дайте някакъв акъл!
                  На Ферозата имаше значение как ще монтираш термостата. Има едно клапанче на него и трябва да е нагоре. Това погледнал ли си го? Термометър, ако ти трябва инфрачервен мога да ти услужа щом си от София. Телефона ми е в подписа.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #54
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Благодаря за отзивчивостта колега! Радващо е, че има хора готови да помогнат!

                    Термометър си имам. А термостата съм го монтирал правилно. Като допълнение мога да кажа, че стария и новия термостат са еднакви, Тама, 78 градуса. При проверката им в канче на котлона отварят едновременно, като новият отваря една идея повече. Тъкмо при новият обаче държи и малко по висока температура. Парадокс, знам, но това е положението....
                    Просто не знам какво да правя вече.... Единствено като се пооправи времето малко да се отзове някой колега с фероза да мерна само с термометъра колко показва при него....

                    Просто съм зациклил до тука и не се сещам нищо повече....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Положение на стрелката за температура

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Жоре, ако тръбата е била боядисана и особено ако е матова, може да разчиташ на някаква точност. Ако е била лъскава има доста подводни камъни и един коефициент, дето се настройва.
                      Матова е Спарки.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #56
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Мисля, че съм го писал в тази тема по-назад или в друга подобна.
                        При изправен термостат и водна помпа мотора продължава да загрява повече от нормалното. В този случай има две възможни причини и двете са свързани с радиатора:
                        1. По-вероятната причина. Запушват се множество тръбички на радиатора и водата минава много бързо през него без да се охлади. Ремонтира се с нов радиатор, но не втора употреба, или ремонт на наличния. Има добавки за почистване на радиатори. Моя радиатор един пич в Пловдив го разпои и го почисти с киселина и шомпъл, специално по размер на тръбичките. Като имам в предвид какъв зор му даде гарантирам, че няма добавка, която да свърши тази работа. Преди ремонта минаваше вода през не повече от 15% от тръбите, а след него минаваше през 95%. Майстора реши, че не си заслужава риска да спука някоя тръба в опит да ги отпуши всичките. Сега стрелката ми заковава на точката на термостата и няма сила в природата която да я мръдне от там.
                        2. Много банално, но много колеги страдат поради липса на дифузьор. Това е една пластмаса около перката на виското. Монтира се за радиатора и оригурява загребания от перката въздух да минава през радиатора, а не от страни.

                        Ако радиатора ти е на ред този дифузьор не е толкова важен (аз го нямам). Да не казвам голяма дума, но и перка почти не ти трябва. Последното е много условно ха ха!
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Положение на стрелката за температура

                          Благодаря за коментара, но при мен радиатора е свалян и свети и има голям дебит през него. Отделно изходящата тръба на радиатора е винаги студена и по този начин отпадат всякакви варианти за радиатор, виско, дифузьор......

                          Коментар


                          • #58
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Здравейте!

                            Стигнах до извода, че леко високата температура при мен се дължи на недостатъчно отваряне на термостата. А термостата не отваря достатъчно, понеже при него не е достатъчно топло за да отвори.
                            Става въпрос за двигател пълен инжекцион.
                            Искам да попитам запознатите на каква смес от потоци реагира термостата?
                            Единият поток е от студената тръба на радиатора.
                            Другият е от байпаса.
                            Третият - от радиаторчето за парното има ли отношение към смесения поток задаващ температурата на отваряне на термостата?
                            Байпаса напълно ли се затваря от термостата, и ако да, то при каква температура приблизително?

                            Основното ми съмнение е за намален дебит през байпаса или радиаторчето на парното следствие на което при леко отваряне на термостата получената смес от потоци охлаждаща течност е с по-ниска температура от нормалното и кара термостат да стои една идея по-затворен.
                            Парно имам, но не е много силно, а нямам впечатления от други ферози за да сравня.
                            Колата има и обикновена газова. На място при преминаване на бензин стрелката на температурата леко се връща до нормално положение. Иначе стои почти на средата.
                            Как мислите, има ли резон в разсъжденията ми?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Положение на стрелката за температура

                              Не се филмирай и не пренаписвай термодинамиката на флуидите. Нещата са много по-прости.
                              Ако имаш съмнения в термостата, го смени.
                              На мен стрелката ми стои в средата, но знам от какво е. От неработещо виско и пита на радиатора в полуразпад. Термостата го смених, но около него не са толкова сложни нещата, стига при поставянето му, да гледаш клапанчето за обезвъздушаване да е отгоре.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Положение на стрелката за температура

                                За филмирането май съм филмиран, но динамика на флуидите не се наемам да напиша, доста е сложна...
                                Проблема е, че колата държи леко висока температура, а термостата и водната помпа са сменени, радиатора е чист и студен, виското работи, а температурата си е високо. И лете и зиме, като зиме май леко по високо...


                                Та пак искам да попитам - потока охлаждаща течност идващ от радиаторчето на парното минава ли покрай патрона на термостата, или директно заминава за водната помпа?
                                Напълно ли се спира потока през байпаса при напълно отворил термостат?
                                Ако някой има разглобен блок, моля да хвърли едно око и да каже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X