Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна-Тасос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варна-Тасос

    Здравейте колеги,

    Предстои ми пътуване до Тасос на 01.05, бихте ли ме посъветвали по кой маршрут да мина (кое ГКПП).

    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Варна-Тасос

    Аз използвам следния маршрут: Варна-Бургас-Средец-Елхово-Тополовград-Свиленград- ГКПП "К-н Петко Войвода" и в Гърция: ГКПП Орменио- Орестиада- по-голямата част от пътя е магистрален - минава се край Александропулис, Комотини, Ксанти и следва отбивката за Хрисополи. Внимавайте да не я пропуснете. Влиза се в локал и второто отклонение е за Хрисополи. Следва Керамоти от където вземате ферибота за Тасос.
    Разписанието и цените за ферибота са тук .
    Приятно пътуване и весело прекарване на Тасос!

    Коментар


    • #3
      От: Варна-Тасос

      Това което е описал колегата ви е най-удобния маршрут.

      Весело изкарване
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #4
        От: Варна-Тасос

        Много ви благодаря за бързите и точни отговори. Весели празници.....

        Коментар


        • #5
          От: Варна-Тасос

          Колега, днес съобщиха, че на 01.05 фериботите в Гърция няма да работят.
          Имай го предвид.

          Приятно изкарване !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Варна-Тасос

            Темата е стара,но да попитам-как е през Златоград към Керемоти?
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #7
              От: Варна-Тасос

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Темата е стара,но да попитам-как е през Златоград към Керемоти?
              С много завой, тесен, стръмен и от българска и от гръцка страна. Аз много му се кефя, но на спътниците ми им се такова таковата.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Варна-Тасос

                Малииййй,значи не е за мен.Женските членове на моето семейство повръщат на прохода Обзор-Слънче бряг,а смятай там значи какво ще е....Свиленград...ясно!Благодаря колега!
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #9
                  От: Варна-Тасос

                  Е,не е ЧАК толкова страшно. От КПП-то до първите села ( Термите ) са около 7-8 километра. Вярно, пътя на места е доста тесен, сериозно спускане е, но нищо непреодолимо.
                  По-добър вариант е през Маказа ( освен ако не се чака по 2 часа ) през Комотини до Керамоти ( или по магистралата Комотини - Ксанти, или през Портолагос ).
                  First Man, then Machine!
                  Lada Niva
                  Honda XR 400

                  Коментар


                  • #10
                    От: Варна-Тасос

                    Аз също избирам Маказа (пътувам от Бургас) колкото и да има трафик ,автомобилите се движат ритмично и не се чака дълго. След Маказа Тасос е на една крачка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Варна-Тасос

                      Маказа е след Златоград,нали...новото ГКПП.И аз предпочитам да преспя една вечер в Златоград някъде и после надолу.Тръгнал съм на почивка все пак,не на състезание!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Варна-Тасос

                        Пътувал съм и през Свиленград и през Златоград че и през Маказа точно от Варна.
                        Ако имаш екстра ден за губене мини през Златоград или Маказа, само от Кърджали до Златоград имаш доста километри планинско а после от Златоград до Гърция си е 20-30 км направо балканско.
                        Не се занимавай и си мини през Свиленград.

                        Маказа е преди (източно от) Златоград - там може да има опашки както казаха.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Варна-Тасос

                          Благодаря много за съветите.Аз така или иначе ще направя една междинна нощувка-ще решим като тръгнем!
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #14
                            От: Варна-Тасос

                            Зависи кога ще пътуваш.По принцип през Маказа ти е най-напряко.През Свиленград ти е с между 50 и 100 км повече.Само трябва да предвидиш Петък и Неделя следобед да на си на КППто.Тогава наистина има опашки.Ако правиш междинна нощувка и минаваш през Маказа препоръчвам ти за междинната нощувка хотел Rocca Кърджали.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Варна-Тасос

                              Както каза Боян за междинната нощувка в хотел Rocca на брега на язовир Кърджали, това се оказа най-красивото място от нашата мини почивка на Тасос.
                              Само в
                              хотел Rocca има един голям проблем: водата, която тече в канализацията на хотела е ужасТно мръсна, гадна, пил съм вода от планински поток, река, локва, преди да я нагазим, но тази вода така течейки от кранчето е нещо много гнусно. Поне така беше преди години. Сега може да са решили въпроса с водата. А на рецепцията продават мин. вода 1,5 литра и става някой да ти полива, за да си измиеш лицето и зъбите.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X