Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна-Тасос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Варна-Тасос

    Да споделя моят опит:
    1. През Маказа - тръгване по-рано от Варна, разглеждане на обектите, който сме си набелязали, и към 16-17 ч. пристигаме във ваканционно селище "Романтика", където предварително сме си запазили стая /бунгало/ за нощуване. Условията са добри, но от ресторанта не останахме доволни - липсва разнообразие както в храната , така и в напитките. Едно им свършило, друго не им доставили - кръчмарски трикове. Преживява се за една вечер. Удобното е, че селището е на гл. път и на 17-20 км. от ГКПП Маказа. Ако не спирате в Комотини, минете по източният им "околовръстен" път-излизате на магистралата и на Запад за Тасос;
    2. През Златоград - има най-малко чакане на ГКПП. Малко предварителна организация и може да си подарите една чудесна вечер в Златоград. Пътуването до Ксанти е приятно с хубави изгледи. По-внимателно шофиране и ще останете доволни. Минаването през града е неизбежно и за излизане на магистралата използвайте източната връзка. По-бързо се стига по нея до магистралата и т.н.;
    3. През Свиленград - ГКПП "К-н П. Воевода" сме минавали най- много. Един път само сме пренощували в Свиленград. Обикновено, с няколко почивки при тръгване в 22-23 ч., пристигаме в Керамоти около 6-7 ч. Ако, решите да пренощувате около ГКПП, може да потърсите къщи за нощуване в с.Мезек. Има и какво да се види там;
    4. И последно - една нощувка някъде в Родопите, следващата в Мелник - една хубава вечер. Тръгване, според маршрута, които сте си набелязали, 2-4 нощувки някъде в Гърция и към Тасос за почивка.

    Коментар


    • #17
      От: Варна-Тасос

      Аз съм си поставил доста туристически цели за лятото,но ще ги разделя.Тази е първата.Смятам да тръгна рано сутринта в неделя от Варна,да пренощуване около Кърджали,язовира или на някое такова хубаво място.В понеделник сутринта тръгваме към Киримоти,феито и на Тасос.Там съм резервирал една къщичка,и...там обикаляне,кавала,бузуки и т.н....и в събота на обратно!Много мразя блъсканицата кото става уикенда и гледам да я избгвам-т.е да съм в обратната и посока!А за лятото съм намислил голяма обиколка от Ахтопол,през родопите до Петрич...Обектите са ясни вече,само време да има!
      Последно редактирано от jouzzin; 01-06-16, 18:40.
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: Варна-Тасос

        Нощувката посредата ми е задължителна,че имам проблеми с кръста и не мога да издържам толкова време заф волана!За това на две части!Тъкмо и на децата няма да им омръзва,че като ме попита някой " Колко има още?"настръхвам...
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #19
          От: Варна-Тасос

          Тази идея с Мезека много ми допадна!Някое сносно място за нощувка ще ми препоръчвате ли?
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #20
            От: Варна-Тасос

            Семейния съвет реши-Маказа.Рокка оказа се не може да подслони семейство с 2 деца!Търсенето на място за нощувка продължава!Ако някой има предложения за хубаво място...
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #21
              От: Варна-Тасос

              Грешка!
              Последно редактирано от jouzzin; 08-06-16, 21:40.
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #22
                От: Варна-Тасос

                Това е добро място като цена качество, нови новички са и много удобни:
                http://www.aparthotelcentral.com
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Варна-Тасос

                  Ние сме от Шумен, и като ходим за Гърция минаваме през Маказа. Делим също пътя на две, като нощуваме в хотелската част на Манастира " Св. Успение Богородично" - по известен е като манастира на отец Боян Саръев. Горещо препоръчвам това място по няколко причини : намира се в самият град Кърджали, в кв.Гледка, и в близост до самият път за проходът Маказа / 150-200м./ Стаите са оборудвани с абсолютно всичко необходимо - както във всички хотели 2 звезди. Много е чисто и поддържано. В близост има хранителни магазини, баничарница, бензиностанции и т.н. Градината на самият манастир е невероятно красива. На терасата пред всяка стая има маси със столове на които може да се навечеря семейството. Освен това - не на последно място според мен , отсядайки на това място ние помагаме и на самият манастир да се издържа Телефон за връзка: 0361 62494; факс: 0361 65828, + 359 361 62494, Координати: 41°36'34"N 25°22'39"E

                  Коментар


                  • #24
                    От: Варна-Тасос

                    ЙПреди малкоми) азказаха за това място.На връщане ще отседнем там!Отзиви по късно...
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #25
                      От: Варна-Тасос

                      Думайте за Тасос малко бря Цени, бунгала, палатки, риболов, препоръки...
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Варна-Тасос

                        Аз отивам в скала потомия.Като се върна ще сподлям.иначе е 40Е на вечер къщичката.
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X