Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

    Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
    traper - абе какви клеми ще вадиш? Къде съм писал клеми да вадиш? Ти въобще прочете ли какво съм написал?

    Сега ще ти го обесня да ме разбереш - имаш алтернатор който може да максимално отдаде 100А ток при 14V. Към него закачаш товар 100 А.
    Всичко е ОК. После закачаш товар 50А. Колко ток ще отдаде алтернатора? Ще ти кажа - 50А при 14V. Ами ако закачашиш 10A? Ами 10А ще отдаде алтернатора. Разбираш ли накъде бия? Хайде сега помисли колко ток ще отдаде алтернатора ако му закачиш товар 0,00А при 14V? Защото напрежението е разлика в потенциалите, но за да протече ток трябва да има и консуматор.
    Другото NIKSD го е описал достатъчно ясно.

    Имаше един виц за форумите по света - как само в България на зададен въпрос ти обесняват колко си глупав, а никой не ти отговаря на въпроса!
    Ми витарчо , като много знаеш що питаш БЕ? Слагай го пущината алтернатор най после де , то това твоето май самолет стана и цяла тема с глупости ни занимаваш за да чешем клавирите и да трупаш ,,рейтинг,,.
    Ако към въртящ се алтернатора не е закачен никакв товар, напрежението ще бъде 14V, но тока ще бъде нула.
    От това твое писание аз разбирам да откачим клема , щото нали ,,не е закачен никакъв товар,,?
    А обясни на хората как 0 ампера ще имаш без извадени клеми . щото аз не разбирам и спирам да участвам в твоите глупости. Иначе за товарите за които пишеш е така.
    Акумулатора служи за стартиране на двигателя и за буфер. Няма смисъл от голяма батерия, ако няма кой да я зарежда. Батерията само съхранява енергия. Истината е, че някой трябва да я създаде тази енергия - по голям алтернатор. Той моя акумулатор не е малък, но ако само консумираш от него се изтощава. Трябва с нещо и да се зарежда - по голям алтернатор.

    Та ако слагаш повече консуматори, решението не е по голям акумулатор, а по голям алтернатор.
    От по по горното излиза , че искаш да кажеш , че твоят сегашен , оригинален алтернатор няма да зарежда добре 100А.ч. акумулатор?
    И кой ти каза , че акумулатора не е от значение за повече консуматори , я помисли пак? Все едно на едно крайно стъпало на усилвател отдаващ 100 вата да спретнеш добър траф и волташ , НО да сложиш 1000М.ф. филтриращи кондензатори.
    Още един пример. Сега съм с 45 А.ч. акумулатор на Китарата и радиото , като го усиля на 30 и защитата му изключва. Преди бях с 55А.ч. и изобщо не се замисляше да изключва. Айде стига ...............без мен.
    Последно редактирано от traper2504; 14-01-18, 22:25.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #47
      От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

      Това, че имаш десет пъти повече публикации, не ти дава право да се лигавиш с никнейма ми и да блееш като овца.

      В други форуми биха те баннали за такива изказвания!

      Коментар


      • #48
        От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

        Аз само да споделя, щото виждам, че аз съм я почнал тази тема. Доста години вече карам с алтернатор с изправен диоден блок и проблеми не съм имал никакви. Колата е само на газ и зимата вижда малко зор да запали и да заработи. И въпреки т'ва ми се е случвало за всичките тия години 1-2 пъти да вадя кабелите и да давам ток от дургаде за да запаля. Понякога не се кара и 2-3 седмици. И след тоя престой пали без драми.

        Коментар


        • #49
          От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

          Както вече разисквахме, изправна кола не се нуждае от доработки по алтернатора. Еле пък в България- нито е толкова студено, нито е толкова жега, нито пък трафика е чак толкова страшен. Слагането на по-голям алтернатор е оправдано, ако с слагат лебедки, ходи се по къмпинги и се закачат хладилници, лампи...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #50
            От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

            Малко плахо ще се изкажа, след като виждам с известно удовлетворение, че съм повдигнал темата след 4 години сън, но наистина по-скоро очаквах някой най-накрая да е намерил решение и отговор на самата тема. Респект за познанията на изказалите се колеги, не смея и да се обаждам, когато става въпрос за ток, но все пак круша мога да сменя. Ето и още едно гвоздейче, което ме боцка в петата, за да се интересувам живо. Скоро на Витарата планирам да дърпам каравана. Това са още много допълнителни консуматори. Тя сега изнемогва с това генераторче, а тогава? Всичко ЛЕД да направя, пак ще има драми. Естествено, че вече съм си купил голям пожарогасител, но все пак, не говоря да я правя ТЕЦ. Говорим за леко ъпгрейдване. Патилите определено мога да дават акъл за неволите си, но пък успелите могат и да ни дадат разковничето за решението.

            Коментар


            • #51
              От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

              Ами особено за каравана ще ти трябва доработки.
              Сметката е - външно осветление - 10А, за работа на мотора 10А, перка 10А (при теб ще е задължително да работи постоянно лятото). Това са постоянни консуматори, минимума. Станаха 30 без да смятаме, че и акумулатора трябва да се зарежда. Да не говорим ако има хладилник в караваната и втори акумулатор които си ползвал предната вечер и през деня докато пътуваш до следващата дестинация трябва да се зарежда.

              Алтернатора е 50А.
              50А, но при 5000 оборота на мотора.
              С 90 км/ч оборотите са 3000.
              При тези обороти алтернатора дава триисетина ампера. Твърде недостатъчно. 90-100А биха били перфектни!

              Аз лично за сега нямам време да ходя по моргите, да търся по голям, но с интерес ще следя темата ако има развитие.

              Коментар


              • #52
                От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                Алтернатора е 50А.
                50А, но при 5000 оборота на мотора.
                С 90 км/ч оборотите са 3000.
                При тези обороти алтернатора дава триисетина ампера. Твърде недостатъчно. 90-100А биха били перфектни!
                Алтернаторът дава пълната си мощност при обороти два пъти над празния ход и нагоре не дава повече.

                Друг въпрос е дали ще сътрудничи ако го шпориш непрекъснато над 50%

                Коментар


                • #53
                  От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-02-18-15-53-53.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5781294

                  Това е само пример, но ясно показва, че при ниски обороти дава малко ток.

                  Коментар


                  • #54
                    От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                    Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]948233[/ATTACH]

                    Това е само пример, но ясно показва, че при ниски обороти дава малко ток.
                    Само че това са обороти на ротора на алтернатора, а не на двигателя. На двигателя са 2-4 пъти по-ниски и повечето време се работи надясно от тази картинка, където максималният ток почти не зависи от оборотите.

                    Коментар


                    • #55
                      От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                      Днес се загледах в един бошов от испанка 1.6 16 дълга база и на него пише 70 А на заводска стойка и малко по-голям от японския. Ако ти върши работа имам го.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #56
                        От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                        Абе и 40А да са, няма да му стигнат за караванени истории.

                        Иван Попов - кажи ми една цена на лично. Благодаря!

                        Коментар


                        • #57
                          От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                          Как ги мислите тия работи само по показания на табелката ...
                          успех!

                          Коментар


                          • #58
                            От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            Как ги мислите тия работи само по показания на табелката ...
                            успех!
                            А на кое да вярвам колега ?
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #59
                              От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                              На табелката обикновено пише верни работи. Въпросът е знаеш ли как да ги четеш.

                              Коментар


                              • #60
                                От: По-голям алтернатор за Витара 1.6 моно?

                                Аз също съм чувал, че има оригинално 70А на Витара. Като е всъщност е добре да знам, че някой го има налично . Въпросът е кое е наложило жълтите братя да слагат толкова рядко такова алтернаторче при положение, че само подгрев на седалките нямам, а е с 50А. А с каравана....ясно....хептен мъка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X