Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

    Имам въпрос към всички каращи на газ: Имал ли е някой проблем със катализатора ,след слагане на газова уредба?
    Дали от газта по-бързо се спича катализатора и дали е добре да се премахне предварително, преди да се запуши и да създаде проблеми.Защото съм виждал кола със запушен такъв който така се беше нагрял че светеше, а колата не можеше да вдигне повече от 50 километра.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

  • #2
    От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

    Той си грее доста по принцип, нямам идея как газта ще го запуши, евентуално с ръжда, но нали платината не ръждясва.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

      Аз минах 80000км на газ без да имам проблеми с катализатора. Така че не бързай да го махаш, ако усетиш проблеми тогава.

      И не вярвай на майстори, които искат да го махнат. Обикновено го правят без да има проблем за да го предадат на вторични и да вземат 200-300 лева. Махай го само ако ти лично усетиш някакъв проблем и дори и тогава преди да започне процедурата се постарай да е пределно ясно че сваления катализатор остава за теб.

      Коментар


      • #4
        От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

        Майсторите казват, че катализатора е "допълнителна спирачка" и бързат с флекс в ръка... после към вторични...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

          Катализатора не е ли отдолу на автомобила. Как успяхте да го видите?
          Питам, защото на времето, майсторите първо режеха, а след това казваха, че са го махнали.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

            За в Бг все още става да се ампутира катализатора. От тази процедура аз само хубавини съм видял. Отпушва се мотора , развърта се по - добре, може би и разхода пада. За жалост в "белите" страни този номер никак не върви, директно те спират от движение. Извинявам се върви, ама трябва да си запазиш катализатора и преди прегледа да си го монтираш, след прегледа го махаш и караш така до следващия преглед. И западняците са хора все пак...

            Коментар


            • #7
              От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

              Катализаторът става проблем най-често при зле настроена газова уредба или тежки проблеми със запалването (неработеща свещ). Иначе не.

              Разбира се, той не е вечен, но обикновено единственият му проблем е че нищо не "катализира". За да се стопи и запуши, трябват усилия.

              Коментар


              • #8
                От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                Майстора който евентуално ще го реже ми е приятел , така варианта да свали катализата заради парите отпада. Единствено ще му заплатя за заглушителя който ще монтира на негово място. Но понеже сваля постоянно ,твърди че газта по-бързо ги скапва. Има ли признаци преди да се скапе тотално по които да разбера преди това да стане.
                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                Коментар


                • #9
                  От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                  Не се лъжи да махаш катализатора..,защото после ще се чудиш как да изгасиш чек лампата..!Моята..,като я купих автоджамбазите,вече бяха свършили тази работа...,та в чудо се видях..,докато "изгася лампата"..,то не бяха настройки..,то не бяха "втулка за повдигане" на втората л.сонда.., включително и резонаторно гърне(понеже боклуците бяха заварили една ръждясала търба,на всичко отгоре и с по малък цолаж..)! Чек лампата светеше и на газ и на бензин.. П.П. Всичко това се отнася за CR-V-147к.с....,с две ламбда сонди..,тези с една сонда май... нямат проблеми след махането на катализатора. Дано съм бил полезен..!
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                    Признак за неизправен катализатор е загубата на мощност, но това става бавно и постепенно, и поради тази причина е едва доловимо в началния стадий на запушване на катализатора. В по-късен етап, когато катализаторът се е скапал нацяло, автомобилът се държи като "спънат кон".
                    Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                      понеже сваля постоянно ,твърди че газта по-бързо ги скапва.
                      В ДВГ пропан-бутана и метана изгарят до ВЪГЛЕРОДЕН ДИОКСИД и ВОДА. Кое от двете "скапва" катализатора!?? и как !? АМАН
                      гецата1059 НЕ пипай катализатора! При каране на газ, той ти е най-малкия проблем!
                      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                        Катализатора се измерва да ли работи или е проблемен.Налягането не трябва да е повече от 0,5бара.Мери се от горивна сонда(ланда сонда) или ако има технологичен отвор.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                          Всички започват да имат проблеми след като свалят катализатора,защото той повишава температурата в тръбите преди него и по този начин сондата се самопочиства.Чел съм за двигателите на Ауди ,ако се карат предимно в града е необходимо 1 път месечно двигателя да работи около 20 мин. с 4000 об./мин. за да се самопочисти сондата.Ако махнеш катализатора сондата ще ти прави проблеми постоянно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                            Първоначално публикуван от kalintry Преглед на мнение
                            В ДВГ пропан-бутана и метана изгарят до ВЪГЛЕРОДЕН ДИОКСИД и ВОДА.
                            Абсолютно по същия начин изгарят бензинът, нафтата, спиртът, свинската мас, дървата за огрев или архивите на БКП. Горенето обаче, не е идеален процес и каквото и да гори, винаги в изгорелите газове има и други неща. Още повече други неща има, ако горенето се провежда с недостатъчно кислород, което с газова уредба се урежда даже много лесно.

                            Въпреки това, основната причина за ускореното износване на катализатора, гумите, бравичките на вратите и изобщо на целия автомобил след поставянето на АГУ е по-интензивната експлоатация. Нищо не предпазва автомобила от износване по-добре от скъпите горива.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сваляте ли катализатора ,след поставяне на газова уредба.

                              Колеги аз след като купих ЦР-В-то легнах под него и видях че е махнат катализатора но джипа беше на бензин, аз му слодих ГИ,и си върви супер но имам доста проблеми с разхода,в града ми дава 18-19 разход на газ,по магистралата ми пада на 12.Някой ако има някакво решение без да е нужно да купувам нов катализатор да сподели ако обича.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X