Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охладителна система W124 E280

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охладителна система W124 E280

    Здравейте,
    Проблема е от миналата година, но след застудяването разбираемо изчезна. Та по същество - всичко е ОК, само като пусна климатика и започва да загрява, отива над средната черта, според мен там е около 110° С, чертата е 100°. Това го прави и в града, и извън града. Миналото лято стигна и 120° С извънградско при 38° С външна температура. Досега са направени:
    - проверка на виското - на топъл мотор при изгасяне спира да върти веднага, на студено палене работи минута-две и спира, пробвах го и с вестник, върти си. Ел.перките включват и те по някое време, но не насмогват в големите жеги
    - смяна на термостат BEHR, оригинален за модела, стария видимо беше перфектен
    - промивка на цялата система само с вода с маркуч - излиза бистра вода, няма видимо никакво отлагания или ръжда, като радиатора беше свален и щателно промиван
    - смяна на антифриз - червен G12
    Вчера пуснах климатика, извънградско беше ОК, като влязох в града отиде на 110° и не мърда, беше 24° С навън. След спиране на климатика температурата падна, но много бавно.
    Извода за сега е радиатор. Сутринта като дойдох на работа - 26 км. от вкъщи, градско и извънградско, дигам капака - от страната на входа/изхода на радиатора не мога да си държа ръката, от другата държа няколко секунди докато стане нетърпимо, външна температура 12°. Някъде четох, че радиатора има преграда между входа и изхода(от една страна са един над друг), която изгаря с годините и се пробива, резултат - не върти през целия радиатор. Това според мен е причината, или запушване някъде в радиатора. Ще търся някъде лазерен термометър, да видя има ли разлика в различни точки на радиатора, но ще е трудно търсенето в Габрово. Това е от мен, ако имате идеи ще се радвам да ги чуя.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Проблем с охладителна система W124 E280

    При Хондата ми имаше същия проблем - оказа се водна помпа.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с охладителна система W124 E280

      И това е вариант, но по-малко вероятен в моя случай според мен.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с охладителна система W124 E280

        Забравих да добавя - климатика беше допълнен, че беше с 1/3 фреон някъде, че имах съмнения да не е от него. Водна помпа съм забелязвал разлика при смяна с друга, но само на празен ход, при обороти над 1500 всичко е наред - това на старата ми Вектра. А за да не върти моята добре не знам какво трябва да и се е случило...проблема го има и при извънградско, даже при висока скорост си грее яко.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с охладителна система W124 E280

          Промий си охладителната система с Меглио (аз я промивам с натриева основа, но повето хора се страхуват) и външно едно хубаво измиване на питите, при мерцедеса поне е лесно. А повечети турбини на водни помпи са чугунени и с времето става чудо вътре. Пробвай да я смениш с чисто нова, както и пробвай термостата в една електрическа кана + термометър да видиш на колко ще отвори.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с охладителна система W124 E280

            Като каза Меглио се сетих, че именно с такова я промих, ама беше миналата година и бях забравил. Питата свети, няма нищо по нея, на радиатора на климатика, който е пред нея също е идеална. Пробата с помпата струва около 130 лв., пробата с радиатора 200+. Та ако ще ги давам искам със сигурност да знам кое точно е. Даже помпата ще излезе повече, че няма май аз да се мъча да я сменям, че не искам и да я виждам къде е навряна. Не знам , но за да не върти хубаво тая помпа трябва да е стояла в чешмяна вода години без употреба, иначе по охладителната система няма никакви следи от ръжда.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с охладителна система W124 E280

              Ако турбинката на перката е чугунена, тя ръждясва много и изгнива. Ръждата от там няма как да я свали, освен с нова помпа. Помпата не се ремонтира, понеже вала го играе лагерно гнездо....на керамичен лагер, абе много интересно е направена. Сега погледнах цените на водните помпи за тези модели, никак не хубава с цената.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с охладителна система W124 E280

                Мда, като карам екзотична колца...Накрая почвам като в автосервиз - сменям радиатор, а не е от него...ама той тръгнал беше, сменям помпа...Ама мразя да сменям работещи неща. Мисля си аз, сутринта температурата на входа и на изхода на радиатора ми се стори еднаква, а в другата част на радиатора по-хладна, или така ми се иска...
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с охладителна система W124 E280

                  Това е от днес, утре пробвам без климатик в градаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0129.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5475070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0128.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5475071
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с охладителна система W124 E280

                    Ти внимавай да не отървеш температурата, че тогава цената скача още. Колата ти не е екзотична. Частите и не са скъпи (някои са по-скъпи за сметка на други, които са много евтини), прости нашите заплати са ниски. Не е нормално един термостат да струва кажи речи колкото минималната работна заплата за страната.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с охладителна система W124 E280

                      Защо не свалиш водната помпа и не погледнеш дали турбинката и е читава. Ако е изгнила...Виждал съм почти липсваща турбина на водна помпа, като помпата външно си изглежда чудесно, само циркулацията малко , никак я няма..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с охладителна система W124 E280

                        Данни от тази сутрин - вече клоня към радиатор, входа и изхода пареха яко, другата половина на радиатора беше хладка, това по цялата височина на питата. За мен не върти през целия радиатор, а само влиза и веднага излиза, както споменах входа и изхода са един над друг от шофьорската страна.
                        Термостата не е скъп - 28 лв. на BEHR, помпата по-хвърля, но не е болка за умиране, но нещо е кофти за сваляне. Миналата година при промивката запалих при свален термостат и се виждаше добра скорост на водата в малкия кръг, нещо върши все пак. Май ще скачам с един китайски радиатор, ако не се оправи и помпа. Но вече клоня към радиатор, иначе не мога да си обясня тази голяма разлика в температурата в двата му края.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с охладителна система W124 E280

                          Вариант за побългаряване от рода а местенето на входа/изхода, така че да са в диагонал?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с охладителна система W124 E280

                            Даже и да стане няма да изкара много. Нмерих на 170 лв. нов радиатор, другата седмица е при мен, след празниците сменям и ще пиша за резултата.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с охладителна система W124 E280

                              При тази температура включва перката/голямата/ , ако тя не сработи , при по-висока температура включва тази на радиатора за климатика , независимо дали работи климатика. Ако не се качва повече температурата , всичко е наред. Пробвай да караш с постоянно включена перка /голяма/ , вадиш буксата от датчика/първия , в предната част на главата/ , и с парче кабел в буксата я включваш , ако температурата се качи над средната черта , значи имаш проблем. На много старите двигатели , гарнитурата на главата изгнива , от годините , и започва да прегрява.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X