Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охладителна система W124 E280

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с охладителна система W124 E280

    И аз залагам на първо място радиатор, а на второ-турбина на водната помпа.
    Добре си направил, че ще купиш нов радиатор, макар и китайски, ами като свалиш стария радиатор му затапи отвора отдолу и го напълни догоре с чист оцет, остави да го постои час-два и напиши после какво е изтекло, ок?
    Препоръките за Меглио не ги разбирам-перфектно почиства омаслени повърхности, но котлен камък...?

    Имах 124Е/250Д 20V, като на климатик температурата на двигателя беше с някой и друг градус по-ниска, заради ел. вентилатор
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с охладителна система W124 E280

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      ...

      Имах 124Е/250Д 20V, като на климатик температурата на двигателя беше с някой и друг градус по-ниска, заради ел. вентилатор
      Ти тоя не го давай за пример - единствен в страната е!!!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с охладителна система W124 E280

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        При тази температура включва перката/голямата/
        Голямата перка се включва на не по-малко от милиметър под чертата на стоте градуса (тази средната между 80 и 120). При всички положения след като стрелката на колегата е отишла над 100-те градуса значи има проблем.
        124 -> 164
        T4

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с охладителна система W124 E280

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          - проверка на виското - на топъл мотор при изгасяне спира да върти веднага, на студено палене работи минута-две и спира, пробвах го и с вестник, върти си. Ел.перките включват и те по някое време, но не насмогват в големите жеги
          Това е от пост №1.А проблема е ,че виското го зацепва топлия въздух от радиатора а той е студен!!!

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с охладителна система W124 E280

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            И аз залагам на първо място радиатор, а на второ-турбина на водната помпа.
            Добре си направил, че ще купиш нов радиатор, макар и китайски, ами като свалиш стария радиатор му затапи отвора отдолу и го напълни догоре с чист оцет, остави да го постои час-два и напиши после какво е изтекло, ок?
            Препоръките за Меглио не ги разбирам-перфектно почиства омаслени повърхности, но котлен камък...?

            Имах 124Е/250Д 20V, като на климатик температурата на двигателя беше с някой и друг градус по-ниска, заради ел. вентилатор
            Спомените продължават да се връщат - 2 дена кисна в оцет миналата година, че и от скъпия бях взел, да не е менте - нищо не излезе, ставаше си за туршия, бистър. Радиатора, който ще взимам, не е никак евтин, просто познат работи в известна фирма за авточасти, та отстъпката е доста прилична, предпочитам него пред по-скъп от същия завод под друга марка .
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с охладителна система W124 E280

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              При тази температура включва перката/голямата/ , ако тя не сработи , при по-висока температура включва тази на радиатора за климатика , независимо дали работи климатика. Ако не се качва повече температурата , всичко е наред. Пробвай да караш с постоянно включена перка /голяма/ , вадиш буксата от датчика/първия , в предната част на главата/ , и с парче кабел в буксата я включваш , ако температурата се качи над средната черта , значи имаш проблем. На много старите двигатели , гарнитурата на главата изгнива , от годините , и започва да прегрява.
              При по-висока температура включват двете ел.перки, но не смогват, ама как да стане като датчика го гледах е на главата, а радиатора половината студен, те въртят, ама няма движение през радиатора. Колкото до голямата перка - половината радиатор си е горещ, а за хладен въздух в коша не мога да твърдя изобщо - тоя двигател грее здраво, изгарял съм се на предния капак . Имам познат с 300 Е 200+ коня, каза че колекторите му на тъмно светят при повечко газ, на моя не съм пробвал.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с охладителна система W124 E280

                Днес пробвах градско без климатик на 27° външна температура - не минава 100°. Със сигурност радиатора не е в час, за помпата ще видя след това.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с охладителна система W124 E280

                  Ми като не грее без климатик не е ли добра идея да си видиш първа скорост на перките дали бачкат?Имаш един син бушон на релето на първата скорост,провери и това,че на 3 от 3 там ми е бил проблема.

                  От нов радиатор няма да се оплачеш,но му вземи на това термостат на 87 градуса,а не на 96,излъже му датчика на перките с едно съпротивление на 1100 и си смени капачката на разширителния.После ако искаш хвърляй задни гуми на 3 месеца и криви предни дискове пак на толкова,това не се даде докато не превзе една ограда челно.

                  Ако е гарнитура ще тече под колекторите на последния цилиндър,огледалцето и го провери ма аз съм го тормозил това с масло в антифриза с хиляди километри и докато не протече и помпата не го оставих.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с охладителна система W124 E280

                    но му вземи на това термостат на 87 градуса,а не на 96,излъже му датчика на перките с едно съпротивление на 1100 и си смени капачката на разширителния.
                    е то това си е под разбиране и се прави при обслужването още при закупуване. Да види първо в една ел кана и термометър кога отваря термостата.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с охладителна система W124 E280

                      Е да ама пише,че му е взел оригинал какъвто иска колата,а шестака и двойния искат врели термостати та аз да си кажа.

                      Това с тенджерата ОК,ма са ми зацепвали и Бехр и Валер термостати та пак не е гаранция.Като толкова ври да съм му извлякъл термостата за нула време,3 болта десятка и литър и половина антифриз,става за под 10 минути работата.Помпата за да я смени си е половин ден мъка и то ако не е зацепил болта на обтегача,болта на виското или болтовете на самата помпа.Там не барам до протичане,това има такива яки перки,че няма трошене и е такава мъка,че половин кутия цигари не ми стигат и то под големия капак,че и не пуша на всичкото от горе.

                      има го и другия фифел - колкото по стар е датчика то толкова по висока температура показва.На 30 градуса външна температура естествено,че ще грее,това си върви топло от затова още.Виското си му работи,перките не се разбра дали бият на първа или направо на втора степен,не е заменена температурата с термометър и се следи само показанията от колата.

                      На моя с нов термостат,нов радиатор,нова капачка,нови датчици,нов антифриз си стои поне десетина градуса по-топъл от тоя на жената,като им перна термометъра и показва еднаква температура.Да купувам датчици докато ме успокои някой няма да стане обаче.

                      Брата го няма,из моретата е та няма как да обясни какво и къде му беше на неговия,но на кратко първата степен на перките не включваше,бушона над левия ам,а съпротивлението е под левия фар,почистване,смяна на бушона и здравей живот.И същия тоя номер правеше като това горе.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с охладителна система W124 E280

                        Карам по поред:
                        - бушон за първа скорост на перките не съм проверявал, ей сега отивам да го търся къде е
                        - термостат - питах за по-ниска температура на две-три места, нямаха, затова си сложих оригиналния, щом го дават заводски все ще върши работа. По принцип обичам оригинална комплектация във всякъкви направления, то и в Германия си става 35° лятото, ама тука зимата си става -30°
                        - гарнитурата е що-годе читава, в смисъл има леко омасляване, но няма теч
                        - на стрелката за температурата и нямам много вяра, газта е настроена да превключва на 30°, по стрелка съм на 40°. Ама пък когато си е наред всичко си карам малко под 100°, трябва там да е 90°
                        - вчера тествах без климатик градско - пак си мисля, че грее, леко минава 100-те
                        Това с радиатора дали е вярно, че се пробива преградата между вход/изход? Че моят е BEHR, ако е читав да не го сменям
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с охладителна система W124 E280

                          Сега си поиграх пак малко. Радиатора топли целия, но това градско днес - няма задръствания и само карам. Предишните пъти го гледах сътрин като ида на работа - съседен град на 20 км., сутрин, температура около 10-11°. Виското на 90° го спирам с вестник, над 100° няма спиране, върти здраво. Обаче - ел.перките включиха на 110°, изключиха на 100°, аз видях само една скорост. Сините бушони са здрави всичките - 3 бр. Почвам да си мисля, че проблема е с 1-ва скорост на перките, явно диапазона 100-110° е ключов и виското не смогва там(тая голяма перка как не смогва не знам), явно като загрее и радиатора на климатика си трябва повече въздух. Лошото е, че съм скаран с тока.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с охладителна система W124 E280

                            Сега си поиграх пак малко. Радиатора топли целия, но това градско днес - няма задръствания и само карам. Предишните пъти го гледах сътрин като ида на работа - съседен град на 20 км., сутрин, температура около 10-11°. Виското на 90° го спирам с вестник, над 100° няма спиране, върти здраво. Обаче - ел.перките включиха на 110°, изключиха на 100°, аз видях само една скорост. Сините бушони са здрави всичките - 3 бр., няма на поз.Е и No 11, ще търся за какво са, че немския не ми говори нищо. Почвам да си мисля, че проблема е с 1-ва скорост на перките, явно диапазона 100-110° е ключов и виското не смогва там(тая голяма перка как не смогва не знам), явно като загрее и радиатора на климатика си трябва повече въздух. Лошото е, че съм скаран с тока.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с охладителна система W124 E280

                              При мен бушоните са под предмия капак, лява страна /шофиорската/. Готинито е, че бушоните на перките са на самите релета, които пък са малко по назад от главното бушонно табло.
                              Капака на бушоните се маха, зад него има друг капак с 4 кръстати винта, вади се тоя капак и там скрити има две релета. Едното синьо, другото зелено. На самите релета са забодени бушоните. Зеленото е за втора степен, синьото за първа.

                              Това копиране от на брата ровеноята,че не ми се пише на мен.При мен беше нагорял единия кабел който е на реостата който пък е под левия фар,прилича на пружина.

                              Няма ти първа степен,тя се включва на около 3-4 градуса след пълното отваряне на термостата,познай защо на 4 от тия мотори термостати те са под 90 градусови,а моя механик оригинални температури няма,всичко е студено.И да,парно си има,говорим за напълно отваряне.

                              Рови,Бушончето гърми редовно,аз съм забол +5 ампера на оригиналното и я чакам да пламне вече 6 години.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с охладителна система W124 E280

                                А за оригиналното дето го обичаш може да поспорим еле ако става въпрос за температура на тоя мотор в тия години.Ни разход му се вдига,но ми пречи на изгорелите газове,ни парното му чезне,но пьк ти разказва играта на главата чиято гарнитура и без това не е стока.

                                Намери си един на 87 или дай да сложим едни бири бас кое по-добро
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X