Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обсъждане на мобилни телефони CAT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обсъждане на мобилни телефони CAT

    Ползвам не CAT а друг телефон от този вид.И по мои наблюдения с него ме чуват по-лошо /малко по-лошо/.Това почти се оправя, като го държа с дясната ръка - микрофончето на апарата е в лявата част на корпуса , и тогава се говори точно пред него.Виж къде е микрофона на твоя. Предишния си апарат, пак подобен, смених поради същия , като при теб проблем - почти не ме чуваха, по-точно ехото от своя глас чуваха по-силно от моя.Майсторите казаха че се развали микрофон, а части за моя модел няма...Обаче това стана след две години интенсива експлоатация с падания, мокряне и какво ли не. В твоя случай е по-скоро някакъв фабричен дефект.Иначе от своя телефон аз съм напълно доволен.

  • #2
    От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

    Да споделя и аз. Вчера един приятел си е купил B15. Разбира се не от тук от форума. От производителя твърдят че издържа до 1,5м.под вода и решихме да пробваме този факт. Сложихме телефона в кана със студена вода исе опитахме да се обадиме,но телефона нямаше обхват във водата. След 3 такива опита телефона се рестартира и решихме да извадиме сим картите и като махнахме капака цялата батерия беше мокра. Същите опити сме правили и с В10 но там проблеми нямаше. Пак подчертавам-телефонът който тествахме НЕ е закупен от форума.
    Дали е възможно да е фабричен дефект или просто В15 е по малко защитен от В10?Нека някой който ползва В15 да сподели мнение,ще съм благодарен

    Коментар


    • #3
      От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

      Първоначално публикуван от bendji Преглед на мнение
      Да споделя и аз. Вчера един приятел си е купил B15. Разбира се не от тук от форума. От производителя твърдят че издържа до 1,5м.под вода и решихме да пробваме този факт. Сложихме телефона в кана със студена вода исе опитахме да се обадиме,но телефона нямаше обхват във водата. След 3 такива опита телефона се рестартира и решихме да извадиме сим картите и като махнахме капака цялата батерия беше мокра. Същите опити сме правили и с В10 но там проблеми нямаше. Пак подчертавам-телефонът който тествахме НЕ е закупен от форума.
      Дали е възможно да е фабричен дефект или просто В15 е по малко защитен от В10?Нека някой който ползва В15 да сподели мнение,ще съм благодарен
      Единственият вариант е да не са били затворени плътно пиновете отзад или капаците на буксите, не би трябвало в15 да е по-малко защитен - ip67 си е общовалиден стандарт... Разбира се, не изключвам и фабричен дефект, но първите партиди заминаха в САЩ, там би трябвало да реват

      Коментар


      • #4
        От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

        Аз имам един леко озадачаващ поне за мен проблем с B10 - когато е поставен по ето такъв начин на стойка, дисплеят реагира адски мудно на докосване или по-често изобщо не реагира.
        Ако го държа с другата ръка на същото разстояние си реагира нормално.
        Сега в моментът е поставен на масата на приблизително същото разстояние и позиция и също реагира нормално.
        Имам чувството, че само на тази стойка не му харесва да стои ?!?
        Някакви предположения?

        Освен това ми прави впечатление, че когато провеждам разговор през 2-рата карта, след приключване на разговорът първата карта много рядко става активна отново веднага.
        Обикновено му трябват десетки минути за да стане отново активна.
        Това доколко е нормално?

        И друго... Ще помоля някой собственик на B10 да сподели няколко снимки, правени с него. При мен са толкоз зле, че сериозно се замислям дали няма проблем с камерата. Има някакъв много хазартен принцип на фокусиране и почти никога не успява да фокусира на мястото, което искам. Дори приказвах с фирмата, от която го купих и те ме посъветваха да го оставя в сервиз за проверка. Преди това обаче ми се иска да сравня кадри с друг такъв за да преценя толкова ли си може или наистина да го рекламирам.

        Ето тук има няколко кадъра нацъкани с моят. Според мен са по-скоро мацаници отколкото снимки, ноооо....

        Благодаря!
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Аз имам един леко озадачаващ поне за мен проблем с B10 - когато е поставен по ето такъв начин на стойка, дисплеят реагира адски мудно на докосване или по-често изобщо не реагира.
          Ако го държа с другата ръка на същото разстояние си реагира нормално.
          Сега в моментът е поставен на масата на приблизително същото разстояние и позиция и също реагира нормално.
          Имам чувството, че само на тази стойка не му харесва да стои ?!?
          Някакви предположения...
          Вероятно гърбът на телефона контактува на малка площ със стойката. Все пак тъч панелът е капацитивен. За да работи коректно, трябва капацитетът на мястото на докосване да се промени спрямо капацитетът на корпуса (масата) на телефона.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Вероятно гърбът на телефона контактува на малка площ със стойката. Все пак тъч панелът е капацитивен. За да работи коректно, трябва капацитетът на мястото на докосване да се промени спрямо капацитетът на корпуса (масата) на телефона.
            Много точно попадение, благодаря.
            Точно това се оказа проблемът, което пък сериозно преосмисли концепцията ми за стойката, която възнамерявах да модифицирам за моторите
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

              Проблем. След като си закупих блутуут слушалка, свързах я с телефона. Обаче след това изтрих всички устройства, които бяха в паметта на телефона, включително и слушалката. След това не успяха да се свържат. Някакви идеи?
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • #8
                Обсъждане на мобилни телефони CAT

                В тази тема прехвърлям всички въпроси от темата за продажба на мобилни телефони CAT несвързани със самата продажба.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: CAT мобилни телефони - високозащитена серия за всеки, който търси максимална здра

                  Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                  Проблем. След като си закупих блутуут слушалка, свързах я с телефона. Обаче след това изтрих всички устройства, които бяха в паметта на телефона, включително и слушалката. След това не успяха да се свържат. Някакви идеи?
                  Оправи се след като извадих батерията...
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                    Здравейте на всички!
                    Купих си CAT B25. Първите няколко дни бях много щастлив. Телефона е супер масивен и изглежда много здрав.
                    ...един ден реших да се похваля с него. Пуснахме го в едно срязано шише с минерална вода и звъннахме...
                    Започнаха да излизат балончета от мястото на говорителя и телефона се напълни с вода. Съхна няколко дни и заработи като нов.
                    След няколко дни го пуснах от височина около метър - метър и малко, за да покажа колко е здрав. Пак се изложих! Капачето на батерията се отвори. Вдигнах го и какво да видя - малките зъбчета, които държат капака от долната му страна се бяха счупили.
                    Освен това имам проблем - при разговор от другата страна ме чуват много заглушено.

                    Сега вече нямам здрав телефон IP67, a дебел и тежък кютук с 2 SIM от който трудно разговарям заради проблема с микрофона...
                    LZ1EXP

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                      За чуваемостта подкрепям, много лошо ме чуват, повтарям постоянно и вече съм готов да му пробвам здравината в остсрещната стена.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                        Няма да бъде проба а проста ликвидация както чета мнения за здравината на 25-цата
                        Това с лошата чуваемост съм го забелязал и при Samsung B2100.
                        Явно си е проблем при евтините модели.
                        С B10 например никой не ми е казвал, че ме чува затруднено.
                        А и да похваля B10-ката - преди около седмица му тествах издръжливостта във вода.
                        Без да искам, обаче...
                        Реших да атакувам едно малко палаво поточе във Витоша, подхлъзнах се и поточето ме повлачи няколко метра по гръб с раница и целият инвентар.
                        CAT-а беше в бананка на кръста и като я отворих от нея изтече половин литър вода...
                        Никакви ядове с телефона - изсъхна ми на раницата и не е спирал да работи от тогава
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                          От 2 дена имам Б25. Първото ми впечатление, като го извадих от кутията беше- тухла. Второто което забелязах- грозен. Третото- на външен вид корав, но все още грозен.
                          Лошо ме чуват, това ме дразни. Иначе го потопих в чаша с вода, нямаше проблеми.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                            Да се оплача и аз... Купих си В15 преди месец, горе-долу посвикнах да работя с него (досега съм имал само нокии с бутони), ОБАЧЕ се оказва, че батерията трудно издържа 12 часа - сутрин 9ч го свалям от зарядното където се е зареждал цяла нощ, през деня говоря умерено (40-50 минути макс), почти не влизам в и-нет... Към 18ч като се прибера вкъщи батерията е около 40%... Ако разцъкам приложенията 20-има минути, батерията отива под 20%...

                            Отделно от това на моменти "полудява" и сам си излиза от някое меню или пък не реагира на докосване...

                            Относно водоустойчивостта - вчера леко го сапунисах и изплакнах в рамките на 30 сек. След това не се чуваше говор в слушалката (звъненето си работеше)... Отворих капака и открих няколко капки вода около камерата... Забърсах със салфетка и след 15-ина минути се оправи...

                            Трети (много дразнещ) проблем за мен е, че не открива блутуут у-ва... Имам 2 хендсфри-та и с двете отказва да работи... А аз си мислех, че съм си решил проблема с двата телефона, който имах - че не може да работят с едно хендсфри...

                            Иначе на мен не ми се вижда грозен, дори напротив... Но дисплеят е някак блед - няма контраст, няма яркост... Според мен цената, която заслужава е по-скоро 200лв, а не 680...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обсъждане на мобилни телефони CAT

                              Ако не ползваш активно данни сетни режима на мрежата без 3G. Пести ток.
                              Освен това ти може да бе ползваш нет но това не означава, че телефонът не се синква без да знаеш и не ползва пренос на данни.
                              Аз съм изцяло на мануален режим по отношение на данните, както и GPS.
                              По този начин с по-малко разговори (~20мин) успявам да постигна 2-2,5 дни с едно зареждане.
                              Ако пооптимизираш малко нещата, предполагам ще постигнеш автономност 2 дни.

                              Обаче като цяло е това. Забрави за нокията, забрави за концепцията да зареждаш по веднъж на седмица.
                              Това е скапан хемороид... Батерията е враг номер едно на тези шитни.
                              Аз купих още една нова и сменям ако ми потрябва силно телефон докато се добера до контакт.
                              Купих и няколко кабела, които съм разхвърлял на няколко места - да има.
                              Усещането, че съм съм водач на електрокар не отшумява вече 3 месец.
                              Явно повече от това няма да свикна с хемороид базиран тип телефон...

                              П.С: Телефон?!? Телефон ли казах?!? Какъв сарказъм, жив да не бях...
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X