Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Grand Cherokee 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Grand Cherokee 4.0

    Пичове,обзалагам се,че темата и въпросът ми са абсолютно баламски и смешни за много от Вас,но за мен са си важни и то много!?!Първо се запалих по автомобилите от Jeep.Второ нищо почти не разберам от -WJ .YJ и XJ пиша по спомен за това,което съм попрочел.С две думи искам автомобил в който да съм сигурен на шосе и ЕВЕНТУАЛНО при някаква ситуация в пресечена местност.Спрял съм се на два автомобила-ако дадете съвет- Бог да Ви поживи- ******** и *****
    Всякакъв съвет и помощ ще са ми в полза.Бос съм много,искрено си казвам!!!
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-04-13, 23:53. Причина: Линкове към мобиле

  • #2
    От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

    Дори и хора, които не са боси, трудно могат да дадат сериозна оценка само въз основа на няколко не особено качествени снимки.

    Въпросните два автомобила са от модел ZJ. За единия има интересна забележка "продава се с пълномощно". Ако става въпрос за това, за което си мисля - вместо прехвърляне на собствеността да ти дадат пълномощно, то не ми звучи като особено добра идея.

    При всички положения, ще е добре да ходиш на оглед с някой, който не е толкова бос. Това може да ти спести доста главоболия и пари ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Не ме псувайте,просто ги не разбирам-единеят е 1999год., 4.0 ,а другият е 1995, 4.0 има ли разлика в ск.кутии,раздатки и т.н. Кой е по-добрият вариант за новобранец като мен???

      модел ZJ.....бива ли го,не бива ли го ,нищо ми не говори това ,колега,а и какво означава това?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-04-13, 07:26.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

        Ако не си напълно скаран с руския език, тук са отговорите на повечвто въпроси http://jeep.avtograd.ru/
        За оглед караш колата при Дядо Владо от форума http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=23872
        ако продавачът не иска да се закара колата на оглед - не купуваш.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

          4,0 ка на гранд никога в никакъв случай за никаква цена! Писано е 100000 пъти.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            4,0 ка на гранд никога в никакъв случай за никаква цена! Писано е 100000 пъти.
            Ясно и точно - споделям напълно.

            Колега arkys, виж предложенията за WJ 4.7 - нароиха се много обяви напоследък и на доста добри цени.
            Jeep WJ 4.7
            Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

              Самод а добава Гран ЧЕРОКИ и ЧЕРОКИ нямат нищо общо, 4ка за Чероки е най-доброто, за Гранд не. Ако е WJ 4,7 е двигателя който трябва да се гледа и то само куадра драйв

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                4ка за Чероки е най-доброто, за Гранд не.
                Колега, понеже имам такъв, кажи ми кое не му е наред на 4.0ка Гранд ?
                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                O8867З7I78

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                  В твоя случай, двигателя е много стара като концепция спрямо 4,7. Като мощност и разход също е много по-зле. Скоростите са много нежни не се слага кутията от Чероки, не съм на 100% но няма и куадра драив при 4ката, ама не ми се рови.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                    Значи колеги... моето мнение е че, във форума има нещо като "написано правило"( което аз послушах и не сгреших), но всъщност е невъзможно да важи за всеки едни джип .... Ако ще е Чероки, да е с двигател 4.0 и Selec Track, ако ще е Гранд Чероки ZJ, да е 5.2 или 5.9. Ако ще е Гранд WJ дизел да е 2.7, а не 3.1, но най-добре е да е бензин 4.7 с Quadra Drive. И това правило стига до тук .. но според мен на всички е ясно, че едно "дадено" Чероки с мотор 2.1, може да е много по-безпроблемно от някое с мотор 4.0..... и така със всички други модели... Най-важно е как една кола е карана и поддържана. Естествено всеки би предпочел да вземе най-доброто( с най-здрав и безпроблемен двигател ), но си мисля че човек избира "най-доброто" в момента в който търси да си закупи джип или кола. Надявам се някой ден всеки един от този форум да може да си позволи НАЙ-ДОБРОТО от една дадена марка.....Но в случая е невъзможно и сега "най-доброто" за едни е едно, а за други е друго .. Така че мога само да пожелая късмет на колегата с покупката на Гранд 4.0, и дано направи възможно най-добрият и правилен избор
                    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                    0886/872-646

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                      По мнения на спецове 4.0 на WJ е променен в отрицателна посока спрямо легендарния му вариант, който се монтира на Чероците и ZJ ! Именно по тази причина се препоръчва 4.7 като правилния мотор за WJ !Освен това,че има 40-на кончета горница е и 8-мак и притежава по-голям въртящ момент . За капак е и по-икономичен ! Ако ще е ZJ,нека е с 5.2 или 5.9,но да се внимава мнооого,защото поостареха и на пазара си е мъка! Автомата при WJ също е по-надежден и здрав,което е от значение !Успех!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                        Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                        Колега, понеже имам такъв, кажи ми кое не му е наред на 4.0ка Гранд ?
                        Идва слабичък за това купе. Усеща се на баир. Скоростната кутия на V8-ка е по-добра.

                        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                        ... Като мощност и разход също е много по-зле. ...
                        Чак пък "много по-зле" като разход не бих казал. На газ на градско в София (каране на къси отсечки) - 19-22 л/100. Извънградско (с магистрала) - около 14. Като разходът леко се повиши след смяна на гумите с АТ.

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        По мнения на спецове 4.0 на WJ е променен в отрицателна посока спрямо легендарния му вариант, който се монтира на Чероците и ZJ ! ...
                        Кое да му е променено "в отрицателна посока", като е практически същият двигател? Проблемна е една версия на главата (отливка 0331), която се използва след 2000 г., и то не само на WJ, но и на XJ и TJ. Проблемът се изразява в пукане на главата между 3 и 4 цилиндър.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                          Масово чупят бутала ! Мнението не е мое лично,а на доста знаещ относно JEEP-овете човек!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Масово чупят бутала ! ...
                            Вярно, че има и такъв проблем. V8-ците пък имали проблеми с леглата на клапаните ...

                            Мнение от Jeepforum

                            Neither engine comes with Toyota-esque reliability. They each have inherent faults - piston skirts and head cracking on the I6, valve seats dropping on the V8. Any of these problems can occur suddenly and without notice. You want flawless reliability? Spend twice as much and buy a 100-series Land Cruiser.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Покупка на Grand Cherokee 4.0

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Вярно, че има и такъв проблем. V8-ците пък имали проблеми с леглата на клапаните ...

                              Мнение от Jeepforum
                              Много правилен цитат..ама
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X