Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: ЧИП ТУНИНГ

    Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
    Скоро си направих на колата чип тунинг тук, предложиха ми лицензиран чип тунинг.
    Процедурата беше следната: прочетоха оригиналния ми софтуер и заедно с номера на шасито го изпратиха в Холандия, след три часа се обадиха, че колата е готова.
    Тези момчета ги питах от къде вземат софтуера и те ми пратиха саита на Боби от околовръстното !!! Не забелязвам в саита им да пише някъде коя тунер фирма ползват.

    Коментар


    • От: ЧИП ТУНИНГ

      Nikiboy ми отговори че не вземат от Боби софтуер а го разработват за него. А също така и че са и дилъри на Рика Инженеринг Холандия. Когато разглеждах сайта не видях тази информация сега я намерих, за което се извинявам на Nikiboy.
      Последно редактирано от bombata; 20-11-11, 11:16.

      Коментар


      • От: ЧИП ТУНИНГ

        Здравейте на всички ,от скоро имам Land Rover Disco 1 300 .Интересува ме дали някой е слагал или въобще може ли да се сложи чип?
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • От: ЧИП ТУНИНГ

          Здравейте ,колеги имам Нисан терано 2001г. 2.7 ТДИ 125к.с. и искам да му сложа един чип тунинг. Какъв модел да сложа и къде да отида за да го поставят?Също се чудя между чипа и тези новите хибридни системи на водород кое е по-добре да сложа .Дайте съвет.Мерси предварително.
          Последно редактирано от PUNISHER1973; 28-08-12, 21:05.

          Коментар


          • От: ЧИП ТУНИНГ

            Интересува ме къде в София могат да ми монтират чип тунинг на тераното 2001г. 2.7 ТДИ?

            Коментар


            • От: ЧИП ТУНИНГ

              "Хеед 91" са твоите хора

              Коментар


              • От: ЧИП ТУНИНГ

                Здравейте,

                Интересуваме чип тунинг на Пежо 406 1.8 бензин, 2002 година, 116 коня, 6FZF мотора (който след това се монтира и на 407), къде може да се направи, разбира се на някаква нормална цена, спрямо този автомобил. Интересувам се, защото ми е тромава при потегляне, а и губи еластичност при под 2500 оборота. Нещо като 10 - 15 коня отгоре. Звънях на някой от най-известните от форумите тунинг сервизи, но директно ме отрязаха за този мотор и електронното му управление.
                Ще съм благодарен, ако някой, който го е правил сподели впечатления.

                Коментар


                • От: ЧИП ТУНИНГ

                  Никой не го е правил защото няма да има никакъв ефект. Нито имаш обем да позволява някакви минимални интервенции нито имаш принудително пълнене за да получиш резултатите които искаш.

                  Коментар


                  • От: ЧИП ТУНИНГ

                    Моля за малко повече информация, в случай, че някой е правил чип-тунинг на Grand Cherokee 3.1 и 2.7? Благодаря!

                    Коментар


                    • От: ЧИП ТУНИНГ

                      Здравейте, имам Suzuki Jimny, на което сложих двигател от Suzuki Swift Sport 136hp, но в сервиза не можaха да сложат ecu-то на новия. Сега двигателя работи чудесно със стария компютър от 1.3 мотора, но със сигурност не се ползва целия потенциал. Звънях и писах на всички фирми за чип тунинг, които знам. На никой не му се занимава, защото било трудно, а в чуждите форуми има изписано много и описват манипулацията като съвсем рутинна. Моля да ми кажете къде правят mapping на Ecu-то при положение, че със сигурност е flashable.

                      Коментар


                      • От: ЧИП ТУНИНГ

                        Колеги да попитам чип тунинга ако колата е автомат пречи ли с нещо на автоматика?

                        Коментар


                        • От: ЧИП ТУНИНГ

                          До толкова че ако е тръгнал да го умориш по-бързо

                          Коментар


                          • От: ЧИП ТУНИНГ

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            До толкова че ако е тръгнал да го умориш по-бързо
                            Ами какво значи ако е тръгнал?Той не е тръгнал,работи си нормално, а същия доколкото знам го слагат и на 2.7 бензина.Санта фе е колата 2.0 113/255nm гледам в дигиталтунинг за този мотор го дават да стане 142 к.с и 319nm и се чудя дали да не я чипосам.Другото ми питане е дали ще повлияе много на диференциала,муфа и подобните там механизми по 4х4-то.

                            Коментар


                            • От: ЧИП ТУНИНГ

                              Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                              Ами какво значи ако е тръгнал?Той не е тръгнал,работи си нормално, а същия доколкото знам го слагат и на 2.7 бензина.Санта фе е колата 2.0 113/255nm гледам в дигиталтунинг за този мотор го дават да стане 142 к.с и 319nm и се чудя дали да не я чипосам.Другото ми питане е дали ще повлияе много на диференциала,муфа и подобните там механизми по 4х4-то.
                              Никой не може да ти даде отговор на това. Всеки един възел е конструиран да отговаря на определен максимален въртящ момент (N.m). В автомобила ти са заложени такива части, че да кажем да работят на 70% от максимално заложеното. Като го чипосаш ще вдигнеш най-вече въртящия момент с колко зависи от настройката. Е следователно запаса ти от проценти до максималният ти заложен конструктивно максимум ще намалее драстично или ще свърши. При все че това е за идеални условия на нови чаркове. Твойте на колко са и кво са видели оня отгоре знае.
                              Та кое как ще му се отрази - никой не знае.

                              Риска си е лично твой

                              Коментар


                              • От: ЧИП ТУНИНГ

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Никой не може да ти даде отговор на това. Всеки един възел е конструиран да отговаря на определен максимален въртящ момент (N.m). В автомобила ти са заложени такива части, че да кажем да работят на 70% от максимално заложеното. Като го чипосаш ще вдигнеш най-вече въртящия момент с колко зависи от настройката. Е следователно запаса ти от проценти до максималният ти заложен конструктивно максимум ще намалее драстично или ще свърши. При все че това е за идеални условия на нови чаркове. Твойте на колко са и кво са видели оня отгоре знае.
                                Та кое как ще му се отрази - никой не знае.


                                Риска си е лично твой
                                Ами значи май е божа работа.То доколкото знам на тоя модел има същия 2.0 дизел,но май беше около 125к.с та мисля,че моята има същите чаркове едва ли ще слагат нещо различно за няколко коня разлика,а автоматите доколкото знам са едни и същи и на 2.7 бензин та дано няма ядове. Мерси!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X