Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят горски през реката- видео

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Моят горски през реката- видео

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    подобна концепция като дискутираната не ми върши работа
    Темата далеч не обсъжда това, което на теб ти "върши работа". Омръзна ми да пиша по сто пъти в предишни постове..или кажете добра дума на човека, макар и с "половин уста" , или замълчете ! И това като проява на възпитание...най-малкото! А относно "радостта от живота'.....ами тя ти е демонстрирана от кадрите и преживяванията по-горе.. А Дачията я спомена ТИ...естествено абсолютно без никаква връзка!
    Последно редактирано от sonda; 26-05-13, 14:42.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #62
      От: Моят горски през реката- видео

      Малко хора наистина офроудят, повечето си бръмчат по черни пътчета, които са криви и гадни за лека кола, но и тя минава. Чат пат има и местенца, които паркетничето минава лесно, а за леката кола може и щета да изкочи. Пък и гумите са малко по-големи, по-здрави... все дреболии, но съществени. Пък който иска да праска по 5000-10 000 км в чудо с 2 цели моста и максимална скорост 100-110 и да го друса и метка за 20 км черно вече друга работа. Ако искаш с една и съща кола да идеш на излет в Бг и да можеш да обиколиш Европа сериозния офроудър не става, а може и да не мине граница, глоби и прочее простотии за разни брони огромни гуми и т.н. Тва е като да тръгнеш на 10 000 км преход из Африка или Азия с паркетник. Сигурно ще може, но дали ще ти е сигурно и спокойно... хмм. Аз вече до София не искам да ходя с Диското и ползвам паркета, който тук се прибира натоварен с 200-300 кила песок лесно, но като разкаля на едно определено място и Диското ходи да опъва лебедка да го вади. Та и гумите са други, просто 3 в 1 не е добрата комбинация, но страната е такава, че не можеш да разчиташ на пътища и по-добре нещо малко по-така. Пък субарцето с едни зимни гуми с шипове, какво прави... можете да видите по разни други теми, мисля Мечков напуска бая стабилни клипчета със сняг до капака. Не знам кой офроуд звяр ще се държи така стабилно на рали тип терени, които пък не са за нормалните леки коли... междинка един вид. Все едно да спорим защо ни е АТВ, като има кросаци и ендуро...

      Коментар


      • #63
        От: Моят горски през реката- видео

        Ей, тук като се спомене думата ДЖИП или ОФРОУД, веднага се прави аналогия с прежалена Г-класа или Витара.

        Аз пък си купих Форестер и си продавам офроуд Тойотата. Защото на 90% от местата, където ходя обикновено стигам и със Субаруто. Става и за пикник, и за риболов, и за ски, и т.н. А за да стигне лека кола на тези места трябва да е прежалена, или с вериги, или повдигана....
        Преди време с леката кола имаше наистина офроуд, като тръгнем за риба - закъсвания, бутания, тегления, подлагания, а бе имаше емоции. Сега с Тойотата скука, минавам отвсякъде. За да има емоции трябва зорлем да си търся белята, ей така за кеф, без да се налага. Лебедката я ползвам предимно да вадя приятели, или непознати.

        Тези офроуд джипове в 90 % от случаите се използват само за фън. И накрая се оказва, че са просто скъпа играчка за хора, за които не е проблем да си държат в двора такава играчка за 10-20 хил лева, с която да се забавляват 1-2 пъти в месеца. Разходки, състезания. Дай боже всеки му.

        Та в крайна сметка искам да кажа, че ОФРОУДА е широко понятие, особено в идеята на този форум. Едно време в форума се пишеше предимно за джипове, мотори, тунинги, разходки и състезания, но отдавна вече не е така. Освен това темата е пусната в подфорум Субару, тъй че автора на темата е много прав, как разсъждава, разказва добре, прави хубави снимки, и ние трябва да му благодарим за споделеното, и да поощряваме хора като него, а не да им говорим че Форестъра не става за офроуд, и да си взимат Витара, или Патрол.

        Коментар


        • #64
          От: Моят горски през реката- видео

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          А примерите дето ги даде Гогов не са показател за нищо. Той и сам си го каза де-факторът "шофьор" е много силен.
          Има един колега тука с никнейм който е на някъкви черни войни с индекс 1. Той има една повдигната кола с която ходи на такива места, че други колеги с подготвени джипове закъсват при него и искат да ги застрелят(има ги на снимки някъде по-темите). Та този колега съм сигурен, че с форестър може да отиде на такива места където аз с най-подготвения Джип няма да помисля да ходя. Основен фактор е водача!!!!!!
          Иначе съм много щастлив, че с жената се разбрахме следващата кола семейна да е ФОРЕСТЪР. Поздравявам колегата с прехода и хубавите снимки. Дай боже всеки му такива пътешествия. Относно проходимостта от едни други участници в този форум(без имена) са ми обяснили, че с джипа е важно да караш по най-хубавия път и ако ти се наложи да те изкара от лош такъв. Бих посъветвал и колегата със субарото да го спазва и ще се учуди колко е проходимо субарото.
          Поздрави!
          п.с. мненията на колегата който съм цитирал ги ценя, но в този случай малко ни се разминават , освен за водача!
          ЛАДА НИВА 1.7
          Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

          Коментар


          • #65
            От: Моят горски през реката- видео

            Благодаря на хората които ме разбраха по правилния начин . Желая на всички лято със много приключения и незабравими пътешествия.
            А ако някой реши да покори севера , винаги съм котов да отговоря на всякакви въпроси . :-)

            Коментар


            • #66
              От: Моят горски през реката- видео

              Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
              Благодаря на хората които ме разбраха по правилния начин . Желая на всички лято със много приключения и незабравими пътешествия.
              А ако някой реши да покори севера , винаги съм котов да отговоря на всякакви въпроси . :-)
              И на теб желаем прекрасно и безоблачно лято, много прекрасни преживявания със Субару-то по пътищата /а и извън тях/ на широкия свят!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #67
                От: Моят горски през реката- видео

                Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
                Разбира се , пожелавам на всеки да отиде да види тези красоти със собствените си очи , независимо с какъв автомобил :-)
                [ATTACH=CONFIG]587156[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587157[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587158[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587159[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587160[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587161[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587162[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587163[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587164[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587165[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]587167[/ATTACH]
                Ето така се правят хубави теми. За това - поздравления. Ще е добре да разкажеш за екскурзията.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #68
                  От: Моят горски през реката- видео

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Ето така се правят хубави теми. За това - поздравления. Ще е добре да разкажеш за екскурзията.
                  Споделил е човека за екскурзията, но в негов блог! Ако реши може да го постне и тук , прекрасно е. Дано не се е обидил от "топлото" посрещане тук в лицето на някои недобронамерени коментатори!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #69
                    От: Моят горски през реката- видео

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Споделил е човека за екскурзията, но в негов блог! Ако реши може да го постне и тук , прекрасно е. Дано не се е обидил от "топлото" посрещане тук в лицето на някои недобронамерени коментатори!
                    Искрено вярвам , че има повече свестни хора тук , като теб .
                    Затова поствам линка към пътеписа от пътешествието и в този форум , дано да ви хареса, въпреки че историята на пътуването е написана малко набързо .
                    аАко някой има въпроси нека пита :-)
                    Поздрави

                    http://orlineze.blog.bg/turizam/2013/05/21/.1112387

                    Коментар


                    • #70
                      От: Моят горски през реката- видео

                      Това че несвързвам оффроуд със субару, не свястен ли ме прави,поздравления за пътеписа !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Моят горски през реката- видео

                        Браво колега за снимките,

                        Нека всички останали с истински джипове да продължават да си чешат езиците и да мечтаят да стигнат до Нордкап
                        Наздраве на всички!!!
                        +1 за Субару

                        Коментар


                        • #72
                          От: Моят горски през реката- видео

                          Принципно офроуд може и със ЗАЗ

                          Аз карам пра-дядото на Форко от първия клип и смело мога да кажа:

                          - Форито НЕ Е джип
                          - Където съм искал съм стигал с него без значение от времето и пътя, включително офроуд без изцепки "виж кво моа ся"
                          - Трябва да внимаваш, щото виж т.1 по-горе
                          - По време на софийската градушка без да искам набутах Форко в дълбок гьол в Западен парк. Водата беше на 10-15 см от прозорците и се качваше по капака на двигателя и така около 20-30 м. Мислех си - до тука сме. Излезнах без едно "гък" от колата и продължих все едно нищо. Спрях по-нататък - двигателя мокър целия и си работи. Шнорхел нямям.

                          Та така, радвайте се на каквото имате, бъдете сред природата, па макар и пеша

                          Коментар


                          • #73
                            От: Моят горски през реката- видео

                            Едно показателно клипче по темата за феновете:
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Моят горски през реката- видео

                              Това от последния клип с дълбоката вода не го правете дори и с тунингован джип с шнорхел, ако не сте минавали и не сте сигурни какво правите... Може да се окаже последното къпане...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X