Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят горски през реката- видео

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Моят горски през реката- видео

    Ако погледнеш непредубедено обаче, изводът е един-добри коли, както много други, но далеч от съвършенството.
    Така е, но за да си купя от другите добри коли са нужни едни други средства с които аз не разполагам. Специално за мен, за парите си колата напълно си заслужава и ако си я поддържаш ще те слуша много години и много километри.
    Че е стабилна е вярно, много добре влиза в завоите, специално легасито не е много проходимо защото е ниско, мощна не бих казал, 2 литровия мотор на легаси е малко муден но за сметка на това има голям въртящ момент, икономична и това не бих казал, харчи си и то повечко отколкото еквивалентите с 2 литра, окачването е добро, обикновнно имаш за смяна едни биалетки и тампони на щангата, кареда се сменят но изключително рядко. Общо взето на мойто 1999 година, купена на 100 000 в момента е на 160 000 съм сменял само консумативи и чак сега имам за смяна биалетки и тампони, според мен е нормално за толкова стар автомобил и за този пробег да се сменят, колата е карана по изключително красивите офроуд пътища на крайните квартали с гадни ръбести дупки по остатъците от асфалт. На стария ми автомобил сменях шарнири и втулки всяка година, моментното състояние ме устройва, зимата не чистя по 200 метра сняг за закуска за да мога да си закарам детето на училище, на субарото са по скъпи частите, но за сметка на това почти нищо не се е налагало да сменям.

    Коментар


    • #32
      От: Re: Моят горски през реката- видео

      Именно за съвкупността от качества говоря! Според мен по този начин трябва да се разглеждат и сравняват автомобилите! Не изпадам в краен 'екстремизъм' към други марки. Аз съм имал и карал много коли, но като съвкупност от качества и особено в ценовия диапазон, не можах да намеря алтернатива, отговаряща на моите изисквания! А сравнение с Голф е изключително неуместно, като по величина на несравнимост е еквивалентно на сравнението на Ленд Крузер с УАЗ! Иначе, за трошене-всичко се троши...няма 'вечни' коли, не живеем в Бруней, за да караме все нови коли за жалост.
      Последно редактирано от sonda; 21-05-13, 08:14.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Моят горски през реката- видео

        Темата беше как един Човек се кефи от автомобила си, без да има претенции за по-по-най. Защо изобщо трябва в тази тема да мерите вашите с неговия автомобил? Или наследство от детската градина: -" да, ама аз имам по-хубаво......."
        Нормално е Субару в Субару форумите да е най-добрия автомобил, та нали там повечето за собственици на такива автомобили и не са ги купували насила. Тази пристрастност не се и крие. Не ме разбирайте грешно, от доста време не харесвам развитието и не пиша в онзи форум, който имате предвид. Лошото е, че все повече участници превръщат и този форум в 'плювалнил' тип ЕЖК. Иначе казано правите точно това, което отричате в цитирания Субару форум- "да, ама мойто е по-дЛЪго" Това че доста теми се изнасят извън онзи форум идва да покаже, че нуждите на фоновете на марката Субару излизат извън пределите му. Кой разбрал, разбрал!
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #34
          От: Моят горски през реката- видео

          Абе кофти работа. Човека е пуснал видео, за да ни покаже радостта от новата си кола и това, че му доставя удоволствие и е щастлив, а то стана... Никой не твърди, че Субаро-то е джип, а тук му се нахвърлиха именно с такива твърдения и заяждания! Нормално е всеки да харесва притежавания от него автомобил, както и да споделя минусите му! Субару-то претендира за клас универсалност, с която малко коли могат да се похвалят..това е! Аз съм имал и джип Тойота и лоша дума за тях никога няма да кажа, но бих изразил, примерно, лошите си впечатления от много други марки в различни аспекти! Смятам, че това са нормални споделяния на впечатления, но да се дават квалификации от рода на 'е..л съм ти Субарото, моя джип е по-висок, а ти си смешен щото си си купил това' е глупаво!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #35
            От: Моят горски през реката- видео

            Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
            Да ти кажа, не беше за тест , исках да отида до една полянка на която имаше навес, камина и пейки с маси за хранене. Там си разтегнах палатката , която е отгоре- кефа беше пълен :-)
            Реката е младежка, в края на село Младежко се намира полянката това е Странджа. Невероятно място
            Малко снимчици:

            [ATTACH=CONFIG]574746[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]574747[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]574749[/ATTACH]
            Поздрави
            Колега би ли споделил с какъв фотоапарат си правил тези снимки?

            Коментар


            • #36
              От: Моят горски през реката- видео

              Първо "сейв", после "пропъртис" и виждаме, че е снимал с NIKON D7000
              Y260

              Коментар


              • #37
                От: Моят горски през реката- видео

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                Относно проходимостта, понякога със Субару се стига там, дето и с джип не става,
                Аз пък искам да се хвана за това изречение.
                Готов съм на тест с витарата, или за да не кажете, че тя е силно прежалена и подготвена-нека да е със стокова витара, по-добре фероза, роки, самурай, все малки джипове, и от другата страна което и да е субару, също във фабричния си вид. Единственото позволено нека да е смяна на гумите с по-агресивни. Но еднакви за двете коли.
                Обаче терена ще е по мой избор.

                Става ли? Залога е печено агне и 100 литра бира. Или нещо от сорта.

                Айде на бас?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Моят горски през реката- видео

                  Кольо, мо'е се 'фанеш за к'вот си искаш и на 'квото си искаш.....който треб'е си знае.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0106.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5485098
                  ПП Малко по-внимателен прочит би ти спестил доста енергия.......
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моят горски през реката- видео

                    Ъъъъ, преди да пиша четох(малко насила го научих, ама го прилагам), пак четох, сега след твоя пост пак четох, но пак не проумявам(щото съм си прозд)-кое ще е това място дето ще се достигне със субару, а няма да може с джип. Пак казвам-с кое да е субару, и с кой да е джип. Но джип в сериозния смисъл-не някакви виско съединители и СУВ изпълнения. Задвижване с твърдо включване на предния мост, или фултайм.

                    Снимката е силно слюнкооделяща. Ако държиш на тезата си-слагай едно ягне в пещта, вземай няколко стека бира, от мен форд маверик с АТ гуми, стандартен за модела размер, остава да уредиш проходимо субару. Ще се срещнем на неутрален терен. Примерно около Велико Търново.

                    Ще ти дам да си чопнеш от агнето и някоя друга бутилка бира
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моят горски през реката- видео

                      И какво ще докаже тоя 'тест'??? Субару-то не е джип..и едва ли има някой тук, който твърди обратното! НО...ако говорим за 'универсалност', джипа отстъпва..за това става въпрос. Много добре знаем къде ще 'бие' джипа на тестовете- дълбока кал, коловози, дълбока вода, големи камъни или други препятствия от този род, както и дълбок сняг! Никой не спори! Едновременно Субару-то ще се справи по-добре от който и да е лек автомобил. А на хлъзгав, заснежен или мокър път, особено със много завои , джипа няма никакъв шанс и това го знаем всички! При идеални пътни условия ситуацията е аналогична! Не е да не съм имал доста джипове и твърдя, че това е обективната истина! Въпрос на приоритети! В момента, в който почувствам необходимост от 'горски, кален кръстосвач' , взимам една 70-ка за 3к. и рипам да се подрусам и поизкалям. А после сядам в Субаро-то и отивам на много други места
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моят горски през реката- видео

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        А после сядам в Субаро-то и отивам на много други места
                        Те за това говорим де-кои са тези други места дето с джип няма да може да идеш?
                        Вярно, че с кола ще е много по-удобно, комфортно, бързо, икономично, но става въпрос именно за такива места дето са достъпни само за субару.

                        Не ме разбирайте грешно, не съм някакъв лют привърженик само и единствено на джипове. Колата си има много предимства, като задвижването на всички колела и дава допълнително предимство. Субару определено е много добра марка, и на мен ми харесват, но в последните постове ставаше въпрос за друго.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моят горски през реката- видео

                          Кольо, безсмислен е спора, поставен по този начин, и ти много добре го знаеш! Ако трябва де се дебатира в такава равнина, аз бих могъл да се обзаложа на едно стадо овци, като ти предложа тест! Какъвто ти сърце иска джип, срещу верижен трактор в 'стоков' вид...глупаво е нали??? Нито си ги 'мериме' тук , нито се отричат предимствата на джиповете! Говорим за различни КОНЦЕПЦИИ автомобили...и няма да се уморя да повтарям думата 'универсалност' ! Пак казвам, че темата се измести, защото още в началото започнаха заяждания и подигравки към човека, пуснал темата, което е израз на думи, които не ми се споменават!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моят горски през реката- видео

                            Едно Леоне ще стигне до агнето и бирата.
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моят горски през реката- видео

                              Те за това говорим де-кои са тези други места дето с джип няма да може да идеш?
                              На Бънзарето след отклонението за Борущица ( 42°42'14"N 25°36'24"E) Коле, зимъта на 2010г мисля, два джипа с твърди блокажи се отказват след няколко опита и поднасяне/ суркане в канавката. Преминават и пристигат едно Субару и едно Митсубиши пинин. Явно размера, килограмите и задвижването са изиграли съществена роля.
                              Бяла черква край Пловдив, на пистата горе се качват два 'джипа'- едно Паджеро с много яки гуми, Фронтера, една нива с много зор и опити и едно Субару. Една къса Витара и една друга нива не успяват.
                              В случка номер три подготвен джип дърпа неподготвени на место, където Субару спира и тръгва без грам проблем.
                              Четвърти номер, Чироки не от ръбатите, върти гуми и не се помества на заледен път, който минава покрай хижа Копривките над Пловдив, Субару не се замисля изобщо. Тук честно за разлика от не принудените/случайни по-горни случки, ми стана интересно и нарочно се пробвах.
                              Сега защо се е получило точно така не знам, гуми ли, шофьори ли , случайност ли......без значение. Във повечето случаи е имало и участници от този форум. Имам и снимки и видео, но няма да ги публикувам, защото не се опитвам да доказвам нищо, нито пък от написаното произтича нещо и могат да се правят заключения. Единственото, което твърдя е, че горното са факти, пък били и случайни. Затова по-горе писах понякога.........
                              Та Коле, за себе си съм наясно колко горе, долу може предпочетения от мен автомобил и не се нуждая от това да го доказвам на някого или да го сравнявам с друг, както съм уверен, че и всеки участник тук според нуждите си е избрал най-подходящия автомобил.
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Моят горски през реката- видео

                                Коле готов си. Мойто легаси срещу твоита витара зимата, когато падне снега и стане лед, който се качи пръв до алеко печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X