Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водоразредим лак за дърво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водоразредим лак за дърво

    Здравейте, в момента си правя външна дървена стълба на вилата и ползвам водоразре
    дим лак на "Лакпром".Шефът на работилницата която обработи дървеният материял ме
    посъветва да ползвам този лак, досега не бях го чувал.
    Въпросът ми е, някой има ли опит с този лак, защото вече нанесох две ръце то него и
    предпазва ли дървото от дъжд,сняг,дървояд и т.н.

  • #2
    До: Водоразредим лак за дърво

    Какъв е типа на този лак...акрилатен?

    Коментар


    • #3
      До: Водоразредим лак за дърво

      На етикета пише "Лазурен лак", никаде не видях думата акрилен.Каква е разликата?

      Коментар


      • #4
        До: Водоразредим лак за дърво

        Мисля,че за да е устоичиво на атмосферни влияния,ще трябва да лакираш стълбището с полиуретанов лак за паркет или яхтен лак.Един приятел наскоро си прави маси за вкъщи-водоразтворимият лак,му го бяха препоръчали за да получи цвят,а за да са устойчиви на влага,ги лакира с полиуретанов лак.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Водоразредим лак за дърво

          Или Sadolin или някакъв лак на водна основа.Всичко друго ще се скапе на дръчата и жегата особено тия лакове от по 5-10 лв килото.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: Водоразредим лак за дърво

            Може ли да ми кажете по-точно, тип лак,марка и т.н.Стълбата е външна и е изложена
            на всякакви атмосверни въздействия.

            Коментар


            • #7
              До: Водоразредим лак за дърво

              Яхтения лак е много хубав, ама на слънце му се е**ва мамата. Миналата година боядисах парапета на терасата на село. Това лято лака се напука и обели здраво.

              В същото време съм лакирал вратата на банята отвътре преди 5 години - ами не е мръднал от там (лака е един и същ). Пак преди 5 години услужих на моя зъболекар с кутията лак да си боядиса прага на кабинета (една чамова дъска) - и той не е мръднал, въпреки че върху него стъпват с обувки. Да ама тези неща не виждат слънце
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                До: Водоразредим лак за дърво

                Принципно,на опаковката на лака пише за какво е превназначен.Качествени са на Садолин,Маршал,Бондекс,има и други,но вмомента за това се сещам.Нямате ли магазин в който да знаят какво продават,и като им кажеш,че ти трябва лак за външно стълбище да ти препоръчат нещо.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: Водоразредим лак за дърво

                  Благодаря за съветите.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водоразредим лак за дърво

                    Понеже преди време се сблъсках с нуждата от лак устойчив на атмосферни влияния(ставаше въпрос за боядисване на пчелни кошери които поради качествената изработка исках да останат с естествения си цвят). Първо ми препоръчаха две ръце ленен безир и две ръце яхтен лак...резултата беше отчаиващ. Само след 3 години лака започва да се лющи и да пада. Започнах консултации по въпроса...на Пловдивския панаир се срещнах с представители на Оргахим, а в София ходих до Лакпром...бях изумен от посредствеността на консултантите им. Питайки ги могат ли да ми препоръчат някакво решение и да дадат гаранция...ме изгледаха презрително без никакъв отговор. Мои познати ми препоръчаха продуктите на Сократес(чешка фирма) които продукти са на водна основа. Моят шеф пък ми каза че стар дърводелец му е препоръчал боядисване със 6-7 ръце лазурен лак без поставяне на друга основа. Резултата бил впечатляващ освен това след първите ръце разхода на лак намалява защото дървесината вече е поела достатъчно материал и порите са се позапечатали. Искам само да кажа че наименованието "Яхтен лак" създава погрешно впечатление. Технолога на Оргахим лично ми каза че лака е "слабичък" и е по-скоро влагоустойчив отколкото UV-защитен. А то в морето ако няма UV-излъчване, къде тогава.
                    Вземайки впредвид това че лазурните лакове са с повишена UV-защита и наблюденията на шефа ми който има лятна градина от години и много мебели и дървени изделия в нея биха ме мотивирали достатъчно да приложа този начин следващия път когато ми се наложи. За съжаление обаче аз нямам лични впечатления от този начин за защита на дървесината. Желая успех и вземане на най-правилното решение!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водоразредим лак за дърво

                      Моето мнение
                      2 ръце ацетонов лак за основа -пришлаифане
                      и после си купуваш лак с втърдител за металик-страхотен гланц и издържливост
                      може да го ползваш и за основа по разреден
                      КАЗВАМ ГО ОТ ОПИТ
                      сумати дървении съм лакирал по морито и не са мрънали
                      И не казваи на никои

                      Коментар


                      • #12
                        До: Водоразредим лак за дърво

                        Една от най-реномираните марки е SIKKENS.Ако ползваш с грунд е перфектен за външни условия.
                        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X