Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Hr-v проблем с чек лампата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Hr-v проблем с чек лампата

    Здравейте,на скоро се обзаведохме с Honda Hr-v 4wd 2001 година.До онзи ден колата беше без газова уредба.В четвъртък поставихме газов инжекцион в сервиз на BRC.В бутилката имаше газ само за 10 лева като на излизане от София чек лампата на таблото светна.Обадихме се в сервиз и там ни казаха, че сигурно сместа не е хубава и днес отидохме да ни я настроят.И така оправиха проблема и на прибиране от София,когато спряхме на кварталния магазин и след това запалихме чек лампата пак светна.От какво може да идва проблема ?
    Симеон Симеонов - 0878666200
    Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
    Suzuki - A way of life

  • #2
    От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

    от газаджиите, от к'во друго? не прочетоха ли каква е грешката?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

      Прочетоха я,ръчкаха нещо в компютъра и го оправиха обаче пак се появи.
      Сега разкачих акумулатора и после като го закачих изчезна,но не се знае дали пак няма да се появи.
      Симеон Симеонов - 0878666200
      Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
      Suzuki - A way of life

      Коментар


      • #4
        От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

        знае се - ще се появява, докато не се елиминира причината за появата или газаджиите да си оправят кашата или търсиш други, ама какво става с гаранцията?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

          Мога да дам пример с Хонда Акорд 2000 кубика - 147кс с газов инжекцион. Случваше се понякога да светва чек-енджин лампата и при диагностика винаги показваше грешката - катализатор/ламбда сонда - високи стойности. Проблема го реших генерално като ми монтираха "хардуерен" ламбда симулатор. Слага се между катализатора и ламбда сондата. От тогава вече близо половин година - никакви проблеми!
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

            А може и да е с две ламбда сонди и тогава е по-интересно. При мен чека свети от 5 години и проверката показва същата грешка. Имам и ламбда контрол симулатор но пак си свети. Премигва само когато ми свършва газта. Като откача клемата на акомулатора угасва и ако карам на бензин не свети. Прехвърля ли на газ и след 100 м. е светнал.
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #7
              От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

              С две ламбда сонди е (или поне и моята е 2001г и е с толкова), а вероятно всички харвита са с две .

              Та газаджиите най-вероятно трябва да ги натискаш да си оправят каквото са пропуснали.

              Мен заради подобни пишман газаджии не ми се разправя да слагам газ, пък и разход 7.4/100 си е прилично по мое усмотрение .


              п.п. някой разправяше, че периодично трябва да се беси по някой газаджия за назидание .
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Honda Hr-v проблем с чек лампата

                за два месеца ежедневно каране на газ ми е святкал веднъж само чека и то при спускане на голям наклон на скорост без газ. Спрях, изгасих и запалих пак и повече не е светвал.
                Honda HR-V 4WD D16W1

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X