Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на цедката за горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на цедката за горивото

    Колеги, четох по други теми, че при почистване на тази цедка колата започва да работи по-добре. Е да ама къде се намира тая цедка за неразбиращите? Неможах да открия нищо. Следях маркучите които влизат и излизат от горивния филтър и нищо не откривам. Джипа е терано 2.7 ТД. Ето малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1363.jpg
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:6011022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1361.jpg
Прегледи:1
Размер:291.3 КБ
ID:6011023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1362.jpg
Прегледи:1
Размер:368.7 КБ
ID:6011024
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Почистване на цедката за горивото

    Намира се на входа на помпата.Отвърти холендровия болт,цедката е в него.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на цедката за горивото

      Този в червено или синьо?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Img1361.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5473110
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на цедката за горивото

        Това е филтъра.Проследи маркуча в червено.Отива в помпата.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на цедката за горивото

          На мен ми казаха ,че има такива с цедка и такива без.На моето се оказа,че нямало цедка или поне аз като питах в сервиза от много гледане стигнаха до този извод
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на цедката за горивото

            Маркуча в червено идва от резервоара.

            Светослав предполагам, че и мойто е като на твойто терано, защото не виждам никъде такава цедка или където може да е. Маркучите идват от резервоара, минават през горивния филтър и отиват в двигателя някъде си.
            Можеш ли да направиш 1 - 2 снимки?
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на цедката за горивото

              Отива в резервоара, щото имаш двукръгова система за обратна нафта (късметлия си за което). И двата оградени маркуча са за обратната нафта.

              Проследи големия маркуч от филтъра към помпата - другия откъм страната на синия маркуч. Първо е нанизан на една тръба, и в края на тая тръба е входа към помпата - кух болт, в който е цедката.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на цедката за горивото

                Понеже много съм патил заради тази цедка,главно заради разбирачи майстори изгорях с 200 лева сваляне на помпа и накрая стенд,впрочем нищо и нямаше,беше запушена тази цедка само.Ако я знаех само с чистене щях да се оттърва.Сега няма как да снимам цедката но ще поясня от снимка в нета,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7162314o.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5473126Цедката се намира върху помпата,от към страната на хидравличната помпа,вижда се като се погледне отгоре между оптегача на хидравликата,както съм начертал на снимката там се намира точно.Без да се развие хидравличната помпа неможе дасе извади цедката.След развиване на болта(има медни шайби под него и под входящата горивна тръбичка,да не ги загубите)трябва да има една пружина под болта,на дълбоко под тази пружина се намира цедката,вади се и се чисти,аз съм го премахнал понеже го нараних доста,но е по добре да си е там,малко трудно се вади да знаете.След ваденето наистина се отваря двигателя ако е запушен,гори си доста ако се натисне гаста но си има сила.Успех,дано да съм помогнал.
                Terrano 2 2,7td 1994
                Keeway atv 100

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на цедката за горивото

                  Твоето е старото терано, и може и да е така. На новите (с интеркулер), цедката е в болта. И се вади без да се развива хидравличната помпа. Въпрос на инструменти. Зора е докато развиеш болта. После е лесно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на цедката за горивото

                    Прав си спарки,колегата е писал 2,7ТД и затова обясних по този начин,понеже за този мотор знам.
                    Terrano 2 2,7td 1994
                    Keeway atv 100

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на цедката за горивото

                      Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
                      Прав си спарки,колегата е писал 2,7ТД и затова обясних по този начин,понеже за този мотор знам.
                      А, ако неговото е без интеркулер, много правилно си си написал. Сега поне се знае каке и на едното и на другото. Е, Zexel-ската помпа само е под въпрос де...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на цедката за горивото

                        Без интеркулер е, да. Ще има ли някакъв проблем с паленето след като се свали помпата?
                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на цедката за горивото

                          Първоначално публикуван от Даниел Бибов Преглед на мнение
                          Без интеркулер е, да. Ще има ли някакъв проблем с паленето след като се свали помпата?
                          Еми, обикновено като е свалена помпата не пали.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на цедката за горивото

                            Да де ясно, но след монтирането?

                            И друг въпрос. Направих 2 снимки. Първата е маркуча който по нагоре съм оградил в синьо а втората от тоя маркуч тръгва една жълтеникава на цвят тръба. Там ли се намира тази цедка, където съм оградил в зелено?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1369.jpg
Прегледи:1
Размер:329.9 КБ
ID:5474549

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1371.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5474550
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на цедката за горивото

                              На тази втората снимка дето си оградил там е цедката,вадиш болта под него има пружина,на дълбоко е цедката под пружината.
                              Terrano 2 2,7td 1994
                              Keeway atv 100

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X