Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zamunda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Zamunda

    Що пък не и малко реклама? Не е нужно да теглите...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: Zamunda

      http://store.picbg.net/pubpic/57/E6/...7479da57e6.jpg това е от мамата админа на замунда. А на Деси: трафикът в .NET продължава да е толкова голям, а трафикът в .SE е миниатюрен в сравнение, или поне така изглежда като гледам торентите.
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #18
        От: Zamunda

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Както написах, отношенията са неформални. Фирма "Замунда торент тракери и сайт" в търговския регистър едва ли има. В такива случаи границата между съдружник и служител е тънка. Ако я има.
        Тука не съм много съгласен. Формално или не служителя си е служител, собственика си е собственик... Иначе по-тази логика ако имаш кола и не си я регистрирал в данъчното, значи не е твоя?!
        Не всичко (особено пък уеб) е записано на хартия, където точно да определени правните отношения...
        Дали този форум, е регистриран и всичко е записано на хартия кои и кои му е собственик(сага може и да е но преди...)
        По тая логика, щом няма граница между съдружник и служител, Ясен утре ща каже форума е мой, написал съм 26000 мнения в него

        Коментар


        • #19
          От: Zamunda

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Тука не съм много съгласен. Формално или не служителя си е служител, собственика си е собственик... Иначе по-тази логика ако имаш кола и не си я регистрирал в данъчното, значи не е твоя?!
          Не всичко (особено пък уеб) е записано на хартия, където точно да определени правните отношения...
          Дали този форум, е регистриран и всичко е записано на хартия кои и кои му е собственик(сага може и да е но преди...)
          По тая логика, щом няма граница между съдружник и служител, Ясен утре ща каже форума е мой, написал съм 26000 мнения в него
          Относно трафика. Трафика и интереса към сайта се прави от ЕКИПА, няма ли го него, няма ли кои да ъпдейтва постоянно много скоро сайта ще залезе...

          Коментар


          • #20
            От: Zamunda

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Тука не съм много съгласен. Формално или не служителя си е служител, собственика си е собственик... Иначе по-тази логика ако имаш кола и не си я регистрирал в данъчното, значи не е твоя?!
            Не всичко (особено пък уеб) е записано на хартия, където точно да определени правните отношения...
            Дали този форум, е регистриран и всичко е записано на хартия кои и кои му е собственик(сага може и да е но преди...)
            По тая логика, щом няма граница между съдружник и служител, Ясен утре ща каже форума е мой, написал съм 26000 мнения в него
            Ако ги разглеждаш като фирма, е така. Ако ги разглеждаш като организирана престъпна група, каквото разглеждане също е съвсем допустимо, се получава каквото ти разказах аз.
            Този Форум, откакто изобщо го има, е ясно на кого е. Когато аз дойдох беше на друга фирма, сега е на Офмедия (пише отдолу). Със Замунда не е така поради естеството на дейността им.

            Коментар


            • #21
              От: Zamunda

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Относно трафика. Трафика и интереса към сайта се прави от ЕКИПА, няма ли го него, няма ли кои да ъпдейтва постоянно много скоро сайта ще залезе...
              Сайтове постоянно изгряват и залязват... и още не е настъпил края на света. На мен лично ми е все тая дали ще има замунда.ХХХ или не.

              Коментар


              • #22
                От: Zamunda

                Съобщение от системата на .нет

                Здравейте, коефицента ви до момента беше отрицателен! Поради лоялността си към нас и заради това, че продължавате да се наслаждавате на любимия си торент сайт Zamunda.NET, ние решихме да направим вашия коефицент положителен!
                То явно, щом ми е слаб коефицента, не ми дреме много много, но ако реша да се махам от тях, това няма ме спре..

                Коментар


                • #23
                  От: Zamunda

                  Само на мен ли не ми отваря zamunda.se ? Колкото пъти се опитвам да вляза, все ми зарежда, но нищо.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Zamunda

                    Аз си влизам без проблеми, но бях със сейфирани парола и потребителско име, преди кражбите.
                    - тук е мястото да "напомня " на нашето ръководство да се подаигурява, че форума става изключително популярен, а "завистниците " и хората с недобри помисли ще се възползват от огромното поле за изява - стотици хиляди потребители, кампаниите и акциите провеждани тук!

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Zamunda

                      Пълен смях...който знае как се трансферират домейни му е ясно.
                      Сайта на практика си е бил негов и преди да прехвърли домейна на свое име. Да му мисли тоя дето му е дал достъп. Няма никакъв спор тук, нито пък може да се говори за кражба. Бил съм свидетел на оспорвания на домейни - ако тоя човек наистина е направил нещо неправомерно домейна ще бъде "върнат" на който успее да докаже че е негов. Цялата работа трае не повече от седмица. Щом не могат да си го върнат...значи не е бил техен изобщо. Щом тоя човек е спазил трансферната процедура, значе е успял да се аутентикира като собственик. И така мога да продължавам докато ви отегча до смърт. То ако така се крадяха домейни...ехе...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Zamunda

                        Запознат съм много добре със Замунда защото тя отначало беше torrents.linkos.bg а Линкос ми бяха доставчика. Чак след това се преименува на Замунда според мен за да не пречи на легалният бизнес на собственика на Линкос който е Мартин Павлов. Който познавам много добре и на чието име сега е регистрирана новата Zamunda.SE. Самият факт, че огромното мнозинство от ъплоудърите се преместиха веднага при него, че получи подкрепата на много авторитетни хора в тези среди говори ясно какво е станало.

                        За да бъда кратък ще кажа само, че не става дума за вътрешни борби или преврат както пишат по вестниците, не са и хакери които са пробили защитата а е най-обикновена кражба. Човек от екипа на който са имали пълно доверие е направил пълно копие на базата данни и файловете от сървъра и след това ги е преместил на друг сървър до който само той има достъп. Така на практика той е имал копие на Замунда за себе си. Понеже са имали неблагоразумието да получи достъп до мейла и паролата с който се прави регистрацията той прехвърля регистрацията на Zamunda.NET на друг анонимен собственик в Панама. След което пренасочва всички торенти към неговите сървъри и изтрива всички копия в старите. Също изтрива достъпа на останалите сисадмини.

                        Така break завзема контрола над Zamunda.NET. За потребителите това остава незабелязано защото те са със старите имена и пароли. Собственика и останалите администратори разбират за това чак когато установяват, че те повече нямат достъп до сървърите. За щастие са имали още един бекъп на файловете за който крадеца не е знаел и успяват от него да направят Zamunda.SЕ която е регистрирана на името на Мартин Павлов. Тя се явява пълно копие на Zamunda.NET защото това са абсолютно същите файлове, всеки спокойно може да влиза със същото име и парола във всяка от двете. Моят съвет обаче е бързо са си смените паролите и да не са еднакви в двете. И още по-добре да не влизате в старата. Човек който веднъж е излъгал и предал приятелите си утре може да направи същото с вас.

                        Претенциите на крадеца break че той бил създал Замунда са лъжа. Знам го много добре защото първият и сисадмин беше едно момче което преди това работеше при мен в нашият университетски Интернет център. Двамата заедно с Мартин създадоха Замунда чието първо име беше както казах torrents.linkos.bg. Знам много добре как беше създадена тя защото имам... да го наречем активно участие. И когато това ставаше това момченце което я открадна го нямаше там.

                        Повече информация има в линковете долу:

                        Как беше създадена Замунда
                        http://www.dnevnik.bg/2043298/#comment-145

                        Казуса Замунда /популярно изложение/
                        http://poryazov.com/и-т/100-kazusa-zamunda

                        Какво се случи със Замунда? /много факти/
                        https://nethelpforums.net/viewtopic.php?f=10&t=561

                        И понеже се питате какво се слага като торенти в двете Замунди ето един мой постинг в третият линк където постоянно следя положението в двата тракера:

                        Резултати от мачовете проведени между различните отбори на zamunda.SE и zamunda.NET за периода 18 Април 0:00h - 21 Април 21:30h. Точките са в торенти. Както ги гледам zamunda.NET явно играят с юношеският си отбор. Съдя както по общият резултат така и по резултатите в отделните категории. Обърнете внимание на категория Software - разгром със 79:3! Нищо чудно, софтуерът /особено инженерният и математическият софтуер/ не е за всяка уста лъжица.

                        zamunda.SE - zamunda.NET - общо 669:295

                        Video - 58:20
                        XXX - 47:49
                        Games - 7:28
                        Serials/TV - 160:67
                        Films - 136:60
                        Software - 79:3
                        Books - 11:13
                        Music - 71:24
                        Последно редактирано от Preslav Peychev; 22-04-13, 21:02.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Zamunda

                          Виждам, че линковете които дадох са изчезнали и постинга е редактиран. Някакво правило ли съм нарушил? Ако е така се извинявам и моля да ми посочите в ЛС какво е то за да знам в бъдеще. Досега свободно ползвах в постингите линкове за да намаля размера им и за да дам повече информация, явно има правила които не знам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Zamunda

                            В старата замунда вече няма торенти, току що проверено.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Zamunda

                              Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                              Виждам, че линковете които дадох са изчезнали и постинга е редактиран. Някакво правило ли съм нарушил? Ако е така се извинявам и моля да ми посочите в ЛС какво е то за да знам в бъдеще. Досега свободно ползвах в постингите линкове за да намаля размера им и за да дам повече информация, явно има правила които не знам.
                              Правилата ги има тук(http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=15), но не е в това въпроса. Защото чета внимателно публикациите ти, ще си позволя да ти кажа, че според мен ти пада реномето с ангажирането и взимането на страна в този случай. Не е най-готиния бизнес това..
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Zamunda

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                В старата замунда вече няма торенти, току що проверено.
                                Има бре майсторе, ей сега гледам ровя дори..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X